Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 21/01/18, 12:16 am

Akcję rozpoczynamy od ucieczki bliźniąt z kryjówki ich ojca, umiejscowionej na Syberii (Rosja). Być może podróż będzie kierować się dalej i zakończy w Europie.
Udział biorą: Erika i Einar Mikkelsen. Możliwe że dołączą inne postacie.Ponad czterdzieści lat spędzili w ojcowskim więzieniu. Dokładniej, czterdzieści trzy. W końcu nadszedł ten upragniony dzień, w którym mieli szansę na ucieczkę. Zaplanowali wszystko już kilka dni temu. Ale zważając na fatalną pogodę, jaką było czyste niebo i częste promienie słoneczne, było dla nich zbyt ryzykowne. Aż w końcu, nastał dzień pochmurny. Wtedy mieli tę jedyną szansę.
Zamknięci w osobnych pokojach, dzięki spinkom siostry, mogli się uwolnić. Choć, manewrowanie przy zamku też wymagało umiejętności jak i precyzji. Na pewno nie udałoby się to od razu, ale po długich próbach. Ćwiczyć tego też nie mogli w nocy, ponieważ zdradziliby się ze swoim planem. Ale jednak, wsuwki siotry były bardzo pomocne i udało się otworzyć drzwi. Kolejnym etapem pokonania przeszkód, było przemieszczanie się po cichu. Nie zwracać na siebie uwagi. Niekiedy trzeba było zrobić postój. Uważać na stolik z wazonem. Ich celem były drzwi wyjściowe. Aż udało się! Znaleźli w końcu przed nimi i Einar, ubrany w ciepły czarny płaszcz, a podnim ciepły sweter, spodnie i wygocne obuwie, otworzył drzwi po sichu i mogli wyjść na zewnątrz. Poczuć czystość zimnego powietrza. W końcu to Syberia. Tak samo mroźny klimat co w skandynawii. Może i bardziej? Nie mieli jak się przekonać. Czterdzieści lat w zamknięciu to była według dhampira przesada. Teraz trzeba było biec. Przed siebie, wyminąć cały las byleby znaleźć się jak najdalej tego miejsca. Złapał siostrę za rękę, by nic nie próbowało ich rozdzielić. Nawet jakakolwiek gałąź.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 21/01/18, 12:59 am

Nie myślała, że kiedyś się to stanie - że tak szybko i chętnie ulegnie bratu. Ale tak było - kolejny raz mu zaufała, dała się namówić na ucieczkę, ale dlatego... że sama tego chciała. Nie wyobrażała sobie dłużej życia w tym miejscu.
Przygotowania do ucieczki trwały od kilku dni. Kryjąc się ze swoimi planami przed wszystkimi, Erika wraz z bratem wyczekiwała dnia, w którym wreszcie będą mogli opuścić to miejsce. Tak, mieli zamiar uciec w ciągu dnia i to najlepiej jak najwcześniej, bowiem to dawało im kilkugodzinną przewagę nad ich wampirzym ojcem. On jednak nie był jedynym problemem. Nakryć ich mogli jeszcze inni - ich dhampirze, przybrane rodzeństwo, które wciągu dnia miało zadanie pilnować domostwa. Rzecz jasna nie wszyscy, ale kilkoro na pewno. Erika jednak wierzyła, że im się uda, bo niby dlaczego nie? Czyż nie wystarczająco długo siedzieli już w tym zamknięciu? Czy nie mieli prawa do świata? Oni również byli jego częścią.
Najtrudniejszym zadaniem dla Eriki było chyba otworzenie zamka w jej drzwiach. Choć próbowała się uspokoić, ręce się jej trzęsły, przez co spinki w zamku niebezpiecznie hałasowały. Kobieta miała wrażenie, że słyszy je każdy, ale mimo to się nie poddawała, dzięki czemu mogła wreszcie wyjść z pokoju. Na korytarzu czekał na nią jej brat. Widząc go, uśmiechnęła się do niego, ale nic nie powiedziała. Nie chciała się odzywać, póki nie opuszczą murów tego domu.
Podążając za nim, ruszyła w stronę drzwi. Ten niewielki odcinek, który normalnie pokonywali w kilka minut, teraz ciągnął się w nieskończoność. Ostrożności jednak nigdy dość. Szkoda by było, żeby zostali nakryci przez kogoś. Los się jednak i tym razem do nich uśmiechnął. Pozwolił nie tylko im dojść do drzwi, ale i wyjść na zewnątrz. Erika czując zimny wiatr na policzkach, postawiła kołnierz swojego brązowego płaszcza. Pamiętając o tym, gdzie są, ubrała się ciepło. Pod szyją miała wełniany szalik, który nieco ją gryzł, ale dało się wytrzymać. Pod płaszczem miała sweter, a pod nim  koszulkę. Na nogach miała spodnie i ciepłe buty na grubej podeszwie, które miały izolować od zimna.
Stojąc na zewnątrz, słysząc zamykanie drzwi do domu, nie mogła uwierzyć, ze to naprawdę się działo. To jednak nie był jeszcze koniec, o czym przypomniał jej brat, łapiąc ją za rękę. Nadal się nie odzywał, ale to, co zrobił, wystarczyło, by zaczęła żwawo przebierać nogami. Biegła pół kroku za nim. Zimny wiatr smagał jej policzki, sprawiając, że zaczynały się stawać różowe i trochę szczypać. Nie przejmowała się tym, będąc zbyt podekscytowaną tym, co właśnie robili. Oni... naprawdę uciekali - naprawdę opuszczali to miejsce, które Edward nazywał ich domem.
Czując się jak niesiona na skrzydłach, przyspieszyła, chcąc zrównać się z bratem i jak najszybciej oddalić się od tego miejsca, które już zdążyło zniknąć za drzewami. Kobieta wyczekiwała tego, co zaraz ukarze się ich oczom. Trudno stwierdzić, po jakim czasie, ale w końcu, spomiędzy drzew zaczęły przebijać pierwsze zabudowania miasta, do którego się zbliżali.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 21/01/18, 01:21 am

Ciepłe ubranie to podstawa. O szaliku nie można było zapomnieć. Nawet Einar swój miał pod płaszczem, owinięty na szyi. Wstępnie nie był pewny, czy powinien go brać, ale jeżeli mają przetrwać całą jesień i zimę, nie wiedząc nawet gdzie pójdą, dobrze będzie jednak wziąć go ze sobą. Nie pożałował tego wyboru, a jeszcze pamiętał że Erika o tym wspominała, by zabrał. Gdy opuścili "dom", poczuł zimne powietrze na swojej skórze. Uśmiechnął się do Eriki i w milczeniu, złapał ją za dłoń by pokierować dalej. Uciekali. Tym razem oboje zadowoleni z powodzenia pierwszej części ich planu. Biegli przed siebie, nie zważając na poranne zimno, jakie fundowała pogoda. I tak, im dalej byli od więziennego domu, tym bliżej było im do miasta. Jeszcze nigdy tak nie biegli jak teraz. To jest ich pierwszy raz, kiedy mogli sprawdzić swoją wytrzymałość nóg. Ale zaraz intuicja kazała się mu zatrzymać, kiedy dobiegli do głównej drogi. Wtedy też i Erika musiała przystanąć.
To co widział swoimi oczami, było niesamowite.
- Udało się...
Obejrzał jeszcze za siebie, jakby w upewnieniu czy nikt ich nie ścigał. A że za plecami mieli ciszę, spojrzał na siostrę. I wtedy poczuł na nosie kroplę. Potem następną i następną. Spojrzał w górę czując jak deszcz zaczyna powoli padać. To było niesamowite uczucie. Przeniósł spojrzenie na Erikę, by ujrzeć jej twarz. Uradowaną. szczęśliwą, ale też i piękną. Jedynej kobiety którą kochał całym sercem. Zbliżył się do niej i ujął jej twarz w swoje dłonie, pochylając się nagle i składając na jej miękkich ustach pocałunek.  Coś mu wewnętrznie mówiło by tego nie robił. Ale zreflektował się trochę za późno. Oderwał od niej i cofnął nie tylko głowę ale i ręce.
- Przepraszam...
Głupio mu się zrobiło, że tak siostrę zaskoczył. Tak nagle, bez uprzedzenia ją pocałował. Ale był przeszczęśliwym człowiekiem w tej chwili. Nie dość, że uwolnili się z więzienia ojca, to jeszcze miał przy sobie siostrę, która zawładnęła jego całym sercem. Czekał chyba na ochrzan od niej. Bo jak tak można, całować siostrę w taki sposób?
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 21/01/18, 01:42 am

Nogi niosły ich same. Erika nawet nie myślała, że mają w sobie tyle siły. Pierwszy raz w sumie mogła biec tak długo i tak szybko. Dotąd po prostu nie miała ku temu okazji, bo niby gdzie? Po domu, ganiając się z bratem, bądź innymi dhampirami?
Kiedy przed jej oczami drzewa powoli zaczęły się rozstępować, odsłaniając przed nią to, co do tej pory było nie dla niej, miała wrażenie, że serce zaraz jej wyskoczy z piersi. Pierwszy raz w życiu czuła coś takiego. Wolność... Cudowne uczucie. Nie myślała, że może być ono aż tak miłe.
Mimo lekkiego zmęczenia, które zaczęła odczuwać w nogach, nie chciała jeszcze się zatrzymywać. Została jednak do tego zmuszona, gdy tylko wbiegli do miasta. Kiedy Einar się zatrzymał, pociągnął ją za rękę. Trzymali się mocno za dłonie, dlatego też dłoń kobiety nie wyślizgnęła się z jego, choć ta wciąż biegła. Stając gwałtownie, obróciła się w stronę brata, nie rozumiejąc tego, co robi, dlaczego się zatrzymuje. Nie zdążyła jednak oto zapytać, bowiem Einar sie odezwał. Słysząc jego słowa, rozejrzała się dookoła. Miał rację... udało się - wokół nich nie było murów ich „domu”.
Kobieta nie mogła w to uwierzyć. Puściła dłoń brata i odeszła kilka kroków od niego, by zaraz się odwrócić w jego stronę z szerokim uśmiechem na ustach.
- Udało się... naprawdę się udało!
Radość, która odmalowała się na jej twarzy, zdawała się rozgrzewać serca. Erika śmiejąc się, spojrzała w niebo, a wtedy poczuła, że coś małego i chłodnego spada jej na twarz, a potem znów i znów, aż przestała rozróżniać pojedyncze krople. Padał deszcz - chyba pierwszy raz w życiu mogła stać w nim i cieszyć się nim. Z całej tej ekscytacji nie zauważyła tego, co robi jej brat. Kiedy do niej podszedł i ujął jej twarz, spojrzała na niego. To, co zrobił później, zaskoczyło ją.
Pocałunek, jakim obdarzył ją, był niespodziewany. Erika powinna się wzdrygnąć, odepchnąć go, ale... nic takiego nie zrobiła. W żaden inny sposób też nie zareagowała, ponieważ brat jej na to nie pozwolił. Jak szybko rozpoczął pocałunek, tak równie szybko go przerwał. Spojrzała na nią, a ona odpowiedziała mu również spojrzeniem. Przepraszał ją - za co? Ona nie czuła, by zrobił coś złego. Nie czuła, by to było złe.
Nim cofnął lewą dłoń, złapała ją, chcąc go przed tym powstrzymać.
- Nie... - powiedziała trochę niepewnie, zmniejszając dystans między nimi, jaki on zrobił. - Nie przerywaj...
Poprosiła, mimo wrzasków w jej głowie, by tego nie robiła. Nie wiedziała dlaczego, ale chciała oddać mu ten pocałunek. Chciała, by znów złączył jej usta z jej. Chciała, by się tego nie bał - nie bał się jej i jej reakcji.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 21/01/18, 01:59 am

Wolność, była czymś niesamowitym i niewątpliwie nie trudna też do opisania. Uciekli, biegli i się zatrzymali w mieście. Przed główną ulicą. Musiał zatrzymać siostrę, jakby nie wiedział czy mogliby tędy przejść. Ale tu chodziło coś innego. Czy nie mają ogona. Nie mieli. Udało się im naprawdę. A widząc tę radość na twarzy  siostry, sam czuł się bardzo szczęśliwy z jej szczęścia. Może i miał głupi pomysł z tą ucieczką, to jednak siostra się zgodziła i poszła na ten układ. A teraz? Gdyby nie poszła z nim, marnowałaby się dalej w zamknięciu u ojca. Los dał im wolną rękę do samodzielnego życia. Ucieczkę mieli za sobą.
Z tej radości poznali pierwszy raz na sobie deszcz. Cieszyli się jak dzieci, a szczególnie widział to u Eriki. Nie mógł się powstrzymać od tego, by nie okazać jej swoich prawdziwych uczuć. Nie dane im było przez ponad czterdzieści lat poznać inne dhampiry, ludzi czy wampiry, aby uczucia te kierować do kogoś innego. Zakochał się w niej. Jakby innej kobiety nie widział poza własną siostrą. Dlatego ją pocałował. Ale zrozumiał, że pewnie robi coś źle. Erika pokazała mu coś innego, że robił dobrze. Nie chciała by przerywał. Zaskoczyła go i to bardzo pozytywnie a serce zaczęło walić mu jak oszalałe. Dotknęła jego dłoni, którą chciał cofnąć od jej twarzy. Nie pozwoliła. Nawet jak się wyprostował, chciała by kontynuował. Jako że był wyższy, pochylił się ponownie nad jej ustami i pocałował ponownie. Tym razem z czułą namiętnością, zamykając oczy. Aby oddać się tej przyjemności uwolnienia swoich uczuć. Trwało to długo, aż musiał niestety przerwać i zaczerpnąć powietrza.
- Nie wiem kiedy to się stało... Ale moje uczucia do Ciebie są bardzo głębokie. Jakbym kochał Cię ponad to, że jesteśmy rodzeństwem. Czy to złe?
Przyznał szczerze, ale też zapytał. Jakby chciał poznać jej zdanie, co ona czuje? Czy to samo do niego co on do niej? Skoro chciała by kontynuował pocałunek, to musiało znaczyć że tak. A gdzie nauczył się tak całować? W wyobraźni, czytając książki. Czytać im przecież nie zabraniano. A jakoś zbić nudę też musieli.
Einar wpatrywał się w oczy swojej siostry, że z trudem je oderwał, aby móc zaraz wrócić do rzeczywistości i pomyśleć co dalej. Gdzie powinni iść. Bez mapy byli trochę w ciemno w tym mieście. Na pewno będą potrzebować jedzenia na drogę, pieniędzy i transportu. Westchnął, dopiero zdając sobie sprawę z tego, że łatwo im nie będzie.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 23/01/18, 01:51 am

Ona uczyniła podobnie... Kiedy ich usta na nowo się połączyły w tym dziwnym tańcu, który dotąd znany jej był tylko z książek, przymknęła powieki, by nic jej nie rozpraszało. Pierwszy raz... doświadczała czegoś takiego. Próbowała odnaleźć wspólny rytm z bratem. Nie było to trudne, jak myślała. Wciąż jednak słyszała głosy w swej głowie, że czyni źle. Nie rozumiała tylko dlaczego? Chodziło oto, że był Einar był jej bratem? Nie potrafiła jednak przerwać. Chciała tego tak samo mocno, jak on. Widocznie i ona czuła do niego więcej, niż powinna.
Kiedy się odsunął, wciągnęła szybko powietrze przez rozchylone usta. Wargi miała nieco nabrzmiałe od pocałunku i mocno zaróżowione. Spojrzała na niego, gdy mówił. Próbowała zebrać myśli, ale wszystko ją rozpraszało. On, jego głos, który brzmiał niby tak samo, a jednak inaczej, spojrzenie jego oczu, dotyk, kończąc na niej samej - na jej oddechu, drżeniu serca i myślach. Czy tak... czuje się właśnie zakochany człowiek, że zapomina o świecie go otaczającym? Czy ona była zakochana w swoim bracie?
Nie odpowiedziała mu od razu. Pytanie z pozoru łatwe, wcale takie nie było. Erika bowiem nie wiedziała, pod jakim kątem ma rozpatrywać to, czy coś dobre, a co złe. Na co dzień umiała dokonać takiego wyboru, w sprawach przyziemnych, ale w tej sytuacji... Wzruszyła ramionami.
- Skoro jestem szczęśliwa, dlatego że to zrobiłeś, to czy to może być złe? - Odpowiedziała mu pytaniem na pytanie, ocierając twarz z deszczu, który wciąż na nich padał. - Nie chcę myśleć, że to było złe. Nie chcę też, byś i Ty tak myślał.
Uśmiechnęła się do niego, kiedy ich spojrzenia się skrzyżowały. Nie ważne, co inni będą myśleć - ona wiedziała swoje. Wiedziała, co czuje, a nie czuła do Einara tylko braterskiej miłości. Teraz to wiedziała.
Podążyła za jego spojrzeniem, zdając sobie sprawę z tego, że przecież to nie koniec. Udało im się uciec z domu, od Edwarda, ale mają ledwie kilka-kilkanaście godzin, nim ten się obudzi i zorientuje się, że uciekli. Na pewno będzie ich szukał. Musieli wyjechać, jeśli nie chcieli zostać znowu zamknięci. Pytanie tylko, co powinni zrobić, gdzie iść?
- Co dalej? Nie możemy tu zostać. Edward na pewno będzie nasz szukać.
Ostatnio coraz rzadziej nazywała Edwarda swoim ojcem. Kiedy nie wyobrażała sobie tego, by powiedzieć do niego inaczej, ale teraz... Z każdym dniem ten mężczyzna stawał się jej coraz bardziej obcy.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 23/01/18, 02:13 am

Podobnie jak Erika, Einar kierował się czym co wyczytał w książkach, ponieważ nie miał pojęcia jak wygląda miłość. Ale jeżeli jest nią uczucie szczęścia i pragnienia bycia z drugą bliską mu osobą, dla której bije serce, to chciałby to czuć. Ilekroć odrywał spojrzenia w kierunku swojej siostry podczas wspólnego przebywania w pokoju, kiedy to czytała coś innego albo się uczyła, on spoglądał na nią już wtedy nieco inaczej. Jakby tylko ona była jedyną kobietą w tym cały "więzieniu domowym". Co było dla niego sporym utrudnieniem, nie móc poznać innej kobiety.
To co czuli oboje do siebie, nie mogło być złe. Nawet, jeżeli intuicja mówiła im inaczej czy rozum. Co z tego, że są rodzeństwem? Tego nie zmienią. Nawet głębokiej miłości do siebie.
- Więc uznam, że to było dobre. Przy Tobie także czuję się szczęśliwszy niż kiedykolwiek.
Przyznał jej szczerze i zaraz puścił jej rękę a w zamian objął ją ramieniem, przytulając do siebie. Jednakże padający deszcz zaczynał być problematyczny. Im dłużej będą tak stać, przemokną.
- Wiem... Potrzebujemy jedzenia, transportu i pewnie pieniędzy na drogę. Skądś musimy je zdobyć. Chodźmy.
Przedstawił jej swój mało sprawny w wykonaniu plan, ale musieli przejść na drugą stronę i zacząć rozglądać się po okolicy. Choćby znaleźć miejsce, gdzie mogliby nie tylko zapracować parę grosza ale i mieć jakiś prowiant na drogę.
Przechodzili ulicami miasteczka, rozglądając się w poszukiwaniu miejsca na pracę. Chociażby na te parę godzin, by ktoś im dopomógł. A skoro znali język rosyjski, mogliby wykorzystać tę znajomość w rozmowie z tutejszymi mieszkańcami.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 27/01/18, 01:46 am

Choć mówiła, jak czuła, nie znaczy to wcale, że nie czuła żadnych wątpliwości co do tego, czy dobrze postępują. W żadnej książce dotąd nie spotkała się z czymś takim. Czytywała o miłości, o tym silnym uczuciu między dwojgiem ludzi, o ich cielesności i bliskości. Nigdy jednak nie spotkała się z tym, by tego rodzaju przywiązanie łączyło rodzeństwo. Nawet w codziennym życiu się z tym nie spotkała. Choć nie była spokrewniona ze swoim rodzeństwem w taki sposób, jak z Einarem, nigdy na widok któregokolwiek z jej przybranych braci, serce nie zabiło jej mocniej. A przecież mogli... Ona jednak wybrała Einara. Tego wyboru dokonała już pewnie kilka lat temu, robiąc to zupełnie nieświadomie.
Kiedy objął ją ramieniem, było to takie... normalne - robił to często, ale czuła się inaczej. Objęła go w pasie - dość niepewnie, zadzierając głowę do góry, by na niego spojrzeć.
- Cieszę się, że Ciebie mam.
Odparła mu jedynie, ponieważ nic więcej nie umiała powiedzieć. Nie wiedziała jak nazwać to, co czuła do niego i co czuła w tej chwili. Uznała jednak, że będą mieli czas, by o tym porozmawiać w bardziej sprzyjających do tego warunkach. Nie teraz, kiedy byli zbiegami i musieli jak najszybciej wydostać się z tego miasta. Jeśli Edward będzie ich szukał - a do tego mieć wątpliwości nie mogli, pewnie zacznie od tego miasta. Jeśli tu zostaną, będzie po nich, dlatego gdy brat zarządził, że idą dalej, zrobiła to bez marudzenia. Była... za stara na marudzenie, choć wyglądała bardzo młodo, pewnie jak dwudziestolatka.
Rozglądała się razem z Einarem za miejscem, gdzie mogli by spróbować się zaczepić i zapracować na jedzenie, które będzie im potrzebne, jeśli będą mieli ruszyć w dalszą drogę. Nie będąc jednak pewną, co potrafi robić bardzo dobrze, a co mogłoby się okazać przydatną umiejętnością, która pozwoli jej zarobić, nie wiedziała, na co ma zwracać uwagę. W pewnym jednak momencie zobaczyła kobietę, która przez otwarte drzwi wymiatała śmieci z budynku.
- Einar... może jej zapytamy, czy nie miałaby jakiejś pracy dla nas?
Zapytała brata, widząc, że miejsce, w którym sprzątała kobieta, była gospoda. Może będą mieli szczęście?
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 27/01/18, 03:01 am

Einar również cieszył się, że ma siostrę obok siebie. I tak jak ona, nie za wiele mógł z książek dowiedzieć się tego, czy postępuje dobrze, czy kochanie się z siostrą jest dobre. Mimo iż wewnętrzny głos mówił co innego. Musiał się mu postawić, ponieważ jedyną kobietę jaką pokochał, była właśnie Erika. Wiedząc że odwzajemniła mu uczucie, nie potrafił bardziej opisać swojego szczęścia.
- Ja także.
Odpowiedział podobnie, krótko. Obejmując ją ramionami. Długo tak jednak stać nie mogli i ruszyli z jego decyzją w głąb miasta. Trzymając się oczywiście blisko siebie. Rozglądał w poszukiwaniu miejsca, gdzie mogliby jakoś zarobić na jedzenie. Podobnie jak siostra miał obawy co do swoich doświadczeń. Zamknięci w pokojach nie mieli szans na rozwijanie się. A sama teoria nie pomagała, bez praktyki.
Słysząc po chwili słowa Eriki, wskazującej także gospodę, przyjrzał się kobiecie, która zamiatała.
- Nic innego pewnie i tak nie znajdziemy. Miejmy nadzieję, że nam pomoże.
Co mieli do stracenia? Chyba tylko życie jeżeli ojciec ich tutaj znajdzie. A oni nie zdążą się wymknąć z tego miasta. W zgodzie z siostrą, skierowali się w kierunku owej gospody. A kiedy byli bliżej, Einar postanowił zapytać. Zdał się na odwagę.
- Przepraszam. Wraz z siostrą szukamy pracy. Nie mamy ani pieniędzy ani pożywienia. Dopiero co udało nam się uciec z niewoli. Najbardziej zależy nam na pożywieniu, więc czy w ramach otrzymania prowiantu, moglibyśmy jakoś pomóc Pani? Bardzo nam na tym zależy.
Zapytał szczerze i z serca po rosyjsku. Dzięki temu mógł wykazać się w końcu znajomością nauczonego języka tego miejsca. O tyle było dobrze, że wiedzieli w jakim kraju się zatrzymali. Nie miał tylko pojęcia, jak kobieta to odbierze, więc jeżeli i Erika coś doda od siebie, może kobieta się nad nimi ulituje, pomoże i nie przegoni miotłą? Nie chcieli pieniędzy, tylko jedzenie na drogę. Pewny jednak nie był, czy dobrze zaczął rozmowę.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 29/01/18, 12:09 am

Bliźnięta zaskoczyły kobietę, która lekko się wzdrygnęła, słysząc głos Einara. Była tak skupiona na swojej pracy, że nie zarejestrowała, że ktoś się do nich zbliża. Kiedy podniosła na nich wzrok, zmarszczyła lekko brwi. Nie sprawiło to jednak, ze wyglądała groźnie. Miała miły wyraz twarzy. Kiedy minęło pierwsze zaskoczenie, wygładziła mimikę twarzy i podpierając się na miotle, spojrzała wyczekująco to na jedno, to na drugie.
- Tak?
Zapytała, jakby w ten sposób chciała skłonić ich do mówienia. Długo na odpowiedź i wyjaśnienia czekać nie musiała, bowiem Einar od razu zaczął mówić. Erika, choć też znała bardzo dobrze rosyjski, na razie milczała, przyglądając się w zamyśleniu nieznajomej. Kiedy na nią spojrzała, uciekła przed nią wzrokiem. Zdała sobie wtedy też sprawę z tego, że stoi obejmując brata w pasie. Jeszcze do niedawna nie wydawało jej się to niczym dziwnym, ale po tym, co się tu stało, pomyślała, że kobieta źle odbierze ich zażyłość. W końcu Einar przedstawił ich jako rodzeństwo. Puściła więc go i skrzyżowała ręce na piersi, czekając na to, co będzie dalej.
Kiedy opowieść Einara dobiegła końca, dhampiry mogły poczuć na sobie wzrok kobiety, która na razie tylko milczała. Sprawiała wrażenie, że próbuje coś ocenić - tylko co? W końcu jednak się odezwała.
- Uciekliście? A niby skąd? Nie wyglądacie na takich, co to trzymano w niewoli.
Powiedziała, ale nie sprawiała wrażenia osoby, która im nie wierzy. Właściwie wyglądała tak, jakby mało ją to obchodziło, a dokładniej to tak, jakby nie chciała wchodzić w ich życie z butami. Zrobili na niej dobre pierwsze wrażenie, nie miała przeczucia, że kłamią, więc... po prostu im uwierzyła.
- Szukacie pracy... no to macie szczęście. - Oznajmiła z szerokim uśmiechem. - Mój durny syn popił z sąsiadami, a miał mi dziś pomóc w gospodzie. Jeśli taka praca Wam nie ubliża, zapraszam do środka. Ty dziewczyno - spojrzała na Erikę - pomożesz mi w kuchni. - Przeniosła wzrok na Einara. - Ty natomiast chłopcze weźmiesz i pomożesz złożyć mojemu mężowi dwa nowe stoły i ławy. Później on Ci może jeszcze znajdzie jakieś zajęcie. No... to jak, zgadzacie się?
Erika słysząc słowa kobiety, nie mogła w to uwierzyć. Pierwsze miejsce, do którego przybyli, a tu już się udało. Spojrzała na Einara, ciekawa, co on na to. Ona nie miała nic przeciwko takiej pracy, więc jeśli by się jej zapytał, ona odpowiedziałaby tak.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 29/01/18, 12:39 am

W pierwszej chwili nie wiedział jak zareagować na takie spojrzenie, ale zachował o dziwo spokój i próbował wyjaśnić kobiecie ich sytuację. Lecz to przyglądanie się, było takie podejrzane. Powiedział coś źle? Nie odpowiednio dobrał słowa? Trochę się stresował, jako że pierwszy raz rozmawiał z obcą mu osobą.
- Trzymano nas pod kluczem. Może i wyglądamy na zadbanych, ale nigdy nie doświadczyliśmy życia na zewnątrz. Chcielibyśmy się nauczyć czegoś nowego.
Mówił w sumie prawdę. Choć nie zależnie od tego, jak by się nie tłumaczył, sam był zaskoczony słowami kobiety, która zgodziła się ich przyjąć. Sam również przestał oczywiście obejmować siostrę, jakby rozum nakazywał mu jednak puścić Erikę. Jednakże mogło to być też odebrane tak, jakoby nie chcieli być jako rodzeństwo znów rozdzielani.
Słuchając kobiety, aż spojrzał na Erikę z uśmiechem. To był chyba cud, że dostali od ręki pracę. Chociażby na jeden dzień.
- Naturalnie. Zgadzamy się.
Jak tylko wymienił z Eriką spojrzenia i otrzymał od niej zgodę, od razu odpowiedział z zadowoleniem i wdzięcznością. Także posyłając uprzejmy uśmiech kobiecie.
Pozostawało jeszcze dowiedzieć się, jak wygląda gospoda, gdzie mają się przebrać i którędy mieli dostać się do wyznaczonych im pomieszczeń. Erika miała o tyle lepiej, że ową kobietę już poznała, ale Einar, nie poznał jeszcze męża przemiłej pani.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 19/02/18, 10:21 pm

Spojrzenie kobiety nie było może przenikliwe w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale patrzyła w taki sposób, że można było to tak odebrać. Gospodyni przyglądała się im uważnie. Słysząc słowa chłopaka, zaśmiała się. Chyba nie do końca im wierzyła, a może po prostu taka była jej taktyka w sytuacjach, gdzie nie bardzo wiedziała, jak powinna się zachować.
- Chcecie się czegoś nauczyć - proszę bardzo. Lepiej trafić nie mogliście. Chodźcie do środka. Nie stójcie tak, bo zmarzniecie.
Widać, kobieta od razu uznała, że się zgodzą, bo czemu mieliby odmówić? W końcu powiedzieli po co przyszli, a ona przedstawiła im swoje stanowisko. Zresztą, po ich twarzach i po spojrzeniach, jakie między sobą wymienili, wiedziała, że się zgadzają.
Erika zaproszona do gospody, weszła do środka zaraz za kobietą, zerkając do tyłu na brata, który najpewniej wszedł za nią. Wątpiła, żeby się wycofał. Dhampirzyca postąpiła kilka kroków przed siebie i zatrzymała się, rozglądając po wnętrzu, w jakim się znalazła. Wystrój tego miejsca był prosty. Długa lada, przy której stały nieco wyższe stołki w liczbie pięciu. Za nią znajdowały się drzwi - najpewniej na zapleczy i kuchnię. Główna izba była duża. Znajdowały się tu drewniane ławy z siedziskami, przy których można było siedzieć do sześciu osób. Pod ścianą - naprzeciw lady, znajdował się duży kominek, w którym już zaczęto palić, by sala mogła się dobrze nagrzać przed wieczorem. Na przeciwko wejścia do gospody, znajdowały się schody, które prowadziły do części z pokojami do wynajęcia.
- Płaszcze możecie zostawić gdzieś tutaj. W gospodzie jestem tylko ja i mój mąż - tu wskazała na mężczyznę, który mocował się już z jedną ławą, by ją złożyć w całość i nie zauważył ich jeszcze. - Nic Wam tu nie zginie, no chyba że się boicie.
Wzruszyła ramionami, bo na to odpowiedzi już nie miała.
Erika, zgodnie z poleceniem, ściągnęła z siebie płaszcz i szalik, po czym położyła go na jednej z ław. Roztarła nieco ramiona i podeszła do kobiety.
- To co mam robić?
Zapytała uprzejmie, na co ta złapała ją za rękę i pociągnęła ją w stronę kuchni. Dziewczyna zdziwiła się tym, co właśnie uczyniła gospodyni, ale niezaprotestowała.
- Będziesz pomagać mi w kuchni - odparła, spoglądając nie na nią, a na Einara. - Ty idź do mojego męża. On Ci powie, co masz robić. - Spojrzała w kierunku mężczyzny, który dopiero teraz zwrócił na nich wszystkich uwagę. - Sasha, wytłumacz chłopakowi, co ma robić.
I tyle było wyjaśnień gospodyni.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 20/02/18, 01:24 am

Na całe szczęście kobieta zgodziła się ich przyjąć do siebie i nauczyć ich czegokolwiek by zapragnęli. Einar starał się mówić półprawdę. Wiedział, że nie mógł zdradzać wszystkiego. Tego byli uczeni, że ludzie nie mogą wiedzieć o istnieniu innych ras. A oni do takich należeli.
Słowa kobiety go uradowały, że posłał siostrze uśmiech i przepuścił ją pierwszą do środka, wchodząc jako ostatnim i zamykając za sobą drzwi. Erika nie musiała się obawiać tego, że nagle by się rozmyślił. Sam w sobie był zafascynowany tym, że nauczy się czegoś nowego.
Podobnie jak siostra, rozejrzał się po wnętrzu, podziwiając go jakby to było dla niego coś nowego. Niby zwykła gospoda, a samo jej wnętrze było dla niego czymś niesamowitym. Słysząc zaraz słowa gospodyni, że mają zdjąć płaszcze i gdzieś powiedzieć, zrobił to. Nie mieli niczego cennego przy sobie, jak tylko te ubrania. Zdjął także szalik i wcisnął w rękaw swojego płaszcza, kładąc go tam gdzie położyła swój Erika.
Nie ma co ukrywać, że po pytaniu zadanym przez Erikę, kobieta nagle pociągnęła ją w stronę kuchni. Z kolei jemu, dała polecenie udać się do gospodarza, który to wyłonił się zza ław.
- Dobrze.
Obejrzał się jeszcze za Eriką, kobiecie dając znak na zgodę i skierował się do starszego nieco mężczyzny, siłującego się ze złożeniem dużej w sumie ławy.
- Mam panu w czymś pomóc?
Zapytał grzecznie, z kolei mężczyzna nieco podrapał się po głowie, przyjrzał Einarowi, po czym wskazał na ławę.
- Potrzymaj. Tylko uważaj, bo ciężkie.
Einar przyjął polecenie i podszedł do ławy, którą miał przytrzymać by starszy pan mógł bez problemu ją skręcić. Ciężka była, ale o dziwo nie dla niego. Skręcenie owej ławy poszło bardzo szybko, dzięki sile mięśni Einara i drobnych inteligentnych wskazówek. Pan Sasza mógł być z niego zadowolony i kto wie, czy nie znajdzie mu nowego zajęcia. Podobno początek pracy pewnie zaczyna się od tego, podaj przynieś i potrzymaj.
W pewnym momencie, Einar ciekaw był jak radziła sobie Erika w kuchni.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 24/02/18, 09:45 pm

Została poprowadzona do kuchni, ale nim się tam znalazła, spojrzała na Einara. Uśmiechnęła się do niego ciepło. Jej oczy lekko błyszczały. Choć wiedziała, że to dopiero początek, że przed nimi jeszcze bardzo długa droga, była szczęśliwa. Uciekli i byli razem. Nie ważne, jak długo będą musieli kryć się przed Edwardem - cieszyła ją myśl, że nie będzie sama, a z nim.
Kiedy drzwi kuchni zamknęły się za nią i za gospodynią, kobieta podała dziewczynie fartuch.
- Załóż to. Najpierw trochę posprzątamy, a nie chciałabym, żebyś się ubrudziła.
Zaczekała, aż dziewczyna wykona jej polecenie, co ta zrobiła bez protestów. Założyła fartuch i kiedy wiązała go za plecami, gospodyni już szła w kierunku bali z wodą, obok której stały brudne naczynia i garnki.
- Umyjesz to wszystko - pokazała jej ręką, o co chodzi.
Erika widząc, jak dużo tego jest, uniosła ze zdziwienia brwi.
- Nie dziw się tak - to gospoda, zawsze tyle tego jest.
Uśmiechnęła się do niej, na co dhampirzyca skinęła jej głową i uśmiechnęła się.
- No to... ja lepiej wezmę się do pracy.
Uśmiechnęła się do kobiety, co ta przyjęła z aprobatą. Kiedy Erika zajęła się zmywanie, ona wzięła się za zamiatanie i mycie podłóg.
Praca nie była jej nieznana - w domu w końcu też zmywała, ale ilość tego wszystkiego, mogła ją zmęczyć, zwłaszcza gdy wzięła się za garnki, gdzie w niektórych można było znaleźć przypalone resztki jedzenia. Z tym miała najwięcej problemu, ale... po upływie odpowiedniej ilości czasu, w końcu wszystko było czyste, a ona mokra od wody, którą nie raz się ochlapała. Otarła czoło rękawem z kropelek potu, którymi zostało zroszone i nie wstając ze stołka, spojrzała na kobietę?
- To co teraz mam robić?

Ich praca trwała jeszcze kilka godzin - zarówno Eriki i Einara, ale przyszedł w końcu taki moment, że pora było coś zjeść. Kobieta niemal o tym zapomniała, bowiem tak zajęta pracą, nie myślała o tak przyziemnych rzeczach jak jedzenie. Dopiero gospodyni zwróciła jej na to uwagę.
- Zostaw to drewno. - Usłyszała głos kobiety, kiedy wracała z kolejną partią drwa do pieca. - Wróć do głównej izby i odpocznijcie - Ty i brat. Należy Wam się. Poza tym zaraz podam obiad. Zjecie z nami.
Erika... nie bardzo wiedziała, co ma na to odpowiedzieć, dlatego tylko się uśmiechnęła i podziękowała. Weszła do głównej izby, jak poleciła jej gospodyni i spróbowała odnaleźć Einara i męża kobiety, jeśli Ci dalej tu byli, a nie poszli np.: na górę, by naprawić coś, co mogło się tam ewentualnie zepsuć.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 24/02/18, 10:02 pm

Zaraz po naprawieniu ławy, gospodarz zaprowadził Einara na zaplecze, gdzie miał zająć się ustawianiem beczek, a następnie uprzątnięciem magazynu by zrobić miejsce na nowy towar. A kiedy ten przyjechał, bez problemu porozstawiał skrzynki z zamówionym jedzeniem i napojami. Gospodarz trochę się namęczył, ale młodemu Einarowi szło to bardzo sprawnie, że stary Sasza jedynie mógł podziwiać i wspominać swoje dawne lata. Jak ten czas szybko leci. Przed posiłkiem, Einar został poproszony o narąbanie drewna na opał. Gospodarz zaprowadził go na zewnątrz, dając mu oczywiście rękawice jak i odpowiedni fartuch roboczy, by się nie ubabrał.
- Uważaj na oczy. Drewno potrafi być kruche a drzazgi niebezpieczne. Gorzej jak Ci do oka wpadnie. Teraz pokaże ci jak masz trzymać siekierę.
Gospodarz wziął narzędzie, postawił pieniek drzewa i ciachnął. Wytłumaczył też chłopakowi jak ma stać, jak trzymać i się zamachnąć. Einar nie ma co ukrywać, był zafascynowany nowym doświadczeniem. Z początku pieniek mu uciekał, ale im częściej próbował i lepiej się koncentrował, trafiał do celu i ciachał bardzo sprawnie. Możliwe że wysłana po drzewo Erika, spotkała swojego brata i od jego strony, mogła brać drewno potrzebne do opału piecyka w gospodzie. Choć chwilę się widzieli, to nie przerywali swojej pracy.
W końcu poczuł klepnięcie na plecach.
- Wystarczy młodzieńcze. Chodźmy coś zjeść. Trochę tez odpoczniesz.
Powiedział zadowolony i uśmiechnięty gospodarz, zmierzając do głównej Izby by później zajrzeć do swojej żony, co przygotowała na obiadek.
Einar skończył rąbać jeden pieniek i także odstawił narzędzie, kierując się do głównej izby. Tam z kolei zobaczył czekającą już i pewnie rozglądającą Eriką. Podszedł więc do niej, zdejmując rękawice. Choć czuł w dłoniach jak mu lekko drżą i kto wie czy nie bawił się drobnych bąbli. Może źle trzymał? Albo rękawice nie są jakoś dobre dla niego?
- Erika... Jak Ci poszło?
Zapytał podchodząc do siostry. A jeżeli siedziała już przy stole, od razu dosiadł się do niej.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 24/02/18, 10:28 pm

Tak jak myślała - Einara i gospodarza nie było w głównej izbie. Pewnie nie skończyli jeszcze pracy na zewnątrz, a skoro tak, kobieta ruszyła w stronę jednej z ław, ale nim przy niej usiadła, usłyszała otwieranie drzwi. Spojrzała w tamtym kierunku, myśląc wpierw, że to gospodyni, ale ona przecież wyszłaby do niej z kuchni. Widząc Einara, uśmiechnęła się . Zaczekała, aż do niej podejdzie, a kiedy to zrobił, przytuliła się do niego.
To był... impuls. Nie raz przytulała się do brata, ale w tym momencie było jakoś tak inaczej... lepiej, cieplej. I może też dlatego tak szybko się od niego odsunęła, zdając sobie sprawę z tego, jak to mogło wyglądać z boku. Na szczęście gospodarze jeszcze nie wrócili.
- Chyba dobrze.
Wzruszyła ramionami, siadając na jednym z krzeseł. Oparła łokcie o blat stołu, a na dłoniach wsparła podbródek.
- Ale jestem zmęczona. Jak dobrze, że będzie można teraz chwilę odsapnąć. Nawet nie myślałam, że tyle godzin zleciało, że to już pora obiadu. - Spojrzała na brata. - A Tobie, jak poszło? Ręce muszą Cię boleć od rąbania tego drewna, hm?
Dało się wyczuć w jej głosie szczerą troskę o brata. Przyglądała się mu, czekając na jego odpowiedź i czekając również na gospodynię, która niedługo powinna przyjść do nich z obiadem. Kobieta przygotowała zupę i kaszę z gulaszem. Na myśl o jedzeniu, lekko zaburczało jej w brzuchu.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 24/02/18, 11:23 pm

Szczerze powiedziawszy, Einar nie spodziewał się tego, że siostra się do niego przytuli, jakby dawno go nie widziała. Sam wzbraniał się od tak bliskiego kontaktu, by nie wzbudzać podejrzeń. Intuicja mu podpowiadała, by uważać na to co się robi i okazuje publicznie. Ale tutaj, nie mógł nie objąć Eriki. Objął ją, kiedy się wtuliła, będąc szczęśliwie zaskoczonym jej czynem. Ale zaraz puścił ją, kiedy się chciała odsunąć. Dobrze było też usłyszeć dobrą jej odpowiedź. Dała radę i widocznie nie robiła nic ciężkiego i trudnego. A może jednak? Zmęczona była, sama przyznała.
Usiadł obok niej na krześle, kiedy to uczyniła i wtedy zdjął rękawice kładąc na blacie, spoglądając na swoje dłonie, a raczej na odciski.
- Sam nie zauważyłem jak czas uciekał przy pracy, ale tak... Trochę bolą.
Zgodził się z Eriką i nawet podsunął jej swoją dłoń, by mogła spojrzeć na niektóre zaczerwienione miejsca a inne z drobnych bomblach, które jeszcze pod skórą się utrzymywały i czekały na upust. Chyba jeszcze nigdy nie odczuwał czegoś takiego. Poznał jednak, co to jest praca fizyczna.
- Przyznam Ci, że czuję to nawet w mięśniach.
Dźwiganie, przesuwanie, przenoszenie i rąbanie. Chyba tę noc przespałby się porządnie, ale wiedział, że nie mogą. Muszą ruszać dalej. Zaprawdę dobrze się tutaj widocznie czuli i chcieliby zostać, ale nie mogli. Szczególnie on to widział w ich sytuacji. Jeżeli nie chcieli spotkać Edwarda, nie mogli tu być.
A jeżeli chodziło o jedzenie, sam był ciekawy to dostaną. Zapachy czuł, co i u niego spowodowało burczenie w brzuchu. Praca fizyczna mocno dawała się mu we znaki.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 24/02/18, 11:35 pm

Chciała poprosić go, by pokazał jej dłonie, ale sam to uczynił. Najpierw musiał jednak usiąść, a kiedy to zrobił i ściągnął rękawice, kobieta spojrzała na jego dłonie. W niektórych miejscach, zwłaszcza u podstawy palców, widać było jeszcze czerwone odciski i drobne pęcherze, wypełnione wodną treścią. Nie było tragicznie, ale i tak pewnie sprawiały mu one dyskomfort. Erika dlatego też nawet nie próbowała ich na razie dotykać.
- Myślę, że gdybyś zanurzył je na chwilę w chłodnej wodzie, to przyniosłoby Ci to ukojenie.
Powiedziała, bo sama pamiętała, jak kiedyś, gdy oparzyła się gorącym uchem od garnka, kazali wsadzić jej rękę do zimnej wody. On oczywiście się nie oparzył, ale uczucie mogło być trochę zbliżone.
- Wierzę Ci. Mnie samą bolą ramiona i kark. Szkoda, że nie widziałeś moich dłoni, jak skończyłam myć naczynia. Jakbym z tydzień nie wychodziła z wody. - Zaśmiała się, ale szybo z poważniała. - Nie myślałam, że pomaganie w kuchni może być tak ciężką pracą.
Kiedy skończyła, drzwi do kuchni otworzyły się, a do środka weszła gospodyni, niosąc na tacy cztery miski - dwie z zupą, a dwie z kaszą i gulaszem.
- Mam nadzieję, że jesteście głodni.
Powiedziała i w tym momencie zaburczało Erice w brzuchu. Kobieta słysząc to, zaśmiała się.
- Uznaję to za odpowiedź twierdzącą.
Dhampirzyca lekko się zarumieniła. Kiedy chciała wstać i pomóc kobiecie, ta kazała jej siedzieć. Postawiła przed nimi miski.
- Jedzcie i odpocznijcie trochę. Już dużo dziś zrobiliście. Sami z Saszą pewnie nie uporalibyśmy się do nocy, a tak jeszcze godzina - dwie i będzie po robocie.
Gdy skończyła, odwróciła się i wróciła do kuchni. Widocznie ona z mężem jadała posiłki w kuchni, albo po prostu chciała dać chwilę rodzeństwu, na rozmowę. Tak czy inaczej, zostali sami.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 25/02/18, 12:00 am

W przeciwieństwie do niej, to ręce miał co prawda brudne. Przez całą pracę nawet zapomniał o tym, że powinien umyć je przed posiłkiem. O tym na razie nie myślał, ale siedząc już obok siostry, pokazał jej swoje dłonie by obejrzała niczym domowa pielęgniarka.
- Mówisz? Powinienem spróbować.
To była dobra myśl. Miał pęcherze i też na razie starał się ich nie skubać bo będzie gorzej. Jednak sprawiały mu dyskomfort. Przy czym też wysłuchał Eriki która opowiedziała mu o swoich dłoniach po godzinnym myciu naczyń. Próbował sobie wyobrazić, ale chyba nie potrafił.
- Trudno mi sobie wyobrazić Twoje dłonie.. Choć swoje powinienem umyć przed posiłkiem.
Teraz dopiero go oświeciło, jak mu wspomniała o swoim myciu naczyń.
- Pewnie tak samo ciężka jak przekładanie skrzynek z towarem żywności i napoi.
Stwierdził z uśmiechem, porównując jej stanowisko pracy do swojego. Ale cóż. Miał zamiar wstać i iść umyć ręce, ale tutaj zaraz gospodyni do nich przyszła z tacą jedzenia. Zrezygnował więc ze wstawania z krzesła i poczekał aż kobieta postawi tacę z jedzeniem dla nich.
Na odpowiedź brzucha Eriki, Einar się uśmiechnął szerzej i pokręcił głową.
- Oczywiście. Jesteśmy głodni.
Odpowiedział uprzejmie.
- Dziękujemy.
Podziękował za posiłek i odprowadził wzrokiem kobietę, która schowała się po chwili w kuchni. Początkowo myślał, że przyjdzie im zjeść z gospodarzami, ale widocznie cenili sobie prywatność.
Spojrzał na siostrę, po czym na talerze i sięgnął po swój z zupą, stawiając przed sobą.
- Pachnie smakowicie.
Stwierdził i kiedy zobaczył, że Erika też ma przed sobą swój talerz, sięgnął po łyżkę i zamierzał już zacząć jeść.
- Smacznego.
Powiedział do siostry z uśmiechem i nabrał pierwszą łyżkę dmuchając, by nie poparzyć sobie języka skosztował pierwszą porcję na łyżce zupy.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 04/03/18, 10:49 am

Przytaknęła mu skinieniem głowy.
- Myślę, że to mogłoby Ci trochę ulżyć. Całe szczęście, że nie masz poranionych rąk. Pęcherze szybko Ci znikną, tylko ich nie skub.
Powiedziała to, jakby czytała w myślach bratu. Posłała mu uśmiech. Wiedziała, jak bąble potrafią dokuczać. Sama nie raz musiała się z nimi męczyć, kiedy nieopacznie dotknęła czegoś gorącego. Wiedziała jednak - z własnego doświadczenia, że majstrowanie przy pęcherzach, nie pomagało, a wręcz przeciwnie - sprawiało, że było jeszcze gorzej. Organizm chyba po coś je tworzył podczas otarć i poparzeń, a przynajmniej ona tak sobie to tłumaczyła.
Dobrze, że był z nią tu Einar, bowiem ona po komentarzu gospodyni, spłonęła jeszcze większym rumieńcem. Na szczęście brat ją wyręczył i odpowiedział za nich oboje. Odprowadziła kobietę wzrokiem, ciesząc się, ze zostawili ich samym. Chwilę jednak i ona poświęciła na to, by zastanowić się, dlaczego z nimi nie zjedzą. Z drugiej jednak strony, było jej to na rękę. Widząc uśmiech brata, pacnęła go łyżką w przedramię.
- Nie śmiej się ze mnie.
Odgryzła mu się, z szerokim uśmiechem na ustach. Naprawdę dobrze było mieć go przy sobie. Zawsze wiedziała, że jej więź z Einarem różniła się od tej, którą miała z resztą swojego rodzeństwa. Nie myślała jednak, że może być ona tak silna.
Patrząc na posiłek, który został im przyniesiony i czując te wszystkie zapachy, poczuła jak jej ślinianki zaczęły intensywnie pracować. Przełykając nadmiar śliny, znowu zaburczało jej w brzuchu. Przytaknęła bratu głową.
- Tak... pachnie naprawdę smakowicie.
Powiedziała to, ostrożnie przysuwając do siebie miskę z zupą. Zanurzyło w niej łyżkę, ale nim zaczęła jeść, również życzyła bratu smacznego. Dopiero wtedy zaczęła ostrożnie spożywać posiłek. W tej zupie można powiedzieć, że było wszystko - mięso, ziemniaki i różne inne warzywa. Wyraźnie było czuć sól i pieprz. Widocznie gospodyni nie szczędziła sobie i innym tych przypraw. Dziewczyna nie odzywała się, póki nie zjadła zupy do końca, co w sumie nie było takie łatwe, bowiem ta była gorąca. I tak jednak poparzyła trochę usta i podniebienie. Gapa.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 04/03/18, 04:29 pm

Jakby czytała mu w myślach. Przestał więc oglądać i bawić się swoimi pęcherzami, woląc jednak dostosować się do słów swojej siostry. Nie kwestionował jej słów, kiedy chodziło o sprawy medyczne. Miał wrażenie, że Erika się na tym znała lepiej od niego. W końcu lepiej ogarniała także roślinność, kiedy trafiały do ich rak książki z roślinami. Taka typowa biologia, by nabyli jakąś podstawową wiedzę. To w tym przypadku była na bank lepsza od niego. Choć to podstawy i sama też doświadczyła poparzeń i miała pęcherze, to nie chcąc sobie zaszkodzić, postanowił jej posłuchać.
Miał się z niej nie śmiać? Kiedy go tak pacnęła łyżką w ramię, schował prawie głowę w zupie, ledwo powstrzymując się od śmiechu. Ale spojrzał na nią nieźle rozbawiony tą sytuacją. Wybawił ją udzielania odpowiedzi gospodyni, kiedy przyniosła im posiłek, ale w takich sytuacji by stwierdził, że jego siostra jest brzuchomówcą. Otwarcie tego nie powiedział, ponieważ jego brzuch także odezwał się z głodu, więc byliby wtedy sobie kwita.
Ale to już zostawili. Wesoło chociaż mieli przy tym stole. Z drugiej strony Einar czuł się trochę dziwnie ale też tak luźniej. Jakby był uwolniony od ograniczeń jakie narzucał im ojciec. Nie ma co jednak ukrywać, że niepokój wewnętrznie odczuwał nadal. Podczas spokojnego posiłku, spożywania gorącej zupy, jego myśli często krążyły po tym, co zrobią dalej. Gdzie pójdą, kiedy skończą tutaj pracę? Bez transportu daleko nie zajdą. Co Edward zrobi, jak dowie o ich ucieczce? Zapewne wyśle kogoś by ich odnaleziono.
Tak właśnie mijał im w ciszy pierwszy posiłek, jaki jedli. Gdy jego miska była pusta, odstawił na tacę i wziął tę z gulaszem. Jako że stał trochę, to przestygł na tyle by można było zjeść normalnie. Jego brzuch otrzymawszy posiłek, był już uspokojony. Ale chętnie mieścił jeszcze drugą porcję obiadową.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 11/03/18, 11:50 am

Ona również nie mówiła już nic więcej. Gdy zaczęli spożywać posiłek, to na nim się skupiła. Nie chciała gadaniem rozpraszać siebie i brata. Chciała za to dać chwilę sobie, ale i jemu nacieszyć się myślą, że im się udało - że uciekli. Nie myślała, że im się uda. Tak, szczerze w to wątpiła. Nie mówiła jednak nic o tym bratu. Zawierzyła mu i to było dobre. Gdyby tego nie zrobiła, nie byłoby jej tu teraz i nie czuła by tej radości, która towarzyszyła jej w tym momencie. Nic jednak nie trwa wiecznie i wraz z odstawieniem na tacę pustego talerza po zupie, w jej głowie zaczęły dochodzić do głosu inne myśli i uczucia. Przysunęła sobie talerz z gulaszem.
Choć wystygł nieco i można było zacząć od razu jeść, nie jadła, grzebiąc w jedzeniu. Trwało to chwilę, po czym spojrzała w kierunku drzwi prowadzących do kuchni i wróciła spojrzeniem do swojego posiłku, a później do EInara.
- Co dalej? - Zadała pytanie w taki sposób, że można było odnieść wrażenie, że pyta oto, jak ma dalej jeść. - Jak długo chcesz tu jeszcze zostać? Będziemy musieli w końcu ruszyć dalej, wykorzystać to, że Edward dowie się o naszym zniknięciu dopiero po zmroku. Masz jakiś plan?
Wiedziała, że zadając w ten sposób pytania, zrzuca na brata większość odpowiedzialności. Nie miała jednak pojęcia, jak miałaby zareagować inaczej. Wciąż się bała gniewu Edwarda. Wciąż dobrze pamiętała co się stało, kiedy sprzeciwili mu się pierwszy raz. Domyślała się, że teraz głodówka byłaby najmilszą rzeczą, jaka mogłaby ich teraz spotkać. Nie wiedziała, czy nie wyolbrzymia, ale z drugiej strony - Edward nie był tym, kim próbował być dla nich przez wiele lat - dobrym ojcem. Grał, ale i jego w końcu ta gra przerosła. Był zbyt zaborczy, chcąc mieć bliźniaki tylko dla siebie. Tak widziała to Erika.
Oczekując odpowiedzi od brata, zaczęła jeść, nie chcąc by zaczął zwracać jej uwagę, że powinna to zrobić. Gulasz, jak i wcześniej zupa, był przepyszny.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 11/03/18, 11:57 pm

Między nimi zapadła cisza, na czas posiłku. Einar nie zadawał pytań, ani też nie zaczynał jakiegoś tematu. Po prostu skupił się na jedzeniu, jednocześnie rozmyślając nad dalszym planem ich działania. Udało się uciec od ojca. Dostali pracę, w której uczyli się czegoś nowego. I jak widać, gospodarze byli z nich zadowoleni.
Einar początkowo nie zwracał uwagi na to, że Erika rozgląda się po pomieszczeniu, na drzwi, na swój talerz jakby miała zaraz problem ze zjedzeniem swojej porcji. Dopiero gdy zadała mu pytanie, zatrzymał się w powietrzu z łyżką nałożoną mięsa i warzyw. Westchnął, kiedy dokończyła swoją wypowiedź, odkładając na talerz nabraną porcję, nie spojrzawszy jeszcze na siostrę, ale patrząc na swoje jedzenie. Zrozumiał, że to na niego spadła odpowiedzialność za "misję" przetrwania. W końcu to on wciąż planował ich ucieczkę, czekając cierpliwie na dzień, kiedy Erika go poprze i zechce z nim uciec. Tak i teraz musiał na wolności zapewnić jej spore bezpieczeństwo. Był za siostrę odpowiedzialny. A to dla nich przecież dopiero początek przygód.
Nim jednak udzielił odpowiedzi Erice, sam obejrzał się w stronę drzwi, jakby upewniając, że jeszcze mogą sami posiedzieć i obmyślić dalszy plan działania. Po czym powrócił spojrzeniem na talerz.
- Na pewno nie zostaniemy tu na noc. Musimy opuścić to miasto czy wioskę jeszcze przed zachodem słońca.
Spojrzał na Erikę ze zrozumieniem i zdecydowaniem, że tak muszą postąpić.
- Na drogę potrzebować będziemy jakiś prowiant. I co najważniejsze, transport. Na piechotę daleko nie zajdziemy.
To było najważniejsze w tej chwili, co musieli mieć i zrobić by ruszać dalej. A to przede wszystkim była podstawa. Jak dobrze pamiętał ich przeprowadzki z Danii do Rosji. Mieli transport i zapewniano im jedzenie podczas postojów w trasie, albo też i zatrzymując się gdzieś na odpoczynek całego dnia. Tak samo tutaj musieli podobnie działać. Czekał na decyzję Eriki i oczywiście spojrzał na jej talerz, jakby spojrzeniem chciał jej zasugerować by jadła. Na szczęście mówić nic nie musiał. A wrócił do jedzenia swojej porcji.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Erika Mikkelsen on 27/03/18, 11:04 pm

Wiedziała, że znowu to robi, że zrzuca na niego cały ciężar odpowiedzialności za podejmowanie dalszych decyzji, jak i za ich bezpieczeństwo. Powinna zaproponować coś od siebie, coś zrobić, ale w sumie to... łatwiej było zrzucić to na czyjeś barki. Przynajmniej na razie, bowiem wciąż czuła wielki lęk przed Edwardem i jego gniewem. Obawiała się, że jeśli zacznie rozmyślać o tym, co powinni dalej zrobić, a czego nie powinni, spanikuje i będzie chciała wracać. Póki Einar był osobą decyzyjną, nie obawiała się tego.
- Masz rację - poparła jego słowa. - Nie powinniśmy zostawać tu dłużej, niż będzie to konieczne. Ojciec zapewne szybko wpadłby tu na nasz trop.
Kiedy o tym pomyślała, czuła, jak zaczyna jej odbierać apetyt, dlatego też w pewnym momencie odłożyła łyżkę i skupiła się na Einarze i jego słowach.
- Kiedy chcesz ruszyć dalej? Jak długo mamy tu jeszcze zostać? Myślę, że gospodyni tego przybytku na pewno nas wspomoże jakimś prowiantem. Wydawała się być... całkiem zadowolona z mojej pracy. Jej mąż pewnie też Cię docenił.
Uśmiechnęła się do niego, ale szybko spoważniała, chcąc ustalić wszystko ja najszybciej.
- Myślę jednak, że transportem może być mały problem. Możemy spróbować zapytać ich, czy nie mają jakichś koni, ale... nie, na pewno nam ich nie dadzą - pokręciła głową. - Będziemy musieli coś wymyślić.
Co to jednak miało być, na tą chwilę nie miała bladego pojęcia. Spodziewała się jednak tego, że kiedy zostanie przyparta do mury i będzie musiała coś wymyślić, na pewno to zrobi.
Erika Mikkelsen

f. Lisbet Meyer
Wiek : 102
Stan cywillny : Mężatka
Umiejętności : Kontrola snów, pierwsza pomoc, medycyna naturalna, jazda konna, posługiwanie się bronią białą o krótkim ostrzu
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t631-erika-mikkelsen http://vampirekingdom.forumpl.net/t729-erika-mikkelsen#3388 http://vampirekingdom.forumpl.net/t730-erika-mikkelsen#3389 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Einar Mikkelsen on 28/03/18, 06:25 pm

Einar był świadom tego, że mimo bycia młodszym o te parę minut bratem, to jednak jako mężczyzna był odpowiedzialny za życie i bezpieczeństwo swojej siostry. Nie miał uwag ani pretensji o to, że siostra zwalała na niego całą odpowiedzialność za ich przetrwanie. Sam też musiał układać plan działania, byleby uciec jak najdalej od ich ojca. Cieszył się, że byli ze sobą zgodni i siostra poparła jego propozycje. Oboje byli świadom tego, że nie mogą tutaj długo zostać.
Na jej słowa odpowiedział skinieniem głowy, konsumując swój posiłek. W przeciwieństwie do siostry, mimo sytuacji miał jeszcze apetyt i nie chciał niczego zostawić. Ten gulasz był taki dobry, że szkoda by się marnował jak siostry na talerzu.
- Zanim zajdzie słońce, lepiej byśmy byli gotowi do dalszej podróży. Skoro Gospodyni Cię polubiła, to poproś o przygotowanie dla nas posiłku na drogę. Ja porozmawiam z Gospodarzem gdzie można dostać konia. Z mojej pracy też jest zadowolony, więc powinien udzielić mi odpowiedzi.
Przedstawił swoje propozycje. Zapytać się nie zaszkodzi. Najwyżej wyrzucą ich bez jedzenia na wynos i braku informacji o transporcie. Jednakże Einar zakładał, że to małżeństwo byłoby wstanie im pomóc. Nie proszę ich przecież o pieniądze.
Skończył swoją porcję i odstawił talerz na tacę. Po czym spojrzał na talerz siostry.
- Jedz. - Poprosił jak i przypomniał, że jeszcze nie skończyła jeść. A niedługo będą musieli znów wrócić do pracy.
Einar Mikkelsen

f. Liam Meyer
Wiek : 102 lata
Zawód : Obecnie brak
Stan cywillny : Żonaty
Umiejętności : Hipnoza, Jazda konna, Władanie bronią: miecz, Medytacja
Punkty : 18


http://vampirekingdom.forumpl.net/t630-ethan-meyer#2870 http://vampirekingdom.forumpl.net/t721-einar-mikkelsen#3250 http://vampirekingdom.forumpl.net/t722-einar-mikkelsen#3251 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Azja + Europa - od jesieni 1826r. Empty Re: Azja + Europa - od jesieni 1826r.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach