Więzienie "Czarna Mewa"

Więzienie "Czarna Mewa"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Więzienie "Czarna Mewa" Empty Więzienie "Czarna Mewa"

Pisanie by Vampire Kingdom on 09/01/18, 12:37 amOstatnio zmieniony przez Vampire Kingdom dnia 09/01/18, 12:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Vampire Kingdom

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Więzienie "Czarna Mewa" Empty Re: Więzienie "Czarna Mewa"

Pisanie by Vampire Kingdom on 09/01/18, 12:39 am

"Czarna Mewa" - Informacje Ogólne


Budynek został wybudowany na wyspie setki lat temu. Kiedy powstawała Rada Wampirów, od razu upatrzono sobie tę małą wysepkę Man, umiejscowioną pomiędzy Wielką Brytanią a Irlandią. Zarządzający Radą wspólnie podjęli decyzję, aby na tej wyspie wybudować posiadłość przeznaczoną dla celów Organizacyjnych. Z biegiem lat, wykorzystując do tego okolicznych ludzi jako swoich niewolników, projekt został zrealizowany. Wampirze umiejętności sprytnie wykorzystały ich naiwność, obiecując górę złota za wybudowanie dla nich posiadłości.
Ukończony budynek wykorzystywany był jako zwyczajna druga siedziba i pomniejsze więzienie dla wampirów. Zmieniło się wszystko z pierwszym pojawieniem na świecie informacji o dhampirach. Niezadowolona z tego obrotu sprawy Rada Zwyczajna, postanowiła uczynić to miejsce typowym więzieniem dla wszystkich ras. Jednocześnie podejmując się masowych łapanek rasy dhampirzej.
W budynku przerobiono wiele pomieszczeń. Wprowadzono wiele urozmaiceń udzielania kar i tortur, a także swoich eksperymentów. Stworzono nowe zasady i zwerbowano więcej wampirów do pracy i pilnowania więźniów. Jednocześnie dając im prawa w znęcaniu się nad więźniami.
Strzeżony pilnie przez wampiry. Za dnia nikomu niedostępny. Wszelkie próby ucieczek, kończyły się tragicznie dla przetrzymywanych. Nikogo nie wypuszczano. Każdy kto tutaj trafiał, pozostawał do końca swojego życia. Ze względu na warunki w jakich dhampiry są przetrzymywane, nie każdy dożył średniej wieku dla jego rasy. Chyba, że trafił w wieku już dość podeszłym.
Więzienie zyskało miano "Czarnej Mewy", ze względu na ponurość otoczenia oraz niezliczoną liczbę ptactwa na wyspie.

Vampire Kingdom

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Więzienie "Czarna Mewa" Empty Re: Więzienie "Czarna Mewa"

Pisanie by Vampire Kingdom on 09/01/18, 12:40 am

Otoczenie

Posiadłość położona jest na małej wyspie zwanej Calf of Man, na Morzu Irlandzkim. Sam widok okolicy nie prezentuje się wesoło, przyprawiając jedynie o ciarki, lęk, strach i nieprzyjemne uczucie śmierci. Zieleni prawie brak. Wiele drzew często pozostawia po sobie puste korony. Jedyne zwierzęta jakie można spotkać w tej okolicy, to okoliczne ptaki. Najczęściej mewy, ze względu ma przy morskie położenie wyspy. Nie brak innej zwierzyny, jaką są małe ssaki. Lecz te, nigdy nie przychodzą w to miejsce. Teren otoczony jest murowanych ogrodzeniem, z kolczastym drutem jako wykończenie. Wjazd stanowi stalowa brama wjazdowa.

Vampire Kingdom

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Więzienie "Czarna Mewa" Empty Re: Więzienie "Czarna Mewa"

Pisanie by Vampire Kingdom on 09/01/18, 12:41 am

Zarząd Więzienia

Budynek zarządzany jest głównie przez Radę Wampirzą. Za pełne jego funkcjonowanie, pilnowanie, obserwację i sprowadzanie więźniów oraz bezpieczeństwo - odpowiada Dział Łowców i Katów. Przełożonymi są szefowie obu działów: Szef Łowców i Szef Katów. Na miejscu przebywają ich zastępcy, którzy każdego tygodnia mają przesyłać raporty o sytuacji na wyspie i w więzieniu. Kogo nowego sprowadzono, kto zmarł, kto zaczął przejawiać dziwne zachowania, u kogo zachodziły jakieś zmiany. Wszystko co najważniejsze.
Główną rolę również sprawują Naczelnicy, każdy odpowiadający za swoje przedziały. Są nimi wyznaczeni łowcy z każdego działu:

 • Naczelnik z Działu Katów: odpowiedzialny jest za lewą część budynku, pod niego podlegają więźniowie z grup A, B, C i V.
 • Naczelnik z Działu Łowców: odpowiedzialny jest za prawą część budynku, pod niego podlegają więźniowie z grup D, E, H i W.
Każdy z nich pod sobą posiada odpowiednią ilość nadzorców wampirzych patrolujących teren zewnętrzny Więzienia oraz wewnątrz. Do ich obowiązku należy:

 • Obserwacja każdego więźnia, przebywającego w zamkniętym pokoju oraz podczas posiłków we wspólnej stołówce.

 • Karanie i torturowanie więźniów łamiących zasady i nie współpracujący z wampirami.

 • Mają prawo do męczenia, ubliżania, pouczania i wykorzystywania więźniów wedle swoich potrzeb.  

 • Współpraca między sobą, ze względu różnorodność posiadanych umiejętności nadprzyrodzonych, doświadczeń życiowych i wiedzy ogólnej swojego przeszłego zawodu.  

 • Wyznaczeni nadzorcy, odpowiadają za procesy przez które muszą przejść nowi więźniowie. Czyli w kolejności:
  - przesłuchanie: Nadzorcy towarzyszą Naczelnikowi w przesłuchaniach i wyciąganiach informacji od pojmanego, najczęściej wybierani są użytkownicy daru "pamięć krwi" i "czytania w myślach".
  - ubiór i opaska: Przeszukanie więźnia i pozbawienie go wszystkiego co ma przy sobie i na sobie, tym samym nowy więzień otrzymuje odzież więzienną na przebranie.
  Jeżeli więzień został przypisany grupie ze zdolnościami posługującymi się wzrokiem, dodatkowo zostaje mu założona specjalna "opaska" na oczy. Zostają zawiązane materiałem dość mocno by nie mogła się zsunąć i zaciśnięta dodatkowo skórzanym paskiem lub stalową obręczą na kłódkę. Nie ma szans na jej zdjęcie.
  - oznaczenie i zabieg: Przydzieleni do tego są wampiry ze zdolnościami psychokinezy i czytania w myślach. Ci pierwszy szybko mogą zapiąć i odpiąć więźnia z krzesła, na którym dokonywane jest wypalanie na nim odpowiedniego symbolu grupy i posiadanej zdolności. Następnie, Ci którzy posiadają zdolności wykorzystujące kły i paznokcie, zostają ich od razu pozbawieni. Dłonie i stopy zostają zabandażowane, złączając palce razem.
  - kajdany i kaftan: po oznaczeniu więźnia i uwolnieniu go z krzesła, zostają mu założone na rękach i nogach kajdany. W przypadku więźniów przypisanych do grupy C, zakładany zostaje kaftan bezpieczeństwa.
  - pokój: ostatni etap to zaprowadzenie więźnia do odpowiedniego skrzydła, prosto do jego nowego pokoju. Przedstawienie mu zasad więzienia i pozostawienie go samemu sobie.  

 • Mogą, choć też nie muszą, zaprowadzać więźniów "niewidomych" do stołówek. Przez pierwszy tydzień pobytu nowego więźnia, mają ten obowiązek, co by intuicyjnie wyuczył się już nowej drogi do konkretnego pomieszczenia i powrócenia do pokoju.

 • Co najmniej jeden lub dwóch, którzy znają się na rzeźbieniu liter, przygotowują specjalne tabliczki z imionami i nazwiskami skazańców, przymocowując je na drzwiach ich pokoi, również z literą ich grupy. Ułatwienie dla "niewidomych", którzy dużo łatwiej odnajdą swój pokój.  

 • Odpowiadają za bezpieczeństwo swoje, kolegów, koleżanek i niekiedy też więźniów. Mogą i nie muszą im zapewniać pomocy medycznej.
Wewnątrz więzienia, rolę nadzorcy otrzymują także ludzie. W takim miejscu, ciężko jest komukolwiek przetrwać. Mają również pełne prawa do znęcania się nad więźniami i wykorzystywania ich do swoich zachcianek. Ci ludzie są specjalnie wyszkoleni i przede wszystkim uzależnieni od wampirzej krwi, będąc na ich usługach. Najczęściej są Ci, którzy zdecydowali się na taką pracę z własnej woli.

Wśród wampirów i ludzi bardzo mało trafia się takich współczujących, że gdzieś tam pomogą dhampirowi.

Vampire Kingdom

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Więzienie "Czarna Mewa" Empty Re: Więzienie "Czarna Mewa"

Pisanie by Vampire Kingdom on 09/01/18, 12:42 am

Zasady Więzienia

NADZORCY

Pełnią rolę strażników, patrolujących więzienie oraz więżniów. Najczęściej w ich składzie znajdują się wampirzy łowcy i kaci, oraz wyszkoleni i uzależnieni od ich krwi ludzie. Kaci są specjalistami od zadawania tortur i głębokiego znęcania się nad więźniem. Ogólnie mają tak ustanowione prawa, że jeżeli jakiś więzień im się nie spodoba, mogą z nim zrobić co chcą. Zgwałcić, pobić, użyć na nich swoich zdolności nadprzyrodzonych a i tak nikt ich nie ukarze.
Ich charakterystycznym strojem są czarne mundury z symbolem Rady Wampirów, oraz płaszcze z kapturami i maski na twarzach. Więźniowie nie muszą wiedzieć, z kim mogą mieć do czynienia i komu podpadną.
Ludzie z kolei nie noszą oznak Rady Wampirzej. To ich jako jedynie wyróżnia od strażników wampirzych. Patrolują cały teren więzienia za dnia na zewnątrz jak i wewnątrz.

CELA WIĘZIENNA

Każdy z więźniów posiada swój bardzo mały pokój, w którym nie ma mebli. Nie ma stolika, krzesła, wiaderka, materaca, światła, dosłownie niczego. Gołe ściany, podłoga i sufit. Stalowe drzwi z okienkiem na podgląd, co więzień robi, co się z nim dzieje. Szczęśliwi mogą jeszcze mieć zakratowane okno. Lecz Ci pozbawieni wzroku, okna nie ujrzą i tego co za nim. Najczęściej to właśnie oni dostają takie pomieszczenia. Minus dla nich taki, że muszą jakoś schować się intuicyjnie przed wpadającymi czasem promieniami słońca do środka.

Wyjątek stanowią cele dla użytkowników zdolności "kontroli nad zwierzętami" oraz u "zmiennokształtnych", u których każda dziura w ścianie jest szczelnie zamurowana, zakryta bez możliwości jakiejkolwiek ucieczki. Jako jedyni mogą cieszyć się lepszymi warunkami. Pozostali mają pomieszczenia zawilgocone, z odpadającymi tynkami, oknami przepuszczającymi zimno. Najgorzej jest właśnie w lochach. Tamtejsze cele są bardziej zimne i kamienne z kratowanymi drzwiami.

Każda z grup ma przypisane możliwości opuszczania bądź nie, swojej celi. Dodatkowo na drzwiach każdego pokoju, wywieszana jest tabliczka z wyrzeźbionymi na kawałku drewna imieniem i nazwiskiem oraz literą grupy przesiadującego. Ułatwienie dla niewidomego, szukającego swojego pokoju.


OBEZWŁADNIENIE I OPASKI

Wszyscy więźniowie, zakuwani są w kajdany na rękach i nogach. Pozostają one z nimi cały czas i nie są zdejmowane (chyba że w przypadku poddawania ich niektórym torturom). Ma to na celu ograniczenia im swobody ruchu rąk i nóg. Uniemożliwić bieganie i szerokie wymachiwanie rękoma. Długość łańcucha wynosi pół metra. Kajdany się cięższe i mogą chociażby kobietom sprawiać trudności w poruszaniu się. Dodatkowo mogą powodować obdarcia na skórze w okolicach nadgarstków i kostek.
Pomocne są one często na przykład przy przeciągnięciu więźnia przez nadzorcę, powieszenia na haku, wykręcenia rąk za głowę, zmuszenia do schylenia się i dopięcia łańcuchów razem od kajdan z nóg i rąk. A także dla głupiej zabawy, nadepnięcia na łańcuch kajdan przy nogach i patrzenia, jak ten przewraca się na posadzkę.
Są jedynie dwa wyjątki grup (C i E), gdzie kajdany założone są im tylko na nogach.

Użytkownicy zdolności nadprzyrodzonych, wykorzystujących zmysł wzroku, pozbawieni są jego używania całkowicie, metodą zasłoniętych szczelnie oczu. Zostaje im przewiązany elastyczny, często ciemny materiał z dwa-trzy razy wokół oczu i na koniec zawiązywany dość mocno i szczelnie, ewentualnie porządnie i ręcznie zaszywany. Dodatkowo dla umocnienia materiału, zapina się skórzany pas albo zakłada stalową obręcz, zapinaną na kłódkę. Takiej opaski nie sposób zdjąć ani nie ma szans na podglądanie i jej samodzielne się zsunięcie. Użytkownik widzi całkowitą ciemność i w niej zmuszony jest funkcjonować. Noszenie jej przez lata do końca życia, powoduje poważne zaburzenia psychiczne takie jak: klaustrofobię, lęk na dotyk, utrata rachuby czasu przemijania dnia i nocy, dni, tygodni i lat, przez koszmary - problem z odróżnianiem snów od rzeczywistości.
Mimo iż opaski nie można zdjąć samemu, to jeżeli w jakikolwiek sposób użytkownikowi się uda, może stracić wzrok na zawsze (oczy zostaną mu wypalone). Dlatego też przy zakładaniu ich nowym więźniom, dostają od razu ostrzeżenie z groźbą.

Warto wspomnieć, że w przypadku zdjęcia tej opaski po długim czasie jej noszenia (kilka lat) powoduje to zaburzenia wzrokowe. Użytkownik tej opaski może przez kilka dni nie widzieć wyraźnie (obraz często mocno zamazany, brak konturów i ostrości) i źle reagować na ostre światło. Oczy przez długi czas były przystosowane do ciemności i długo może zajść im przywyknięcie do światła na nowo. Taki proces może utrzymywać się przez kilka dni. W najgorszym wypadku do tygodnia lub konieczne będzie zaopatrzenie się w okulary.


UBIÓR I OZNACZANIE

Każdy jest ubierany w ten sam więzienny strój, którego kolorem jest grafit. Składa się z luźnej koszuli i spodni. Więźniowie nie otrzymują bielizny, skarpet ani obuwia.

Ze względu na podział według dziedziczonych umiejętności po wampirzym rodzicu, każdy dhampir oznaczany jest w sposób bolesny. Ponieważ pierw, na wierzchu prawej dłoni zostaje mu wypalona litera, symbolizująca jego przydział do grupy. Drugim znakiem, który jest mu wypalany, to symbol jego zdolności. Umiejscowiony zostaje pod lewym obojczykiem. Dzięki temu, każdemu wampirowi i człowiekowi jest bardzo łatwo rozpoznać, jaką zdolnością nadprzyrodzoną dysponuje więzień.
Cały ten proces przebiega w osobnym pomieszczeniu posiadający dostęp do ognia, czyli kominek. Więzień sadowiony jest na specjalnym krześle, do którego zostaje przykuty stalowymi zapięciami zatrzaskującymi się. Ręce przypięte w nadgarstkach są do oparć bocznych (tak zwane podłokietniki). Nogi do nóg krzesła. Z kolei szyja do oparcia na plecy. Ma to na celu zapewnić stabilne i sztywne siedzenie więźnia, by można było w spokoju dokonać wypalenia na nim oznaczenia. W przypadku wypalania litery na wierzchu dłoni, często musi być wyprostowana, przez co wampiry muszą same więźniowi prostować palce. Ponieważ zestresowany dhampir często zaciska dłonie w pięść.


STOŁÓWKA

Jest do jedyna możliwość na opuszczenie pokoju i spożycia posiłku, a także podawanej krwi, jedynie zwierzęcej. Rzadko kiedy ludzkiej. Ci którzy nie mogą opuszczać swoich pokoi, posiłek zostaje im dostarczony przez wyznaczonych więźniów z konkretnej grupy. Niektórych niestety trzeba osobiście nakarmić.
Najgorsza wędrówka do stołówki i samego spożycia jedzenia, może być sporym utrudnieniem dla osób "niewidomych". Kierować się muszą tylko słuchem i z nadzieją liczyć na to, że ktoś im pomoże dostać się do odpowiedniego pomieszczenia. Jeżeli tam nie trafią, nie dostaną tego dnia posiłku. Są wyjątki i dla nich, że otrzymają jedzenie do pokoju i ktoś pomoże im się najeść.
Posiłki są im wydawane tylko dwa razy dziennie. Po zachodzie słońca i kilka godzin przed jego wschodem.


POŻYWIENIE

Pożywienie dostają dwa razy dziennie i to jedynie w porach wyznaczonych przez Wampiry. Po zachodzie słońca i na jakieś dwie godziny przed jego wschodem. Oznacza to, że otrzymywanie posiłku nie jest o stałych porach, ale zależne od pory dnia i nocy. Jedyną równomierność jego otrzymania mają w porze wiosennej i jesiennej (równonoc i równodzień). Zimną dzień jest krótszy a noc dłuższa, co oznacza dużą przerwę nocną między posiłkami, a krótszą dzienną. Z kolei największe męczarnie ich czekają ze strony wampirzych nadzorców.
Latem, kiedy dni bywają dłuższe a noce krótsze, mogą odczuwać ulgę od towarzystwa strażników. Jednakże i tutaj czeka ich długa przerwa dzienna między porami posiłku.
Codzienną żywnością dhampirów jest ludzkie jedzenie podawane dwa razy dziennie, wraz ze szklanką wody. Nie są to żadne rarytasy, a jedynie jakaś zupa czy kasza i pieczywo. Z kolei krew otrzymują tylko raz na dzień, w odstępie dwudniowym. W najgorszym wypadku, trzydniowym. Rzadko kiedy otrzymają ludzką krew. Najczęściej jest to zwierzęca.
Ma to zapobiec u nich szybkiemu odzyskiwaniu sił oraz regeneracji, a także utrzymywać ich w mękach spowodowanego głodem wampirzym.
Zmiennokształtni otrzymują z kolei specjalną mieszkankę krwi, aby zapobiec u nich przemiany w kogoś konkretnego. Najczęściej miesza się krew kilku zwierząt, bądź ludzkiej i zwierzęcej.


OBSERWACJA

Każdy więzień jest obserwowany. Za dnia z kolei wszyscy są zamknięci w swoich pomieszczeniach, niektórzy nawet usypiani na długie godziny. Staż nadzorczą pełnią w tym przypadku ludzie, na których mogła zostać użyta silna hipnoza, bądź zostali związani z wampirami strzegącymi tego miejsca więzią krwi. Wyszkoleni specjalnie do pilnowania tego miejsca. Żadnemu jeszcze dhampirowi nie udało się uciec  tego miejsca. Pilnowano każdego, by nie próbował ucieczki. A te z kolei kończyły się często dla nich tragicznie. Jedną z pamiętnych tortur było odcięcie stopy albo nogi.


KONTAKT Z INNYMI

Dhampiry jedyny kontakt ze sobą mają podczas wyjść do stołówki. Wtedy też po posiłku, mogą udać się również do kogoś w innym pokoju i porozmawiać. Rzadko jednak na to zezwalano. Trzeba uważać, by w pobliżu nie było żadnego wampira. A przed czytającymi w myślach, ciężko jest się ukryć.
Zwyczajnie te osoby są zamykane po to, by ginęły w samotności. Popadały w depresję, załamywały się, odczuwały nieograniczony lęk i strach. Poddawały się i traciły swoją siłę woli.


HIGIENA

Odbywa się w dość niefortunny sposób. Ci co mogą wychodzić z pokoi, mogą udać się do dużego pomieszczenia z dostępem do źródła wody, gdzie każdego poleje się tylko wodą w celu przepłukania i w miarę możliwego przemycia. W ubraniach. Żadnej możliwości założenia czegoś świeżego czy czystego. Łatwo także o przeziębienie, lecz wampirów nie interesuje to, czy dhampir im zachoruje.
Osoby nie mogące wychodzić z pokoju, oblewane są wiadrem wody w ich pomieszczeniach. Także nieprzyjemne. Najgorsze jest właśnie dla tych, co w kaftanach siedzą.
Pozostaje jeszcze problem dla niektórych z opróżnianiem się. Możliwy jest jedynie w momencie przerw wyjścia na stołówki. Wyznaczone jest do tego odpowiednie pomieszczenie, które wampiry nazywają "pomieszczeniem nawożonym przez dhampiry". Mieści się ono na tyłach Więzienia, co by smród nie przenosił się za bardzo do wnętrza całego budynku.
Nie ma tutaj także szans na jakiekolwiek strzyżenie, golenie czy jakiekolwiek inne dbanie o swój wygląd. U wszystkich rosną włosy. U mężczyzn dodatkowo przebywających bardzo długo - brody. Nie spotka się tutaj ogolonego przystojniaka, chyba że dopiero co został sprowadzony do więzienia.


KARY

Niewspółpracujący dhampir już na samym początku przybycia do więzienia, automatycznie może zostać poddawany wybranym karom. Niekoniecznie sięgając już po tortury. O tym decyduje Naczelnik, któremu został przysłany dhampir na przesłuchanie. Może od razu zlecić tortury, kary albo skierować go na przygotowanie do przebywania w więzieniu, by wstępnie poznał warunki w jakich przyjdzie mu żyć. Po kilku dniach, czy tygodniu zostaje ponownie wzięty na przesłuchanie i jeżeli tym razem także nie zechce współpracować, kary i tortury są już ostatecznością. Ma prawo je przerwać, jeżeli w którymś momencie się podda nie mogąc znieść bólu i zdecyduje na współpracę.


POMOC MEDYCZNA

Rzadko jest udzielana. Jedynie w przypadkach otrzymania obrażeń po torturach, aby zapobiec zbyt szybkiemu wykrwawieniu się więźnia. Opatrywaniem ran, nakładaniem opatrunków i zmienianiem ich, zajmują się wyznaczone osoby z Grupy E. Jedyne, które wykorzystywane są do wielu podstawowych prac w więzieniu. Tym samym mogą oni pomóc więźniom ze skrzydła lewego w dotarciu na stołówkę, zważając na fakt, że tam niemal każdy nie jest wstanie odnaleźć drogę do miejsc publicznych budynku. Ze względu na pozbawienie "widzenia". Oni jak i Ci zamknięci w pokojach, najczęściej potrzebują czyjejś podstawowej pomocy.


SAMOTNOŚĆ

W tym więzieniu można zapomnieć o zbiciu czasu czytaniem książek, graniem w karty, uprawiania sportu czy zajmowania czasu innymi przyjemnościami. Tutaj żaden więzień nie ma prawa posiadać cokolwiek osobistego. Trafiając do więzienia, zostaje mu odebrane wszystko. Nawet ubranie jakie miał na sobie, otrzymując odzienie więzienne. Zostaje zamknięty w pokoju zupełnie sam. Bez możliwości komunikowania się z kimkolwiek. Nie ma także szans a jakiekolwiek odwiedziny z zewnątrz. Jedyny kontakt może zawrzeć z osobami przebywającymi w tym samym miejscu.


Vampire Kingdom

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Więzienie "Czarna Mewa" Empty Re: Więzienie "Czarna Mewa"

Pisanie by Vampire Kingdom on 09/01/18, 12:43 am

Podział grup

Więzienie swoją budową posiada wiele przejść, pięter z podziałem na części centralne, lewe i prawe skrzydła, oraz podziemne lochy. Te ostatnie przystosowane są szczególnie do przetrzymywania skazanych wampirów. Pozostałe piętra budynku, przeznaczone są dla grup dhampirzych oraz ludzi (ofiary jako pokarm i złapani łowcy wampirów).

Podział więźniów w tym miejscu nie jest dzielony względem pochodzenia, płci, koloru skóry czy orientacji, ale zdolności nadprzyrodzonych. Każdy dhampir, jeżeli nie ujawni wcześniej co potrafi, w więzieniu jest często wymuszany do pokazania swoich umiejętności lub przyznania się do nich. W przypadku jego braku współpracy, innym sposobem dla rozpoznaniu jego daru, jest użycie na nim przez wampira "Pamięci krwi", zajrzenie w przeszłość lub zahipnotyzowanie i wymuszenie do powiedzenia prawdy.

Klasyfikacja dhampirów ze względu na ich umiejętności, niezależnie od poziomu opanowania:

 • Grupa A ze zdolnościami:
  - iluzji (okręgi, od największego do najmniejszego)
  - hipnozy (spirala)
  - przenikliwego spojrzenia (oko)
 • Grupa B ze zdolnościami:
  - telepatii (dwie strzałki, jedna nad drugą w przeciwnych kierunkach)
  - czytania w myślach (chmura myślowa)
  - niewidzialności (kwadrat)
 • Grupa C ze zdolnościami:
  - pazury (pazur)
  - kontroli snów (chmura)
  - psychokinezy (trzy elipsy skrzyżowane ze sobą)
 • Grupa D ze zdolnościami:
  - lewitacji (pióro)
  - kontroli nad zwierzętami (łapka ssaka)
  - zmiennokształtny (plazma)
 • Grupa E ze zdolnościami:
  - trujący pocałunek (usta)
  - pamięci krwi (kropla)
  - jasnowidzenia (trójkąt z kątem w górę i promieniami)

Każda z tych grup ma swoje warunki przetrzymywania uwięzionego. Każdy również więzień, osobiście zostaje oznaczony przypalanym na ciele znakiem przypisanej mu grupy oraz zdolności posiadanej.

Na wierzchu prawej dłoni, wypala się mu symbol litery, sugerującej przydział do grupy.
Pod lewym obojczykiem, wypala się mu symbol informujący, jaką posiada zdolność. Symbole odpowiadającej umiejętności, przedstawione są powyżej w nawiasach.

Biorąc pod uwagę to, że regeneracja ran robi swoje, dostrzegając zanikający symbol na dłoni dhampira czy pod obojczykiem, oba mogą zostać ponownie wypalone. Jednakże rzadkie "karmienie" dhampira krwią, nie za często pozwala na uaktywnienie wampirzej w ich genach regeneracji.


GRUPA A

Iluzja, Hipnoza, Przenikliwe spojrzenie

Użytkownicy tych zdolności, często korzystają ze zmysłu wzroku. Dlatego też by uniknąć sytuacji, gdzie zaczną niepostrzeżenie z ich korzystać, są go pozbawiani. Najłagodniejszym sposobem jaki może ich spotkać, jest zasłonięcie ich oczu. Zostają przewiązane mocno materiałem dwa-trzy razy i zaszyte lub zawiązane. Wyjątkowo (lub dodatkowo) zapięte paskiem skórzanym lub obręczą metalową na kłódkę. Taka metoda nie daje żadnej możliwości jej zdjęcia i pozbawia osobę całkowitego widzenia. Zmuszony jest wtedy do funkcjonowania w całkowitej ciemności.
Najgorszymi przypadkami jest wypalenie oczu i pozbawienie wzroku definitywnie do końca życia.
Każdy z nich zakuty jest w kajdany na rękach i nogach. Zamknięty w przydzielonym mu pokoju.
Te osoby mają pozwolenie na wyjście ze swoich pomieszczeń w porach posiłkowych, w celu udania do stołówki. A czy dotrą sami lub z czyjąś pomocą, nadzorców to nie interesuje.


GRUPA B

Telepatia, Czytanie w myślach, Niewidzialność

Ta grupa ma nieco gorzej, ponieważ nie tylko ich zdolności działają z kontaktem wzrokowym, ale i typowo umysłowym. Są wstanie przesyłać wiadomości jak i je odczytywać. Skanować przez ściany i kontaktować ze zwierzętami. A także znikać.
Podobnie jak w grupie A, zostają pozbawieni zmysłu wzroku, taką samą metodą. Natomiast najgorsze dla nich może być nie tylko wypalenie oczu, ale doprowadzenie do porządnego wyprania mózgu. Wypełniania go najgorszymi koszmarami sennymi oraz iluzjami. Doprowadzając do tego, że jedyne czego będzie pragnąć - to śmierci.

Osoby te nie mogą opuszczać pomieszczeń i nie mają z nikim kontaktu z zewnątrz. Aby mogli otrzymać posiłek i go spożyć, zostają wysłani do nich wyznaczeni więźniowie z Grupy E. Podobnie jak pozostali, również i oni mają zakute kończyny w kajdany.  


GRUPA C

Pazury, Kontrola snów, Psychokineza

Osoby z odziedziczoną zdolnością formowania pazur, otrzymują tylko jedną metodę w celu pozbawienia użytkowania tej zdolności. Wszystkie paznokcie zostają im wyrywane żywcem. Dłonie i stopy później zabandażowane (palce złączone są razem). Wsadzeni w kaftany bezpieczeństwa, zostają zamknięci w przydzielonym dla nich pokoju. Jeżeli dostrzeżony zostanie odrost paznokci, osoba ta ponowie przechodzi daną torturę. Łatwo to ujrzeć poprzez wykonywane przez nich próby przebicia się przez bandaże na stopach czy kaftanie bezpieczeństwa.
Nie mają zezwolenia na opuszczanie swoich pokoi. W celu spożycia posiłku i jednocześnie nakarmienia ich, wysyłani są wyznaczeni więźniowie z Grupy E. W ich przypadku, kajdany zakładane są tylko na nogach.

Użytkownicy kontrolowania snów i psychokinezy, pozbawieni zostają widzenia oraz poruszania rękoma. Na oczy zostaje im założona opaska, taka sama jak w przypadku osób posługujących się tylko zmysłem wzroku. Dodatkowo zostaje im założony kaftan bezpieczeństwa. Uniemożliwić im ma to używanie mocy poprzez spojrzenie i dotyk.
Mają pozwolenie na opuszczenie pokoju, lecz mało kto ma na tyle odwagi. Nie mogąc niczego się złapać, upadek ze schodów może być dla nich bolesny. Tak samo nie możność odnalezienia pokoju, bez dotknięcia tabliczki by odczytać swoje imię i nazwisko. Dlatego też wolą pozostać na miejscu. Przychodzą do nich chętne osoby z grupy E, przynosząc im posiłek i dodatkowo karmiąc.


GRUPA D

Lewitacja, Kontrola nad zwierzętami, Zmiennokształtny

Użytkownicy tych umiejętności mogą odetchnąć ulgą. Szczególnie posiadający zdolność lewitacji. Nie chcąc ryzykować ich ucieczką z budynku przez chociażby wylot z okien, czy przypadkiem otwartych drzwi, pozostają zamknięci w swoim pokoju. W ich sytuacji na szyję zostaje założona obroża z łańcuchem, który zostaje przybity do ściany.
"Zmiennokształtni" i posiadacze "kontroli nad zwierzętami" z kolei otrzymują specjalne pomieszczenie bardzo szczelne, które nie zezwala na przejście jakiegokolwiek zwierzęcia, a tym bardziej gryzonia czy owada. Wyglądem mają lepsze warunki, ale z drugiej strony skazani są na typową samotność.
"Zmiennokształtni" jako jedyni krew otrzymują w postaci nieznanej i mieszanej, nie pozwalającej im przybrać konkretną postać.

Te osoby nie mogą opuszczać swoich pomieszczeń. Wysyłani do nich są więźniowie z grupy E, w celu dostarczenia posiłku. Nie muszą ich karmić. Tak samo jak pozostali więźniowie, zakuci zostają w kajdany na rękach i nogach.


GRUPA E

Trujący pocałunek, Pamięć krwi, Jasnowidzenie

Jedyna grupa osób najlżej traktowana, ze względu na swoje umiejętności mało szkodliwe. Jedynie zakuci w kajdany na nogach. Wykorzystywani są do wszelkiej pracy w kuchni i dostarczenia pokarmu tym, którym nie wolno opuszczać pomieszczeń lub nie mogą (grupy z pozbawionym wzrokiem).
Z kolei Ci, co odziedziczyli moc "Trującego Pocałunku" oraz "Pamięci Krwi" - pozbawiani są kłów, które zostają im wyrwane żywcem. Ci pierwsi nie są wtedy zdolni do ugryzienia i wprowadzenia swojej trucizny w obieg krwi ofiary by ją osłabić. Z kolei drudzy, nie mogą odczytać wspomnień nie mogąc wypić krew z żył.

Ta grupa może opuszczać swoje pokoje i mają wydłużony czas przebywania poza nim, w celu przygotowywania posiłków dla sporej ilości osób. A także podejmując się opieki nad niektórymi więźniami.


GRUPA H

Ludzie [od Human - Człowiek], Łowcy Wampirów

Piekło dosięga także ludzkie społeczeństwo, do którego trafiają najczęściej jako pożywienie i typowi więźniowie (łowcy wampirów). Zamknięci zostają w celach więziennych na dolnych partiach budynku. Posiadają pokoje tak samo wyglądające jak te u dhampirów. Są wypuszczani tylko wtedy, kiedy mają stać się posiłkiem dla wampira, lub potrzebna jest tylko ich krew do spuszczenia. A to oznacza ich śmierć.
Trzymanych łowców czekają liczne przesłuchania i tortury. Wyciąganie informacji w sposób wampirzy. Wystarczy zabawianie się z człowiekiem swoimi umiejętnościami, nie często sięgając po narzędzia.
Ludzie tutaj także są zakuwani w kajdany na nogach i rękach. By mogli przetrwać, dostają również dwa razy dziennie posiłek o takiej porze, jakiej otrzymują dhampiry. Jedzenie ze szklanką wody zostaje im przyniesione do pokoju. Czy zjedzą czy nie, nikogo to nie interesuje. Naczynia na tacy muszą zostać zwracane. Brak czegoś, sugeruje próby kombinowania ucieczki lub ataku, co jest często surowo karane. Ludzie przed wampirem niczego nie ukryją. Ich myśli są zawsze dla nich otwarte. Szczególnie dla posiadaczy czytania w myślach, którzy najczęściej wysyłani są do patrolowania ich piętra.


GRUPA V

Wampiry [Vampires]

Cele więzienne dla wampirów znajdują się w lochach. Trafiają tutaj zdrajcy, łamiący prawo oraz skazańcy, posiadający w swoim wyroku odsiadki. Zasady panujące w tym więzieniu dotyczą także i ich. Niestety nie mają możliwości opuszczania swoich cel. Aby zapobiec przez nich używania zdolności, od razu pozbawiani są użytkowania zmysłu wzroku (umiejętności mentalne), paznokci (posiadanie umiejętności "pazury") i przykuci zostają do ściany w kajdanach, na pozycji siedzącej (długie wyroki) bądź na stojącej (krótkie wyroki).
Krew otrzymują raz na siedem dni. O ile ktokolwiek o nich jeszcze będzie pamiętał, by nie zapomnieć nakarmić. Pozostawieni są samym sobie. Nękani jedynie silniejszymi iluzjami czy sennymi koszmarami. Poddawani często torturom, aby uniemożliwić im spokojne myślenie i osłabić na tyle, by nie mogli dobrać się do umysłów swoich oprawców (czytanie w myślach). Nadzorcy starają się jednak każdej nocy zadawać im ból, lub chociażby co dwa lub trzy dni, by spowalniać ich regenerację. Najczęściej zaś łamane mają kończyny, są przypalani, czy też obdzierani ze skóry w jednym miejscu. Oblewani wrzątkiem lub kwasem, który utrudnia zagojenie się ran w jednym miejscu. Często za miejsce okaleczenia, wybierane są nogi, jako uniemożliwienie im ucieczki, gdyby jakimś cudem udało się im wyrwać z kajdan i zwiać z celi.

W tym więzieniu także dokonuje się wyroki kary śmierci jak i zakołkowania.


GRUPA W

Wilkołaki [Werewolfs]

Podobnie jak wampiry, ich również obowiązują te same zasady więzienia. Tak samo jak dhampiry, przechodzą ten sam etap przygotowania więźnia, włącznie z wypalaniem symbolu umiejętności nadprzyrodzonej, jeżeli takową posiada. Żeby bardziej utrudnić życie wilkołakom, wszystkim zasłania się oczy opaską jaką posiadają dhampiry. Jeżeli zaś osobnik ten przemieni się w bestie, będzie odczuwał bardzo silny ból w okolicach oczu, ponieważ opaska ta wtedy zdaje się za ciasna na głowę. Wilkołakom w pełni zakłada się dodatkowo kaganiec specjalnie wykonany ze srebra.

W sytuacji posiadanej przez wilkołaka zdolności telekinezy, jest uwięziony nieco inaczej niż jego osobnicy tej rasy z innymi zdolnościami lub ich brakiem. Standardowo dostaje opaskę na oczy, taką samą jaką zakłada się dhampirom i wampirom. Jego ręce są zakuwane za plecami i przymocowywane łańcuchem do podłogi. Oznacza to, że nie ma za bardzo możliwości poruszania się i zmiany swojej pozycji siedzącej. Jego nogi zostają zakute w kajdany oraz szyja w obrożę, po czym dolne kończyny z obrożą połączone są łańcuchem. Na dłoniach wilkołak ma założone "rękawice" bezpalcowe i bardziej przypominające worek materiałowy. Założony na dłonie zmusza do zaciśnięcia ich w pięści i pozostaniu w takiej pozycji na stałe. Zawiązywane są bardzo mocno za nadgarstkami, gdzie kończy się obręcz kajdan. Powoduje to brak możliwości rozprostowania palców u dłoni i zastygnięcia ich kości w pozycji zagiętej. Uniemożliwia to także używanie ich w celu użytkowania swojej zdolności.

Cele więzienne dla wilkołaków, znajdują się w lochach, tak samo jak wampirze. Z tą różnicą, że zamykane są w ciasnych klatkach, bez możliwości rozprostowania kończyn. Jedyna możliwa pozycja to leżąca skulona lub siedząca. Najgorsze dla nich jest to, że klatka w której się znajduje wilkołak, jest pokryta srebrem. Tak samo jak kajdany, które ma zakute na rękach i nogach, a także obroża. Posiadająca także zakończenia kolczaste od wewnętrznej strony, nie stwarzających zagrożenia dla formy ludzkiej. Lecz dla bestii tym bardziej, jako że wraz ze zwiększeniem objętości ciała, kolce wbijają się w szyję, raniąc ją dotkliwie. Ich długość nie przekracza 1,5 centymetra. Sprawia to ogromny ból wilkołakowi przez kilka dni pełni. Dodatkowo cela, w której znajduje się klatka z wilkołakiem, posiada na ścianach porozwieszane jemioły, dość często wymieniane na świeże. Ma to na celu utrzymania otępiałego i osłabionego organizmu więźnia, uczulonego na ten rodzaj rośliny. Tak samo jak u wampirów, tym specyfikiem jest czosnek.

Wilkołaki otrzymują pożywienie tak jak wszyscy więźniowie dwa razy dziennie. Nie otrzymują żadnego posiłku jedynie w porach pełni księżyca. Ewentualnie wodę podawaną przez nadzorców ludzkich, po zachodzie księżyca. Kiedy więzień jest w postaci człowieczej. Głód jaki zmuszeni są znosić przez kilka dni i nocy, osłabia ich dodatkowo i doprowadza niektórych do szału.
Wypuszczani są jedynie w fazie księżyca w nowiu. Mogąc skorzystać wraz z dhampirami ze wspólnej stołówki oraz generalnej "kąpieli". Z tego względu, że podczas tej fazy, są bezużyteczni i są zwyczajnymi ludźmi. Najczęściej wtedy bierze się ich na tortury. A ci to nie przetrwają ich, umierają w cierpieniu.
Jedynie wolności od klatki nie otrzymują osobniki ze zdolnością telekinezy.


Vampire Kingdom

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Więzienie "Czarna Mewa" Empty Re: Więzienie "Czarna Mewa"

Pisanie by Vampire Kingdom on 09/01/18, 12:44 am

Kary, tortury

Najgorsze ze wszystkich, co może spotkać więźniów to otrzymywanie kar i tortur. Często są na nich wykorzystywane w momencie braku współpracy, próbie ucieczki, sprzedania fałszywych informacji, prowokowania, spiskowania, używania swoich zdolności nadprzyrodzonych, przejawiania agresji itp.

Kary, to pojęcie dla nich łagodniejsze, otrzymując ją tylko raz na określony czas, jak na przykład: izolatka tygodniowa, głodówka, czasowe wystawienie na promienie słoneczne, wyrwanie kłów żywcem, złamanie kończyny itp.

Tortury to najgorsze co może usłyszeć każdy przebywający w Więzieniu. Męczeni są każdej godziny, każdej nocy do ich siedmiu. Jedyną ulgę stanowi dla nich pora dnia, gdzie tortury są zaprzestawane. Niestety pozostają nadal w tym samym pomieszczeniu. Jeżeli przetrwają, mogą żyć dalej. Źle to wpływa z kolei na psychikę torturowanego. W przypadku pozbawionych wzroku przez opaskę na oczach - bardzo źle. Często słychać krzyki i błagania o zaprzestanie i poddawanie się. Najczęściej wykorzystuje się: przypalanie żywcem w dowolnej części ciała, wyrywanie paznokci, łamanie palców i kończyn, chłosta, wystawienie na promienie słoneczne na cały dzień (wiezień zostaje w nocy przywiązany porządnie do drzewa z rękoma nad głową, ma związane oczy i jest zakneblowany by nie wołał o pomoc i nikt go nie usłyszał, pozbawiony zostaje także odzieży, jeżeli przeżyje i dopisze mu szczęście, że dzień jest pochmurny - ma większe szanse na przeżycie), polewanie kwasem, obdzieranie ze skóry, znęcanie psychiczne przez wampiry wykorzystujące swoje zdolności umysłowe.

By uniknąć tortur, najlepiej jest: współpracować z wampirami, odpowiadać im szczerze na pytania jakie zadają, nie wywyższać się a może i potraktują łagodniej i kolejnym etapem pozostanie przygotowanie do życia w więzieniu, nie pyskować, nie zadawać durnych pytań, nie prowokować.


Vampire Kingdom

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Więzienie "Czarna Mewa" Empty Re: Więzienie "Czarna Mewa"

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach