Vivien Marie Valerious

Vivien Marie Valerious

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Vivien Marie Valerious Empty Vivien Marie Valerious

Pisanie by Vivien Valerious on 04/11/17, 01:28 amVivien Marie Valerious

Wizerunek: Lena Headey
Data urodzenia (wiek):  15 czerwca 1845 (40 lat)
Miejsce urodzenia: Cardiff, Walia
Miejsce zamieszkania:  Cardiff, Walia
Rasa: Człowiek
Zawód: Łowca Wampirów
Tytuł/Ranga: Była członkini Stowarzyszenia Łowców Wampirów
Stan cywilny: Panna
Umiejętności i ich poziom:
-Pierwsza pomoc (5 pkt)
-Posługiwanie się bronią palną (20 pkt)

Biografia:
Ród Valerious nigdy nie był jakoś wysoko postawiony. Przez bardzo długi czas ojcowie sprzedawali za mąż córki za jak najbogatszych mężczyzn. Dla jej dziadka, nie było to ważne czy był to stary czy młody. Ważne był miał górę pieniędzy którą mógł wydać na przyszłą żonę. Dopiero Ojciec Vivien sprzeciwił się tej "tradycji", i nie miał zamiaru sprzedawać swojej jedynej córki. Postanowił, że pozwoli jej samej wybrać sobie przyszłego małżonka. Było to krótko po jej narodzinach. I jak sobie przyrzekł, tak słowa dotrzymał. Gdy miała pięć lat, jej Matka- Marie Valerious zaszła ponownie w ciążę. Vivien nie mogła się doczekać młodszego rodzeństwa. Już wtedy uwielbiała obserwować gdy jej ojciec trenował walkę w ręcz. Zawsze mówiła, że będzie taka jak tata, i zawsze będzie broniła młodszego rodzeństwa. Niestety, los nie był dla nich łaskawy. Poród zaczął się zbyt wcześnie, przez co dziecko i Matka zmarli. Ojciec wychowywał ją najlepiej jak tylko mógł.
Żałoba Vivien zdawała się nie mieć końca. Bardzo była przywiązana nie tylko do Ojca ale i do Matki. Przez to wszystko w pewnym momencie zaczęła się buntować. Wieczorami uciekała z domu, a nad ranem wracała. Nikt nie wiedział co się z nią dzieje. Tak na prawdę przez cały ten czas; a trwało to ponad 3 lata, wymykała się do lasu by móc strzelać do celu ze skradzionego rewolweru.
W wieku 13 lat była ostatnia jej taka noc. Gdy wróciła do domu, jej ojca nie było. Myślała, że jej szukał. Ale nie zjawiał się dzień, dwa. Wydawało jej się to bardzo dziwne. W końcu natrafiła, na dziadka który uświadomił ją, że jej ojciec został zabity przez wampira podczas gdy ten jej szukał po całym mieście. Po raz kolejny poczuła, że jej świat się zawala. Cały czas się obwiniała za śmierć Ojca.
Od tej pory wychowywała się u dziadka. Na jej nieszczęście. Mniej więcej w wieku 16-17 lat wyjechała w podróż z dziadkiem do Dundee. Tam przypadkowo poznali rodzinę Chamberlain. Stary Valerious gdy tylko zauważył, że Chamberlainowie są w posiadaniu niemałych pieniędzy (nie tak wielkich jakby chciał ale, że w Cardiff zbliżał się kryzys, łapał się wszystkiego co popadnie), próbował namówić Briana Chamberlaina, by ten odkupił jego wnuczkę na żonę dla swojego syna, Jareda. Oczywiście Chamberlain się nie zgodził. Wściekły i zawiedziony zabrał wnuczkę z powrotem do domu.
Gdy miała 17 lat, jej stary Valerious zmarł na zawał serca. Wreszcie Vivien poczuła się wolna. Wyjechała ze swojego rodzinnego miasta do Dundee, by spotkać się z Dowódcą Stowarzyszenia Łowców i poprosić go, o przyjęcie w swoje szeregi i wyuczenie. Nie chciała żadnych pieniędzy. Jedyne czego potrzebowała, to nauczyć się wszystkiego co powinna wiedzieć by walczyć z wampirami. O nocleg się nie bała, bo miała jakiś majątek po starym Valeriousie, więc mogła sobie gdzieś tanio jakiś pokój wynająć i nie musiała się też wtedy martwić o pieniądze na jedzenie. O dziwo dowódca usłyszawszy jej historię, zgodził się. Wtedy pierwszy raz jej drogi skrzyżowały się z Jaredem. Początkowo miała do niego negatywne nastawienie, jednak po jakimś czasie wspólnych treningów; bo często to właśnie wtedy Jared uczył ją tego, co sam wtedy potrafił, by ta jak najszybciej mogła choć w pewnym stopniu dołączyć do poziomu pozostałych "uczniów". Właśnie na jednym z takich treningów (jak dla niej) pierwszy raz coś między nimi zaiskrzyło. Zaczęła coś do niego czuć mimo, że nie planowała tego. Miała wtedy 18 lat. Po jakimś czasie relacje między nimi można było nazwać związkiem. W wieku 19 lat zorientowała się, że jest z Jaredem w ciąży. Początkowo się wystraszyła. Przecież była taka młoda a Jared zaledwie 5 lat starszy. Może i nie bała się reakcji Jareda jego reakcji ale bardziej bała się reakcji jego Ojca. Był typem dyktatora zwłaszcza jeśli chodziło tu o rodziny łowców. Wiedziała na czym polega ich zajęcie. Nie chciała by Brian Chamberlain wymusił na ich dziecku bycie medykiem czy zostanie łowcą. Doskonale wiedziała z czym to się łączy. Nie mówiąc o niczym Jaredowi, spędziła z nim ostatnią noc. Gdy tylko się obudziła Jareda już nie było. Tak jak zwykle. Napisała tylko liścik, że musi wyjechać oraz że go kocha, po czym spakowała swoje rzeczy i ze łzami w oczach wyjechała z Dunee. Co jakiś czas miała ochotę wrócić do Dundee, do Jareda i powiedzieć mu o wszystkim i błagać go by wyjechał razem z nią ale wiedziała, że Jared nie opuściłby rodziny. Była już mniej więcej w 8 miesiącu ciąży gdy dotarła do Pittsburga w Pensylwanii. Znalazła jakiś domek w lesie którego nikt nie zamieszkiwał przez dłuższy czas i raczej się na to nie zanosiło by miał znów zamieszkiwać.  Postanowiła w nim zamieszkać choć przez krótką chwilę, albo przynajmniej do czasu, aż nie urodzi. Poród zaczął się niespodziewanie, zupełnie nie była na niego przygotowana. Ostatecznie urodziła w jednym z dwóch niewielkich pokoików. W ten pojawiła się Anna.
Ciężko było jej samej wychowywać córkę. Nie raz pisała list do Jareda ale ostatecznie każdy jeden lądował w palenisku lub w szkatułce gdzie trzymała wszystkie swoje największe tajemnice.
Anna była trudnym dzieckiem. Była bardzo podobna do ojca. Zwłaszcza jeśli chodziło o charakter. Była równie uparta jak Jared i i uwielbiała dyrygować ludźmi.
Anna dorastała, Vivien się starzała. Po 16 latach natrafiła z Anną w lesie na wampira. Vivien wiedziała, że musi chronić córkę. Niestety nie miała już w sobie tej werwy co kiedyś więc ostatecznie wyszło tak, że Vivien została poważnie ranna, a Anna uratowała jej życie.
Po jakimś czasie odzyskała siły. Wiedziała, że potrzebowała jeszcze trochę czasu by się w pełni zregenerować, ale miała na tyle siły by napisać list do Jareda i namówić córkę by wyjechała go szukać. Wiedziała, że wkoło kręci się paru wampirów, i wiedziała, że następnego ataku może nie przeżyć. Więc stwierdziła, że czas najwyższy by Jared dowiedział się o córce. Na samą myśl o tym, jak ciężko będzie im się dogadać, już Jaredowi współczuła.
Pierwszy rok po wjeździe Anny był dla niej bardzo ciężki. Bardzo tęskniła za córką. Wiedziała tylko tyle, co z listów typu "Jestem jeszcze w drodze do Dundee, jak go znajdę dam znać".
Na dwa lata po wyjeździe córki, Vivien wróciła do pełni sił. Zostały jej jedynie szpetne blizny na szyi i dekolcie. Dzięki temu wyszperała swoją broń i ćwiczyła tak długo, aż w końcu mogła za część oszczędności ze spadku, kupić konia i ruszyć z powrotem do rodzinnego miasta. Chciała być jak najbliżej córki.

Charakter:
Vivien podobnie jak Anna za młodu była wyszczekana i pyskata. Z biegiem czasu zmieniła się niemal nie do poznania. Można powiedzieć, że wydoroślała. Stała się poważna, opiekuńcza, a przede wszystkim odpowiedzialna. Nie mówiła już tego co jej ślina na język przyniosła tylko nauczyła się jak niemal każde słowo dobiera ostrożnie. Owszem zdarzy jej się czasem coś palnąć bez zastanowienia ale dawno już nie miało to miejsca. Dla rodziny dałaby się zabić, co można chociażby zauważyć po jej zachowaniu podczas ataku wampira.

Ciekawostki:
  • -Od odejścia od Jareda, nie chciała związać się z nikim innym ponieważ cały czas darzy Jareda uczuciem.

  • Ma 175 cm wzrostu

  • Jest praworęczna

  • Obawia się spotkania z Jaredem, jednak wie, że musi ono w końcu nastąpić.

  • Czasem sama nie potrafi wytrzymać z własną córką.

  • Od ponad dwudziestu lat, marzy o tym by odbudować związek z Jaredem

  • Chciałaby wrócić do zwodu Łowcy jednak sądzi, że już się nie będzie nadawać.

Vivien Valerious

Wiek : 40
Zawód : Była łowczyni wampirów
Stan cywillny : Panna
Umiejętności : Pierwsza pomoc, posługiwanie się bronią palną
Punkty : 20


http://vampirekingdom.forumpl.net/t510-vivien-marie-valerious#1614 http://vampirekingdom.forumpl.net/t511-vivien-marie-valerious#1616 http://vampirekingdom.forumpl.net/t512-vivien-valerious#1617 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Vivien Marie Valerious Empty Re: Vivien Marie Valerious

Pisanie by Cromwell on 04/11/17, 02:07 am


Karta postaci zaakceptowana!

Od teraz możesz zacząć swoją przygodę na fabule. Pamiętaj, aby założyć tematy pomocnicze jak informator i temat listowny.
A także, uzupełnij profil.  

Życzymy Powodzenia!
Ilość pozostałych punktów: 15
Cromwell

Administrator
Tytuł : Lord Protektor
Zawód : Admin / Mistrz Gry
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach