Zjednoczone Królestwo

Obecny czas to 31/10/20, 08:13 pm


 • Zjednoczone Królestwo

  Ostatni Post
 • .


  Wielka Brytania


 • Szkocja


  Powstanie Królestwa Szkockiego uznaje się rok 843 naszej ery. Pierwszym królem Szkocji, który zjednoczył wszystkie plemienia uznaje się Kenneth'a I MacAlpin'a, lecz dopiero Olaf Skotkonug, który był synem Eryka Zwycięskiego oraz Sygrydy-Świętosławy (córki Mieszka I) przyjął chrzest dopiero w 1008 roku, przechodząc na chrześcijaństwo.
  Edynburg Dundee Posiadlości

  Zjednoczone Królestwo 4cBqyjjDom dziecka
  07/09/19, 03:46 am
  Mavis Zobacz ostatni post
 • Anglia


  Królestwo Anglii powstało w 927 roku, kiedy to Alfred Wielki zjednoczył Anglosasów w walce z Normanami, którzy cały czas najeżdżali wtedy wyspę. Walka z najeźdźcami trwała jeszcze wiele stuleci. W 1707 na mocy warunków Aktu Unii Królestwo Anglii w raz z Królestwem Szkocji połączyli się tworząc Królestwo Wielkiej Brytanii.
  Londyn Birmingham Posiadłości

  Zjednoczone Królestwo 167-92Pokój 2
  11/08/19, 12:15 am
  Agnes Kent Zobacz ostatni post
 • Walia


  Tereny dzisiejszej Walii były w posiadaniu dwóch najpotężniejszych królestw - Gwynedd i Powys. Walijczycy byli okupowani, najeżdżani i podbijani. W 1218 roku książe Gwynedd zdołał zjednoczyć ziemie walijskie i przybrał tytuł księcia Walii, jednak w 1282 roku Walia została całkowicie podbita przez Anglię i podłączona do królestwa.
  Cardiff Swansea Posiadlości

  Zjednoczone Królestwo 108-32Salon
  09/07/18, 11:04 pm
  Vivien Valerious Zobacz ostatni post
 • Irlandia


  Irlandia długo się rozwijała. Od 1171 roku była pod lennym panowaniem króla Anglii, dopiero w 1542 roku powstało Królestwo Irlandii na mocy dekretu jaki wydał parlament. Irlandczycy nie cieszyli się długą niepodległością, bo w 1801 roku zjednoczyły się z Wielką Brytanią, tworząc Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii.
  Dublin Cork Posiadlości

  Zjednoczone Królestwo FvdfmGeUlica Sackville...
  10/04/18, 12:28 am
  Sebastian Hathway Zobacz ostatni post
 • Wyspa Man


  Wyspa położona jest między Wielką Brytanią a Irlandią. Zasiedlona przez Celtów. W V i VI wieku schrystianizowana przez mnichów irlandzkich. Od 1866 roku zwiększono uprawnienia parlamentu lokalnego, a piętnaście lat później, przyznano prawa wyborcze kobietom.
  Calf of Man Douglas Posiadlości

  Zjednoczone Królestwo 131-8Izolatka #2
  11/09/18, 09:38 am
  Marta Czech Zobacz ostatni post

 • Nowe postyNowe posty
 • Brak nowych postówBrak nowych postów
 • Forum ZablokowaneForum Zablokowane
To the North Bleach OtherWorld Over Undertale Eclipse Virus Crystal Empire Valor Wojownicy Król Lew Beyond Undertale Epoka Nordlingow Hogwart Dream Avengers Assemble Lucid Dream Spectrofobia Sekret Miasta Pokemon Crystal Black Butler Vampire Knight Vampire Kingdom Vampire Kingdom Vampire Kingdom Vampire Kingdom Vampire Kingdom
Top Listy:
TOP50 Gry Najlepsze gry via www - rpg online! Gry w przeglądarce Gry w przeglądarce
Szata graficzna wykonana została przez Cromwella. Prosi się o nie kopiowanie i podkradanie grafiki, kodów jak i zawartej treści na forum. Wystarczy zapytać, poprosić.