Einar Mikkelsen

Einar Mikkelsen

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Einar Mikkelsen Empty Einar Mikkelsen

Pisanie by Einar Mikkelsen on 06/01/18, 12:59 amEinar Mikkelsen
(fałszywe: Liam Meyer)

Wizerunek: Jared Padalecki
Data urodzenia (wiek): 17 grudnia 1783 rok (102)
Miejsce urodzenia: Norwegia
Miejsce zamieszkania: Brak stałego
Rasa: Dhampir
Zawód: Dawniej wykonywane: Kowal, Kołodziej, Bednarz
Tytuł/Ranga: Brak
Stan cywilny: Żonaty
Umiejętności i ich poziom:
- Hipnoza (30 pkt - przeciętny)
- Jazda konna (10 pkt)
- Władanie bronią: miecz (10 pkt - nowicjusz)
- Medytacja (10 pkt)

Biografia:
W związku z tym, że karta postaci wyszła mi bardzo długa i nie zmieściła się w jednym poście, została zaprezentowana w osobnym temacie: Biografia Einara Mikkelsena (Liama Meyera)


Charakter:
Opiekuńczość. Mimo iż jest tym młodszym bliźniakiem, to jednak bardzo okazuje wsparcie i pomoc swojej starszej o parę minut siostrze. Nie zostawia jej w potrzebie, zawsze porozmawia, wesprze, pocieszy, doradzi. Tak samo to okazywał swojemu "przybranemu" rodzeństwu, jakie z nim mieszkało jakiś czas. Jednak to właśnie z bliźniaczą siostrą, trzymał najściślejszą więź. Nierozłączną.
Opiekuńczy był także wobec swoich dzieci, jedynych synów jakie wydała mu na świat Erika. Rozłąka z nimi mocno go zabolała. Za wszelką cenę pragnął ich odzyskać, odnaleźć. Tego zadania nie mógł ukończyć, pojmany trafiając do więzienia "Czarnej Mewy".  
Bardzo dobrze sprawdzał się jako brat, mąż i ojciec. Dzieciom niczego nie brakowało. Einar zawsze był uśmiechnięty z poczuciem humoru. Pocieszający w trudnych sytuacjach. Wspierający i pracowity. A dzięki nauce medytacji, nauczył się cierpliwości i spokoju ducha.
Odwaga. Siła. Determinacja. Nie poddawał się, kiedy stawał w trudnych sytuacjach. Często nawet swoim ciałem zasłaniając to co kochał, Erikę i dzieci przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem. Starał się pokonywać przeciwności losu, z jakimi przyszło mu zmierzyć się. Lata doświadczeń i poznawania prawdy uświadomiły mu, że jego rasa jest najbardziej prześladowana i nie ma dla nich spokojnego życia. Ryzyko osiedlenia się w jednym miejscu na dziesięć lat, skończyła się nieprzyjemnie dla jego rodziny. Wiary jednak nie tracił. Do teraz stara się jej trzymać. Myślami zawsze stara kierować swoje życie na pozytywny tor. Nie zawsze jednak mu się to udaje. Zastanawiając, gdzie popełnia błędy. Bądź czy tak musi być. Los potrafi mieszać ścieżki życiowe, wystawiając go na wiele prób.

Pobyt w więzieniu zmienił go bardzo. Bezsilność dawała się we znaki. Mimo przeżycia kar i tortur, nękania, ubliżania i wykorzystywania - nie poddawał się. Jednakże jak wielu innych więźniów, był u niego ten moment, gdzie poszedłby na współpracę z wampirami. Jednakże sprzedawał im tylko takie informacje, które mógł. Szczególnie o swoim ojcu Edwardzie. Większość potrzebnych informacji, wyczytano z jego wspomnień krwi.
Pozbawiony widzenia świata i otoczenia w jakim się znalazł, żyje ciemnością. Osłabiony, wycieńczony, zmęczony. Głodowanie, brak codziennej higieny i sprawności fizycznej, naraża go na liczne choroby. Nawet jeżeli jest w połowie człowiekiem, nie umrze tak szybko, ale będzie cierpiał latami.
Nauki wyniesione ze swojej podróży po Chinach, przynosić zaczynały efekty. Poddając się medytacjom, uspokajał samego siebie. Ratował duszę i leczył myślami swoje ciało fizyczne. Niestety, ostatnio zastosowane na nim ataki mentalne, robiąc tak zwane "pranie mózgu", zrodziły w nim klaustrofobię, lęk na dotyk, problemy ze snem oraz rozróżniania rzeczywistości od fikcji.

Ogólnie mówiąc, z wesołego, pociesznego i otwartego mężczyzny, stał się poważniejszy, milczący i zamknięty w sobie.


Ciekawostki:
 • Nie zna i nigdy nie poznał biologicznych rodziców. Jedynego rodzica jakiego może uznawać, to wampir Edward, który przyczynił się do pojenia swoją krwią, ciężarnej kobiety z bliźniaczą ciążą. Pytany o matkę, przyznał że zmarła po porodzie. Co było zgodne z prawdą.

 • Przez długi czas przebywania w niewoli ojca, zastanawiał się nad sensem swojego istnienia i narodzin. Doszedł w końcu do prawdy, jak został zrodzony. Zdradził mu tę tajemnicę jeden z wampirów, przebywający z nimi w tym samym domu. Który prawdopodobnie był tego świadkiem. Einar jednak nie próbował doszukiwać się informacji o swoich biologicznych rodzicach.  

 • Jest młodszym bliźniaczym bratem Eriki. Różnica między nimi jest o kilka minut. Ale za to jest wyższy i mierzy 193 cm wzrostu.  

 • Leworęczny.

 • Posiada dwóch synów. Lecz nie ma pojęcia co się z nimi dzieje obecnie. Ma jednak głęboką nadzieję, że jeszcze żyją.

 • Języki jakie opanował: duński, rosyjski, chiński, hinduski, angielski. Częściowo polski, włoski i francuski.

 • Bardzo dobrze jeździ konno. Lecz przy jednym upadku złamał prawą rękę w przedramieniu. Złamanie na szczęście było wewnętrzne, ale żeby dobrze kość się zrosła musiał przez dłuższy czas odpuścić sobie wysiłek w nią wkładany. Ręka pobolewa jedynie w bardziej fizycznych czynnościach, jak na przykład podnoszenie bardzo ciężkich skrzynek. Ból ten jest znośny, ale może być przeszkadzający na dłuższą pracę.

 • Posługiwania bronią białą nauczył w Chinach, pobierając lekcje od człowieka, który ich przygarnął i przekazał swoja wiedzę. Tak samo stało się z medytacją.  

 • Podczas podróży, często podejmował się prac fizycznych, dzięki których nabrał trochę mięśni, sprawności fizycznej. I zdobył nieco więcej doświadczenia zawodowego.

 • Wraz z siostrą, dopuścili się związku kazirodczego. Zakochani w sobie, zdecydowali uznać się za małżeństwo, z dniem tym zmieniając swoją tożsamość - imiona i nazwisko.  

 • Pomimo posiadania genów wampirzych, których jedną z cech są kły - Einar nigdy nie ugryzł człowieka. Jedynie zwierzęta, czego też nie lubił robić.  

 • Wraz z Eriką zrobili sobie w Chinach tatuaże, symbolizujące ich jedność, połączenie "Yin i Yang". Einar swoją część Yang ma wytatuowany na wewnętrznej stronie nadgarstka prawej ręki.

 • Miewa prorocze sny. Zdarzają się bardzo rzadko, ale mają prawdziwe ostrzegawcze przesłanie. Informujące o tym, co może spotkać jego lub bliską mu osobę. Dotychczas doświadczył takich trzech. Każde z nich się sprawdziło.

 • Do więzienia trafił w listopadzie 1882 roku.

 • W więzieniu dla dhampirów, przebywa już trzy lata. O dziwo nie poddaje się i utrzymuje przy myśli, że kiedyś uzyska wolność. Niestety pobyt w tym miejscu, oddziałuje na psychikę i bardzo go zmienia. Nie jest już tym, kim był kiedyś. 

 • Posiada na ciele wiele blizn. Nie wszystkie rany zechciały się zagoić w pełni, pomimo posiadania wampirzych genów. Niektóre nakładały się jedne na drugie, że pozostawiły na jego ciele swoje piętno. Są pozostałościami po licznych chłostach (na plecach), poparzeń (tors, brzuch) i drobnych okaleczeń.  

 • Opanował sztukę medytacji do takiego stopnia, że jest wstanie uspokoić swoją duszę i myślami przyspieszać swój proces regeneracji. Czyli leczyć swoje ciało fizyczne. Rozwinął intuicję, nauczył się cierpliwości i czekania. Potrafi znacznie lepiej interpretować swoje sny.

 • Wzmocnił się jego słuch, z kolei słabnie jego wzrok. Jako że trzy lata żyje w ciemności.

 • W ostatnim czasie rozwinęła się u niego klaustrofobia, lęk przed dotykiem, problemy ze snem a także rozróżnianie rzeczywistości od fikcji.

Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Einar Mikkelsen Empty Re: Einar Mikkelsen

Pisanie by Lady M on 17/01/18, 07:27 pm


Karta postaci zaakceptowana!

Od teraz możesz zacząć swoją przygodę na fabule. Pamiętaj, aby założyć tematy pomocnicze jak informator i temat listowny.
A także, uzupełnij profil.  

Życzymy Powodzenia!
Ilość pozostałych punktów: 0
Lady M

Zawód : MG na stażu | Admin na pół etatu
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach