Ludzie - Charakterystyka

Ludzie - Charakterystyka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Ludzie - Charakterystyka

Pisanie by Vampire Kingdom on 11/02/17, 04:09 pm

Rasa Ludzka

Pochodzenie

Najstarsza ze wszystkich ras, stąpająca po planecie nazywanej Ziemią. Czy może jedna z nielicznych? Wedle religii zrodzeni lub stworzeni przez Bogów wielu różnych wierzeń, którzy także przyczynili się do stworzenia wspomnianej planety, pełnej roślinności i wszelkiego życia. Stwierdzenie naukowców jest zupełnie inne, jak choćby to, że człowiek ewoluował z małpy człekokształtnej na istotę dwunożną i rozumną.
Planeta Ziemia, przez mijające stulecia, wieki i epoki, gościła wiele ludzkich cywilizacji, która przyczyniła się za każdym stopniu do rozwoju planety na poziomie także technologicznym bądź innym, o którym nasi przodkowie nie śnili. A co dopiero odkrywają archeologowie. Niestety, ich wymarciu odpowiedzialne są w większości czynniki klimatyczne. Zmiany zachodzące co kilka milionów lat na planecie. I niekiedy też ich "ludzka" głupota...

Odmiany

Rasa ludzka, nie jest jedną głównie określoną. Jest obszerniejsza i liczniejsza. A do tego dzieli się na odmiany:

  • Odmiana biała - Zwyczajnie zaliczani do niej są ludzie przystosowani do klimatu umiarkowanego o małym nasłonecznieniu. Charakteryzują się jasną skórą, różną kolorystyką oczu, często jednak podkreślana jasnymi barwami. Prostymi, falistymi i jasnymi włosami. Wąskim i wystającym nosem. Wysokim wzrostem i niekiedy silnym owłosieniem ciała. W odmianie białej dochodzi także do mieszkanki ras, w której powstają Metysi (mieszańce rasy białej z żółtą/czerwoną - Indianie) i Mulaci (mieszańce rasy białej z czarną - Murzyni).
    Do owej odmiany zalicza się społeczeństwo Europejskie, Skandynawskie, Celtyckie, Śródziemnomorskie, Alpejskie.

  • Odmiana czarna - Mieszkańcy klimatu przeważnie tropikalnego o wysokich warunkach nasłonecznienia. Charakteryzują się przede wszystkim czarną lub ciemną skórą. Szeroką, krótką i wypukłą klatkę piersiową, Szerokimi ramionami, wąską miednicą, szerokim nosem, silnie kręconymi czarnymi włosami i długimi nogami. Taką odmianą jest społeczeństwo Afrykańskie, zwane Murzynami.

  • Odmiana żółta - Przedstawiciele tej odmiany są mieszkańcami kontynentu Azjatyckiego. Charakteryzują się kolorem skóry śniadej, różnych odcieni. Ciemnymi oczami posiadającymi niekiedy skośne szpary oczne. Ciemnymi włosami, grubymi i prostymi. Płaską twarzą i nisko osadzonym nosem. Małą powierzchnią ciała i niskim wzrostem. Do tej grupy klasyfikuje się przeważnie mieszkańców Mongolskich, Hinduskich, Arabskich, Indiańskich, Eskimosów i Indonezyjsko-Mongoloidalnych.
    Wcześniejsze klasyfikacje dzieliły Indian i Eskimosów w odrębną grupę zwaną "odmianą czerwoną". Obie te rasy ludzkie zamieszkują kraje Amerykańskie.

Kultura

Ile na świecie jest ras i państw. tyle jest opisanych kultur danego społeczeństwa. Można by rzec, że nie sposób tego zliczyć. Wiele z nich wywodzi się od mitów i legend. Wiele z nich praktykowane jest przez dawnych przodków. Każda z nich ma swoje obyczaje, obrzędy, tradycje i święta. Z biegiem lat, wieków i stuleci, wszystko ulegało zmianom. Świat nigdy nie stanął w miejscu. Najbardziej charakterystyczne dla wielu krajów są: tańce, śluby, kolorystyka i tradycje ślubne, pogrzeby, kolorystyka żałobna. Każdy kraj także specjalizuje się w swojej dziedzinie sportowej i rozrywkowej. U każdego także panują różne przysmaki i potrawy kulinarne. Każdy kraj ma swój charakterystyczny znak, element, z którym jest kojarzony i najchętniej przez innych wspominany. Również znaczenie mają stroje ludowe. W wielu krajach bardzo kolorowe, w innych jednolite.

Umiejętności

Można powiedzieć, że ludzie potrafią wszystko. Gdyby się do jakiegoś zadania wybrało grupę osób wyspecjalizowaną w danych dziedzinach, rozwiązaliby problem tak szybko, jak według nich byłoby to możliwe. Każdy posiada w sobie pewien rodzaj talentu, w czymś jest uzdolniony i to wychodzi mu najlepiej. Nie ma w sumie istoty, która nie potrafiłaby nic.  Umiejętności ludzkich można by wymieniać bez końca. Kreatywne, muzyczne, łowieckie, taneczne, edukacyjne, medyczne, waleczne, ochronne, naukowe, astronomiczne, polityczne itd.  Ludzie to bardzo rozwinięta rasa, niekiedy też ucząca inne. Przekazująca swoją wiedzę dalej. Ucząc się bardziej z życia i od swoich przodków. Przekazując to samo swoim potomkom.
Ludzie mogliby dzielić się także na bardziej rozwiniętych umysłowo, duchowo, pobudzając większą połowę swojego mózgu, aktywując tak zwany "szósty zmysł", który prowadzi do zjawisk czasami niewytłumaczalnych. Przez co ludzie momentami są wstanie porozumiewać się ze światem zmarłych, przewidywać przeszłość bądź widzieć przyszłość. Co więc zalicza się w większości przypadków pod wróżenie. Rzadkie jednak bywają przypadki rozwoju telekinezy, pozwalające jedynie przesuwać i unosić zwyczajne przedmioty, małej wagi.

Hierarchia

Trudno tutaj mówić o jednej ogólnej hierarchii dla tej rasy, kiedy populacja liczy w miliardach, a państw jest zdecydowanie więcej na każdym kontynencie. Każde z nich posiada jednego przywódcę. Podobnie jak w przypadku dawnych wampirzych klanów, również i ludzie posiadali swoje mocarstwa, królestwa, cesarstwa. Wiele z nich istniało w przeszłych latach, a kilkadziesiąt zachowało się po dzisiejsze czasy. Reprezentantami swoich krajów są przeważnie Cesarz (jedyny w Japonii), Królowie, Królowe, Książęta, Sułtani, Emiraci, Suwerenowie i Prezydenci.
Dalsze szczeble są trudne do zliczenia, jako że podchodzą pod nie następcy, zastępcy i dalej.
Hierarchia dotyczyć może także zawodów wykonywanych przez poszczególne jednostki ludzkie. Czy to w polityce, medycynie, sądownictwie, policji, biznesie, edukacji lub instytucjach i firmach wszelkiego rodzaju.

Stosunek do innych ras

Ludzkie społeczeństwo jest w niewielkim procencie wierzące w istnienie innych ras niż ich własna. Łatwiej przychodzi im uwierzyć w istoty pozaziemskie. Ujrzany dziwny latający obiekt lub pozostawiane kręgi na polach zbożowych, zaliczane są do dziwnych zjawisk. Podobnie sprawa ma się z duchami. Przeważnie ludzcy medium są wstanie ich dostrzec czy usłyszeć. Ale samo odczucie dziwnego chłodu w pomieszczeniu, przesuwanych się przedmiotów lub otwieranych bądź zamykanych drzwi, okien - budzi również niepokój. Inna sprawa ma się w przypadku takich ras jak na przykład wampiry. Ta rasa uważana jest przeważnie za legendę, wymysł wyobraźni ludzkiej. Wampiryzm poniekąd uważany był (albo i jest nadal) za chorobę, którą przypisywano osobom pożywiającym się przeważnie zwierzęcą krwią, rzadko kiedy ludzką.
Wiele źródeł jednak udowadnia, że wampiry faktycznie mogły istnieć choćby w okresie średniowiecza, o czym świadczą wykopaliska grobów z odciętymi głowami i posiadane przy ciele artefaktów biblijnych. Nie wiadomo jak wiele jest w tym prawdy. W naszym świecie wampiry są fikcją, ale też i budzą duże zainteresowanie wśród chociażby naukowców i tropicieli. Wiele niewyjaśnionych zjawisk, morderstw i zaginięć, wierzący by przypisywali im te zbrodnie- wampirom.

Służba u wampira

Odbywa się w sposób zawierania "kontraktu", gdzie jedna i druga strona pije wzajemną krew. Nie musi być tego litrowa ilość, ale wystarczy łyk. Kontrakt zostaje zawarty na warunkach wampira. Człowiek, który ma się stać jego sługą, niewolnikiem, czy jakkolwiek to jeszcze można nazwać, może dane warunki negocjować tak, by pasowało i jemu. Taki układ można uznać za "kontrakt dobrowolny". Oznacza to, że człowiek z własnej woli decyduje się zostać sługą krwiopijcy. W takim wypadku panuje zgoda między oboma osobnikami.
Kontrakt dobrowolny jest przez niektórych uważany za proces intymny. Niewielu jest tak odważnych by się go podjąć. Czy to ze strony wampira czy człowieka.

Istnieje jeszcze druga strona kontraktu zwanego "kontraktem wymuszonym", czyli stworzonego wbrew woli człowieka. Wampir nie negocjuje z nim warunków, stawiając swoje stanowczo i wymusza na śmiertelniku posłuszeństwo, jak i wypicie swojej krwi. W ten sposób uzależniając go od siebie. Człowiek ma prawo się buntować, co jednak nie zawsze kończy się dla niego dobrze. Staje się po prostu zabawką, niewolnikiem czy chodzącym posiłkiem w rękach wampira.

Krew wampirza jest uzależniająca dla człowieka, jednakże ma także swoje pozytywne strony. Powoduje spowolnienie procesu starzenia się. Wystarczy, że człowiek będzie pić krew systematycznie codziennie, lub do trzeci. Zbyt długie odstępstwo od picia krwi może spowodować silniejsze pragnienie spożycia czerwonej cieczy, jego osłabienie i nerwowość.

Zerwanie kontraktu, najczęściej nie jest możliwe i uznawane może być za zdradę lub złamanie "paktu" między jedną a drugą stroną. Wampir najostrzej pilnuje jego przestrzegania przez swojego sługę, więc kiedy ten zdecyduje się zerwać kontrakt, czekać go mogą najgorsze dni w życiu, które często kończą się śmiercią. Decydować o zakończeniu kontraktu może tylko ten, który się go podjął. O ile w warunkach nie było wspomniane, kiedy kontrakt ma prawo wygasnąć.

Człowiek o silnej woli jest wstanie "wyleczyć się" z narkotyku jakim jest spożywana przez niego krew wampirza. Niestety nie jest to proces łagodny, ale bolesny dla jego organizmu. Im rzadziej po nią sięga i walczy ze swoim pragnieniem, tym bardziej odzwyczaja swój organizm od krwi wampirzej. Bardzo rzadko zdarza się, by któremukolwiek śmiertelnikowi się powiodło i zdołałby się uwolnić od służby u wampira. Nawet sam krwiopijca nie zamierza mu w tym pomagać, by się wyleczył machając mu swoją krwią pod nosem.

Przemiana w wampira

Opisana została szczegółowo w temacie dotyczącym wampirów: przemiana w wampira.

avatar

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach