Rozgrywki z mistrzem gry

Rozgrywki z mistrzem gry

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Rozgrywki z mistrzem gry Empty Rozgrywki z mistrzem gry

Pisanie by Vampire Kingdom on 14/02/17, 03:58 pm

Rozgrywki z mistrzem gry

Postanowienia ogólne

Aby urozmaicić naszym graczom czas na forum, zostaje wprowadzona funkcja Mistrza Gry, która w chwili obecnej jest sprawowana przez administratorów. Istnieje możliwość zgłoszenia swojej kandydatury na Mistrza Gry do jednego z członków administracji, a ona wtedy podejmuje decyzję o przyznaniu funkcji bądź o odrzuceniu kandydata. Należy również pamiętać, że funkcja MG nie jest jednoznaczna z funkcją administratora. Na chwilę obecną na forum jest dwóch administratorów: Cromwell. Sherlock i Frankenstein są na długim urlopie. Lady M odeszła z forum.

Każdy z Mistrzów Gry dostępnych na forum ma za zadanie pomóc użytkownikom w osiągnięciu ciekawszych akcji. Oznacza to, że każdy MG po dołączeniu do rozgrywki może (ale nie zawsze musi) decydować o losie postaci. Postacie mogą doznać poważne obrażenia, zostać skierowane na misje, które muszą zostać wykonane (w przeciwnym razie grozi odpowiedzialność punktowa), jednak MG nie zabija postaci aktywnych graczy. To co najwyżej swoimi działaniami może spróbować zrobić inny gracz, jednak nie zawsze dostanie on na to pozwolenie. Główna zasada jest taka, że zabijać można postacie nieaktywne przez co najmniej miesiąc po wcześniejszym zaproponowaniu takiej rozgrywki jednemu z MG. Nie można samemu decydować o losie innych postaci nieaktywnych na forum.

Ilość prowadzonych rozgrywek

Jak wiadomo, każdy MG jest również człowiekiem co wiąże się z tym, że nie zawsze może odpowiednio dużo czasu poświęcić na rozgrywki (nie może prowadzić ich tak wiele, jak niekiedy użytkownicy by chcieli). Poniżej można znaleźć listę obecnych MG na forum oraz ich dostępność.

Cromwell (5/3)
Kamienica - Erika Mikkelsen
Royal Albert Hall - Mazikeen Pierce
Katedra Św. Piotra - Charlotte Charpentier
Baker Street - Akane Hayashi

Jako Edward: Debreczyn - Marishka Dracula i Vanessa Pet

... (0/0)
Rozgrywka 1 - Komu prowadzi
Rozgrywka 2 - Komu prowadzi
Rozgrywka 3 - Komu prowadzi

Ilość rozgrywek ustala sam odpowiedni MG.

Zdobywanie punktów

Za każdą rozgrywkę w której MG bierze udział lub zostaje przez niego zlecona, są przyznawane punkty, które potem można spożytkować na rozwój swojej postaci. Każdy MG ustala indywidualnie ilość punktów które przyznaje graczom w zależności od trudności rozgrywki, zaangażowania oraz kilku innych kryteriów. MG nie może jednorazowo przyznać więcej niż 15 punktów za rozgrywkę w której sam bierze udział(bez względu na to czy to jest event, czy zwykła gra fabularna) oraz nie może ukarać gracza nie większą niż -5 wartością punktową. Kary są przyznawane za niestosowanie się do zaleceń MG, opóźnianie rozgrywki (przykładowo, czas na odpis został wyznaczony 24 godziny a gracz nie odpisuje dłużej bez wcześniejszego poinformowania o tym MG, że nie będzie miał w tym czasie możliwości odpisu) oraz za ogólnie rozumiane utrudnianie rozgrywki. Jednak nie można bać się gry z MG, bo punkty ujemne będą przyznawane tylko w skrajnych przypadkach. MG nie może jednorazowa przyznać więcej niż 7 punktów za tak zwaną rozgrywkę zleconą (MG zleca postaci jakieś zadanie do wykonania, sam nie bierze udziału w rozgrywce). Po skończeniu rozgrywki, użytkownik powinien zgłosić się do MG zlecającego rozgrywkę z informacją, czy zadanie wykonał, czy też nie. Wtedy MG ocenia grę i przyznaje punkty według wcześniej wspomnianych kryteriów.

Vampire Kingdom

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach