Fabuła

Fabuła

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Fabuła Empty Fabuła

Pisanie by Vampire Kingdom on 11/02/17, 07:32 pm

Fabuła

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii, utworzone zostało w 1801 roku, w wyniku połączenia Królestwa Szkocji, Królestwa Anglii* oraz Królestwa Irlandii**. Do utworzenia Zjednoczonego Królestwa na obu wyspach, przyczynił się uchwalony w obu parlamentach (brytyjskiego i irlandzkiego) bliźniaczy Akt Unii z 1800 roku. To wydarzenie miało miejsce za czasów panowania Jerzego III, króla Wielkiej Brytanii i Irlandii, który później został królem wspomnianego Zjednoczonego Królestwa. Celem utworzenia Aktu Unii, było zapobiegnięcie powstawania rozruchów społecznych, narodowych i religijnych, którego przykładem była Wielka Rewolucja Francuska z 1789 roku, będąca inspiracją dla innych społeczeństw. By temu zapobiec ze strony Irlandii, ustanowiono włączenie jej początkowo do Unii.

Nasza fabuła rozpoczyna się za czasów panowania Królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii, oraz Cesarzowej Indii - Wiktorii Hanowerskiej. Czasy te znane są pod określeniem Epoki Wiktoriańskiej.
Mamy rok 1885. Królowa przeżyła kilka zamachów. W polityce ciągle dochodziło do przewrotów i wymiany przedstawicieli pełnionych przez siebie funkcji u jej boku, bądź w parlamencie.
Gospodarka w Irlandii powoli się ustabilizowała po zarazach, jakie doprowadziły w latach 1845-1849 do znacznego wyniszczenia plonów, jako podstawę żywnościową społeczeństwa. Co doprowadzało to licznych emigracji na inne tereny zamieszkania, nawet za granicę.

Ludzie są skupieni na swoich obowiązkach, problemach, sprawach życiowych, pracy i pełnionych funkcjach w parlamencie. Mało kto z pośród nich zdaje sobie sprawę z tego, że wśród zwykłych i tych trochę mniej zwykłych ludzi, są jeszcze istoty, które skrzętnie ukrywają swoją obecność. Mowa o wampirach. Zajmują wysokie stanowiska w rządzie, niejednokrotnie to oni odpowiadają za decyzje podejmowane na najwyższych szczeblach. Tylko nieliczni o tym wiedzą i sami też nie obnoszą się z posiadanymi informacjami. Za to grozi śmierć. I to w największych męczarniach.

Mimo, że wampiry starają się nie ujawniać, przypadkowe zgony różnego pokroju ludzi z pewnością powodują pewne pytania i strach. Najważniejsze z nich brzmi: czy ktoś jest w stanie powstrzymać te bestie? Odpowiedź na nie jest twierdząca. Zakon łowców wampirów od wielu setek lat stara się przywrócić równowagę w świecie i wybić do cna wszystkie dzieci nocy. Teraz walka stała się bardziej zażarta niż kiedykolwiek wcześniej. Nie wiadomo jak to wpłynie na zwykłych i niezwykłych obywateli tego świata. A może wszystko jest jeszcze do odratowania?


_________________

* Walia za czasów rządów Tudorów w 1536 roku, została połączona z Anglią na mocy paktu Unii przez Henryka VIII. Walia pozostawała w Anglii do połowy XX wieku.
** Irlandia przed 1921 rokiem, była jednym państwem na całej swojej wyspie, pod tą samą nazwą. Zwanym Królestwem Irlandzkim, przed dołączeniem do Wielkiej Brytanii w 1801 roku.
Vampire Kingdom

Vampire Kingdom
Punkty : 0


https://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 https://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 https://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach