Punktacja

Punktacja

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Punktacja Empty Punktacja

Pisanie by Vampire Kingdom on 21/11/17, 10:48 am

Punktacja Fabularna

Zdobywanie punktów na forum, pozwala na rozwijanie swojej postaci o obecnie posiadane umiejętności, oraz z możliwością nabywania nowych.
Na początku swojej gry, podczas tworzenia Karty Postaci, każda rasa posiada swój system startowy punktów:

 • Wampir: Zależne od wieku postaci. Ustalamy, że na początku każdy nowy gracz tworzący postać wampira dostaje tyle punktów ile postać ma lat, podzielone na dziesięć.
  Przykład: mamy postać w wieku 435 lat, więc ma ona na start 43 punkty do wydania. Wyjątek stanowią wampiry o wieku poniżej stu lat: wtedy bez względu na wiek dostają 10 punktów do wydania na umiejętności co stanowi możliwość wykupienia jakiejś umiejętności na najniższym możliwym poziomie.

 • Dhampir: Jako że dhampir jest pół-człowiekiem i pół-wampirem, jego matematyka i przydział punktów będzie się nieco różnił do pozostałych ras.
  Do 50 roku życia punkty będą naliczane tak samo, jak u ludzi, czyli 1 rok życia = 1 punkt. Po przekroczeniu tego wieku, system naliczania punktów ulega zmianie. Do 50 pkt., które posiada już nasza postać, dodajemy 2 pkt. za każde 10 lat. W bardzo łatwy i szybki sposób można wyliczyć to z tego wzoru:
  50+[(x/10)*2]
  gdzie „x” oznacza wiek dhampira po odjęciu 50 lat.
  Przykład:
  148 letni dhampir
  x: 148-50=98
  50+[(98/10)*2]=50+19,6=69,6(70) pkt. - zgodnie z zasadami matematyki od 0 do 4 zaokrąglamy daną wartość w dół, a od 5 do 9 zaokrąglamy w górę do pełnych dziesiątek.

 • Człowiek: Tutaj matematyka jest prosta. Im więcej lat, tym więcej doświadczenia. Ilość punktów na start jest równa wieku, jaki przypiszemy swojej postaci. Jeżeli nasz człowiek ma 43 lata, tyle samo dostaje punktów. Jeżeli ma 102, tak samo. Choć wiadomo, że wtedy staruszek za niewiele jest w stanie coś zdziałać, ale będzie posiadał dużą wiedzę.

 • Wilkołak: Ilość punktów, jaką otrzymuje gracz na starcie, zależna jest od wieku jego postaci, podzielona na 5.
  Przykład: Nasza postać ma 376 lat, co podzielone przez 5 daje 75 pkt. na start. Postacie, które zostały przemienione na fabule, nie otrzymują żadnych punktów na start, a jedynie zachowują wszystkie umiejętności i ich poziomy, jakie mieli za człowieka.


Fabularnie punkty nabyć można poprzez:
 • Udział w sesjach i eventach prowadzonych przez Mistrza Gry.
 • Udział w wydarzeniach, w którym Mistrz Gry wtargnie do fabuły postaci niespodziewanie.
 • Wykonywanie swojego zawodu przez postać.
 • Co miesięczna nagroda za aktywność fabularną - przyznawane na postać.
 • Opanowanie wybranej przez siebie umiejętności, podczas szkolenia z Mistrzem Gry lub pod jego okiem.

Jeżeli wydarzenie związane zawodem postaci, odbyło się bez udziału MG, prosi się o przekazanie informacji na PW do wybranego MG z załączeniem linku do wydarzenia, aby mógł je ocenić.

Człowiek przemieniony w wampira

Traktowany jest jak każdy młody wampir wiekiem sięgający poniżej 100 lat. Oznacza to, że po przemianie człowieka, jego punktacja zostaje zresetowana to 10 punktów i daje możliwość wybrania umiejętności wampirzych.
Plusem tego jest zachowanie w sobie umiejętności ludzkich, jakie nabył za swojego życia.

Vampire Kingdom

Vampire Kingdom
Punkty : 0


https://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 https://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 https://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach