FAQ

FAQ

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

FAQ

Pisanie by Vampire Kingdom on 11/02/17, 01:49 pm

FAQ

Zbiór pytań i odpowiedzi. Nim zadasz nowe, zajrzyj czy istnieje już odpowiedź na twoje pytanie.

_______________________

Jeśli tworzę na początku postać, ile dostaję punktów na start?
Wampir: Jest to zależne od wieku postaci. Ustalamy, że na początku każdy nowy gracz tworzący postać wampira dostaje tyle punktów ile postać ma lat, podzielone na dziesięć. Przykład: mamy postać w wieku 435 lat, więc ma ona na start 43 punkty do wydania. Wyjątek stanowią wampiry o wieku poniżej stu lat: wtedy bez względu na wiek dostają 10 punktów do wydania na umiejętności co stanowi możliwość wykupienia jakiejś umiejętności na najniższym możliwym poziomie.
Człowiek: Tutaj matematyka jest prosta. Im więcej lat, tym więcej doświadczenia. Ilość punktów na start jest równa wieku, jaki przypiszemy swojej postaci. Jeżeli nasz człowiek ma 43 lata, tyle samo dostaje punktów. Jeżeli ma 102, tak samo. Choć wiadomo, że wtedy staruszek za niewiele jest w stanie coś zdziałać, ale będzie posiadał dużą wiedzę.

Ile mogę mieć postaci?
Maksymalnie trzy bez ustalania tego z administracją. Jednak należy pamiętać o tym, że posiadanie każdej kolejnej postaci musi być ustalone z Administratorem/Mistrzem Gry.

Czy są jakieś inne warunki posiadania postaci?
Tak, są. Można mieć tylko jedną postać w wieku powyżej ośmiuset lat. Każda inna musi być słabsza przynajmniej o dwieście lat, aby na forum nie było samych nie wiadomo jak potężnych wampirów. Poza tym, należy najpierw upewnić się, czy w danej grupie wiekowej są miejsca.

Jak zakupić umiejętności dla wampira?
Należy w tym celu udać się do odpowiedniego tematu mówiącego o wszystkich dostępnych wampirzych zdolnościach i sprawdzić na jaki poziom wystarczy nam punktów. Są cztery dostępne: Nowicjusz, Przeciętny, Weteran i Mistrz. Potem należy wpisać się w odpowiednim temacie i poczekać na notatkę w informatorze od jednego z mistrzów gry, że umiejętność została zakupiona i może zostać użyta na fabule.
UWAGA!
Nie ma możliwości, aby ktoś z poziomu Nowicjusza kupił od razu poziom Mistrza w jakiejkolwiek umiejętności! Aby posiadać poziom Mistrza, należy wcześniej zakupić dwa poprzednie poziomy i dopiero ostatni może zostać zakupiony. Dodatkowo, należy na fabule rozegrać naukę umiejętności: czy to poprzez uczenie się jej od innych, medytację, czy ćwiczenie samemu. Sposobów jest dużo, więc prosimy o wykazanie się.

Jak zdobywać punkty?
Wszystko na ten temat jest zawarte w tym temacie.

O co chodzi z polem "Rejestracja" w profilu?
Jest to pole, które uzupełniają tylko wampiry i jest to dla nich obowiązkiem. Mówi o tym, czy wampir jest, czy nie jest zarejestrowany w Radzie. Jeśli nie jest, władze Rady mogą na niego polować, jeśli jest, musi on być posłuszny rozporządzeniom z góry. Za nieposłuszeństwo grozi śmierć.

Czy można tworzyć potomków Kaina, lub jego pierwszych synów?
Odpowiedź brzmi nie. Nie zgadzamy się na tworzenie postaci, które mają bezpośredni kontakt z Synami Kaina, lub samym Kainem. Bardzo mało o nich wiadomo.

Jak często musi posilać się wampir?
Jest to kwestia która przede wszystkim zależy od jego wieku. Im starszy wampir tym dłużej może wytrzymać bez picia krwi. Najstarsze wampiry mogą spożywać krew co 4 do 5 dni i jest to dla nich czas całkowicie normalny. Wampiry w wieku do 200 lat niestety, ale muszą posilać się każdej nocy, w innym przypadku zaczynają dziczeć. Wampiry w wieku od 200 do 400 lat muszą posilać się minimum raz na dwa dni. Te starsze raz na trzy dni.

Czy wampir może być łowcą wampirów?
Raczej nie. Łowcami polującymi są najczęściej wyszkoleni ludzie, którzy dążą do wyeliminowania rasy wampirzej. Krwiopijca polujący na przedstawiciela swojej rasy, to najczęściej przypadki prywatnych starć lub narzucone zlecenie ze strony Rady Wampirzej, z powodu złamania Zasad Maskarady.

Czy wampir zasypia?
Tak. Każdy wampir, w zależności od wieku, bliżej lub dalej od wschodu słońca zapada w sen. Wtedy też wpełza do swojej trumny, krypty i tam zasypia. Jest wtedy niemalże całkowicie bezbronny. W śnie tym nie pojawiają się żadne sny. Niektóre (naprawdę stare) dzieci nocy w czasie snu są w pewnym stopniu świadome tego co się wokół nich dzieje. Jest to niezwykle rzadkie zjawisko.
Jak wiadomo w trakcie snu wampir będzie dążył do tego, aby znaleźć się w zamkniętej przestrzeni, często jak najmniejszej, by do minimum zniwelować szanse skrzywdzenia go. W momencie gdy dziecko nocy jest bardzo daleko od domu (swojej trumny/krypty/sarkofagu itd.) często zdarza się, że wykopuje on pazurami dziurę w ziemi, aby się w niej ponownie zakopać i przeczekać dzień.

Ile punktów jest przyznawanych dla wampira przemienionego fabularnie?
Taki wampir jest traktowany w taki sam sposób jak każdy wampir poniżej 100 roku życia, czyli na start ma przyznane 10 punktów do wydania na umiejętności.

W karcie postaci znalazłem rubrykę "sugerowany poziom umiejętności", czy to oznacza, że mogę być mistrzem od samego początku?
Nie. Nie można tworzyć postaci z poziomem mistrza, czy nawet weterana. Maksymalny poziom umiejętności to przeciętny, jeżeli ktoś chce być nowicjuszem od samego początku nie mamy nic przeciwko.

Wampiry muszą się ukrywać (według zasad). Jeśli wampir pożywi się na człowieku, to co wtedy? Ten człowiek będzie o tym pamiętał?
Tak, człowiek zapamięta to, że wampir pił jego krew. Wampiry nie mają umiejętności która pozwala na wymazywanie wspomnień u innej istoty pochodzenia ludzkiego. W momencie, gdy wampir chce pożywić się człowiekiem (i nie złamać zasad Rady) najlepiej zabić takiego człowieka. Chociaż trzeba przyznać, że Rada Wampirów nie będzie od razu ścigać wampira, który pozostawił człowieka przy życiu po pożywieniu się nim. W końcu, kto uwierzy komuś, kto twierdzi, że wypito z niego niemal całą jego krew?

Jeśli człowiek jest uzależniony od wampirzej krwi i zostanie przemieniony w wampira, to co wtedy? Uzależnienie znika?
Owszem, znika. Ale na miejsce tego uzależnienia pojawia się więź między dzieckiem a rodzicem, która została opisana w TYM temacie.

Czy wampir może się upić lub naćpać?
Nie jest to możliwe. Wampiry nie mogą spożywać żadnego ludzkiego pokarmu czy ludzkich używek, ponieważ od razu powoduje to u nich bardzo silne torsje i paskudne samopoczucie. Jeśli zaś chodzi o spożycie krwi osoby np. pod wpływem alkoholu: wampir poczuje się tak, jakby sam pił, jednak w o wiele mniejszym stopniu będzie to odczuwał niż jego ofiara. Przykładowo: jeśli ofiara ma 1,2 promila alkoholu we krwi, to do krwi wampira dostanie się 0,4 promila.

Czy wampiry mogą palić?
Tak, mogą. Mimo, że ich organizm nie działa tak, jak ludzki, nie ma przeciwwskazań co do tego, aby wampiry paliły.


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach