[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Vampire Kingdom on 21/12/17, 08:40 pm

Bukareszt


Stolica Rumunii.
Vampire Kingdom

Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 http://vampirekingdom.forumpl.net/t89-forma-listowna-wzor#136 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Cromwell on 22/12/17, 01:25 am

/ SESJA: TAJEMNICZA POSIADŁOŚĆ

Podróż była bardzo długa. Dopłynięcie statkiem do brzegu jednego z krajów. Nastęnie wyjanmowanie dorożki lub konia, by dostać się do kolejnego miasta. Wędrówka możliwa była tylko w nocy. Na przeczekanie dnia, trzeba było znaleźć odpowiednie miejsce na przespanie i ukrycie przed słońcem. Daleka podróż dla wampira, w większości była problematyczna. Mimo wszystko, niedopokonania.
Takim oto sposobem, mijające tygodnie pozwoliły w końcu Gedeonowi dotrzeć na miejsce. Rumunia. Bukareszt. W końcu udało mu się dostać do kraju i jego stolicy, z którego pochodzą słynne legendy i opowieści o śniącej Śpiącej Hrabinie. Niestety i tutaj zbliżający się dzień, wampir rmusiał przespać w jakimś porządnym ukryciu. Najlepszym okazała się być piwnica jakiegoś domostwa. Jeżeli dobrze się ukryje i nikt go nie znajdzie, będzie mógł w nocy podjąć kolejne poszukiwania. Zostało mu odnalezienie drogi do zrujnowanej posiadłości Hrabii Draculi. Lecz czy ktokolwiek okaże się tak dobry by mu pomóc?___________________

Kolejność odpisów: Dowolna.
Czas na odpisy: 48h. Zważając na to że idą święta, nie poganiam.
Uczestnicy którzy się zapisali i dołączyli: Gedeon Thine.
Cromwell

Administrator
Tytuł : Lord Protektor
Zawód : Admin / Mistrz Gry
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Gedeon Thine on 22/12/17, 05:59 pm

Niezwykle trudną rzeczą jest pracować dla Rady Wampirów, siedzieć obłożony dokumentami i pilnować zapisów prawnych. Czasami nawet wampir, długowieczny i silny, czuje zmęczenie swoją pracą, monotonię i znużenie. Na całe szczęście nadarzyła się okazja na wyjazd, a mianowicie sprawdzenie pogłosek z dalekiej Rumunii. Podobno w jednym z zamków znajdować się ma „dziecię nocy pijące krew” albo piękna niewiasta. Niewykluczone, że jedno i drugie. Oprócz tego krążą także pogłoski o skarbie, które prędzej czy później zachęcą kogoś do odwiedzenia tych ruin. Z powodu dużego ryzyka wykrycia istnienia wampirze społeczności, postanowiono wysłać tam Gedeona – prawnika, który ma rozwikłać ten sekret. Dla niego była to sprawa bardzo ważna. Udawszy się do archiwów, przejrzał wszystko, co było tam napisane o Rumunii i wampirach zarejestrowanych z tamtego obszaru. Tak, jak się spodziewał, niewiele było takich. Zapisał więc wszystkie zdobyte informacje i rozpoczął przygotowania do podróży. Z powodu długiej przeprawy drogą morską, Thine zmuszony był zabrać ze sobą spory zapas krwi. Niestety nie miał on zdolności hipnotycznych, umożliwiający mu kontrolowanie ludzi i traktowanie ich jako odnawialne źródło pożywienia – musiał skorzystać zatem z pojemników. Bardzo nie lubił takich posiłków, ale nie miał wyjścia, nagłe zgony na statku wzbudziłyby podejrzenie, a w najgorszym wypadku, niedotarcie do celu. Wampir miał także nadzieję na szczury, które pewnie zamieszkują ładownię.  Po kilku dniach, a właściwie wieczorach pakowania, był wreszcie gotowy.
Na statek wszedł późnym wieczorem i zajął jedną z kajut. Na szczęście nie miała żadnych okien, więc bezpiecznie mógł tam spędzić całą podróż. Płynęli do Konstancy – miasta tuż nad Morzem Czarnym. Nieoczekiwanie rejs się wydłużał. Złe warunki, panujące o tej porze roku, sprawiały, że statek ciągle był jeszcze daleko od celu, a zapas krwi, jaki zabrał wampir, skończył się. Nie mając innego wyjścia, musiał zacząć pożywiać się załogą. Zanim dotarli do brzegów Rumunii, zginęło 5 osób. Gedeon, przez stulecia nauczony przetrwania i pożywiania się tak, by nie wzbudzać podejrzeń, gryzł ofiary w nietypowym miejscu – pachwina. Marynarze raczej tam nie zaglądali, gdy badali kolejne ciała. Zaczęto podejrzewać, że to jakaś choroba, co było na rękę wampirzemu prawnikowi.
Będąc już na suchym lądzie, Gedeona czekała jeszcze daleka wyprawa do stolicy – Bukaresztu, znajdującego się setki kilometrów na zachód. Jednakże z powodu wampiryzmu, możliwa była tylko podróż nocą, a na to nie chciał się zgodzić żaden dorożkarz. Zabobonna ludność powtarzała tylko kilka słów: „necuratul”, „strigoica” i najczęstsze „vampir”. Dla Thine’a była to rzecz niezwykła – ludność obawiająca się Dzieci Nocy, a może wyczuwająca, że nie rozmawiają z człowiekiem – trudno stwierdzić. Pewne było tylko to, że nie mógł liczyć na niczyją pomoc w dostaniu się do Bukaresztu. Nie mając innego wyjścia, zakupił konia i nocami przemierzał dzikie i nieznane mu drogi. Innym problemem była także kwestia nieznajomości języka i potrzeby pożywiania się. Niestety często zmuszony był pożywiać się włóczęgami niewiadomej higieny osobistej. Kolejnym kłopotem było także ukrywanie się przed słońcem i przeczekiwanie dnia. Na całe szczęście burzliwa historia tego regionu sprawiła, że znajdowało się tu sporo ruin i porzuconych domów, które idealnie nadawały się na miejsce odpoczynku za dnia.
Mijały dni, a potem tygodnie, aż wreszcie na początku października Gedeon pojawił się w Bukareszcie – miejscu docelowym jego podróży. A przynajmniej na razie, bo potrzebował kogoś, kto zaprowadziłby go do samego zamku.
- Bukareszt! Jak Rzym na siedmiu wzgórzach, a jednak tak od niego różny. Obym nie musiał tu długo przebywać.
Lekko zmarszczył czoło i pokręcił głową. Widać było, że bardzo brzydzi go to całe otoczenie. A pozostawała jeszcze kwestia przeczekania kolejnego dnia, gdyż świt zbliżał się nieubłaganie. Teraz znajdował się w centrum miasta, z pustostanem lub ruderą może być tu problem. Nie mając za bardzo dużego wyboru, słońce już powoli zaczynało roztaczać swoją łunę, Gedeon szybko wbiegł do jakiejś piwnicy i zatrzasnął za sobą drzwi. Była ona dość mała i zagracona, a co najważniejsze i najgorsze – używana. Nie mając innego wyboru, wskoczył za beczki, ułożone dość niedbale, przykrył się jakimiś śmierdzącymi szmatami i liczył na to, że nikt nie wejdzie albo jeśli już tu zajrzy, to go nie zauważy.
Gedeon Thine

Tytuł : Prawnik Rady Wampirów
Wiek : (56/800)
Zawód : Prawnik w Dziale Administracji
Stan cywillny : Wdowiec
Umiejętności : Telepatia (p), Pamięć Krwi (p)
Punkty : 13


http://vampirekingdom.forumpl.net/t580-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t588-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t589-gedeon-thine#2430 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Cromwell on 27/12/17, 12:33 pm

Dla wampira, daleka podróż jest w większości przypadków najtrudniejsza do przetrwania, bez możliwości wychodzenia na słońce jak i funkcjonowaniu za dnia. Nocą mało kto podejmuje się samotnych przejazdów z miasta do miasta. Chyba, ze konieczne bywa przetransportowanie towarów z jednego miasta do drugiego, czy kraju, aby zamówienia dotarły z samego rana.
Na szczęście wampir dotarł do Bukaresztu, gdzie udało mu się także znaleźć lokum na przespanie i przeczekanie dnia.
Mając głęboki sen, nie usłyszał hałasów, rozmów oraz kroków na piętrze powyżej. Ale kiedy słońce zaszło i przychodził wieczór, budząc się można było usłyszeć rozmowy dochodzące z parteru. Śmiech, rozmowy przesuwanie talerzy czy dzbanków.
Na górze przy stole siedziała cygańska rodzina. Maż, żona i dwójka ich dzieci. Dzięwięciolatka i czterolatek. Byli zadowoleni, choć wyglądać by mogli na podróżników. Zatrzymali się na chwilę, by odpocząć, coś zjeść, napić się, zapakować jedzenie i ruszać dalej. Nie tylko widocznie wampir potrzebował gdzieś się zatrzymać, ale i oni. Nie zamierzali tracić monet na hotelowe noclegi czy w gospodach, skoro mogą przejąć tymczasowo opuszczone domy. Nie byli świadomi jednego, że tutaj już ktoś jest przed nimi i śpi w piwnicy.___________________

Kolejność odpisów: Dowolna.
Czas na odpisy: 48h. Zważając na to że idą święta, nie poganiam.
Uczestnicy którzy się zapisali i dołączyli: Gedeon Thine.
Cromwell

Administrator
Tytuł : Lord Protektor
Zawód : Admin / Mistrz Gry
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Gedeon Thine on 27/12/17, 05:48 pm

Gedeon spokojnie przetrwał dzień w chłodnej piwnicy. Na szczęście nikt nie zakłócił jego snu i nie naraził go na niebezpieczeństwo. Wstawszy z ziemi, otrzepał swoje ubranie.
- Sacrebleu! Jak tak dalej pójdzie, nie będę miał w czym chodzić!
Powiedział do siebie, ale szybko ucichł, słysząc głosy dochodzące z góry. Ktoś tak przebywał, wnioskując po wysokości głosu, mężczyzna, kobieta i dwójka dzieci. Była to okazja dla niego. Potrzebował przewodnika, kogoś, kto zaprowadzi go do zamku. Obawiał się jednak jednego – nie znalezienia wspólnego języka, problemu komunikacyjnego. Thine nie znał rumuńskiego, proste dzień dobry nie stanowiło może problemu, ale raczej w tym języku nie porozmawiałby na zbyt ambitny temat, a w zasadzie w ogóle by nie porozmawiał. Bariera językowa wielce utrudniała całą sprawę.
Wyszedłszy więc z piwnicy, udał się wprost pod drzwi do chaty i przystanął nasłuchując. Pakowali chyba swoje rzeczy. Nie za bardzo wiedział, co ma zrobić. Nie mając jednak zbyt wielu opcji wpadł do środka, odchrząknął i ukłonił się.
- Bună seară! Numele meu este Gedeon Thine. Sunt un avocat.1
I na tym kończyła sie jego znajomość rumuńskiego, chociaż i tak nie miał pewności, czy to poprawnie. Nie wiedział, co ma dalej zrobić.
- Parlez-vous français? Govorite po-russki? Mówicie po angielsku? Czy takie osoby jak wy potrafią mówić w innym języku niż ten wasz barbarzyński?
Westchnął załamany. Jeżeli nie będzie potrafił się z nimi dogadać po prostu ich zabije, chociaż z drugiej strony potrzebował przewodnika, kogoś kto zaprowadzi go do zamku i najlepiej oprowadzi po wnętrzu. Przydałoby się jednak uszczuplić tę ich „kompanię”, jednak atak na kogokolwiek mógłby zerwać negocjacje, więc Gedeon na razie po prostu stał i czekał na jakąś reakcję.

1 - Dobry wieczór! Nazywam się Gedeon Thine. Jestem prawnikiem
Gedeon Thine

Tytuł : Prawnik Rady Wampirów
Wiek : (56/800)
Zawód : Prawnik w Dziale Administracji
Stan cywillny : Wdowiec
Umiejętności : Telepatia (p), Pamięć Krwi (p)
Punkty : 13


http://vampirekingdom.forumpl.net/t580-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t588-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t589-gedeon-thine#2430 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Cromwell on 29/12/17, 05:14 pm

Rodzina przebywająca na parterze, usłyszała czyjś głos dochodzący nie wiadomo z którego pomieszczenia. Nie do końca teraz byli pewni, że dom jest pusty. Do piwnicy nikt nie schodził. Uznali jednak, że to mógł być czyjś duch i lepiej będzie na noc opuścić ten dom.
Może zdążyli się spakować, ale nie opuścić budynek. Ponieważ przed nimi ukazał się wysoki mężczyzna o bladej cerze. Dość wiekowy, jak mogli zauważyć. Dzieci szybko schowały się za suknię matki, zaś ich ojciec stanął przed swoją żoną. Chcąc jakby ich chronić sobą. Jako że mężczyzna zwrócił się do nich po rumuńsku, trochę im ulżyło że zna ich język, ale nie był stąd. Od razu po nim było widać, że jest jakiś inny.
Z drugiej strony jednak okazało się, że ów przybysz nie znał jednak ich języka i potrzebował komunikacji angielskiej.
- Nu cunoaștem engleza. Nici altceva.*
Odpowiedział mężczyzna, rozumiejąc tyle co się dało z pytań nieznajomego. Mimo iż wiedzieli że mają do czynienia z prawnikiem, to teraz obawiali się nie wiadomo czego. Domu nie mieli, byli podróżnikami. Ale może on w innej sprawie? Przecież nie był stąd. Na uzbrojonego nie wyglądał.


* Nie znamy angielskiego. Ani innego.

___________________Kolejność odpisów: Dowolna.
Czas na odpisy: 48h. Zważając na to że idą święta, nie poganiam.
Uczestnicy którzy się zapisali i dołączyli: Gedeon Thine.
Cromwell

Administrator
Tytuł : Lord Protektor
Zawód : Admin / Mistrz Gry
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Gedeon Thine on 31/12/17, 12:09 pm

Stał jak wryty nie mogąc uwierzyć, że w tym barbarzyńskim kraju nie potrafią posługiwać się językami cywilizowanego świata. Ale zasadniczo nie powinien się spodziewać zbyt wiele po jakichś pseudoromańskich, przez stulecia podległych Turkom ludach nieznanej do końca proweniencji.
- Blyad’! Nienawidzę tego kraju i tych ludzi! Bezużyteczne, małe robaki!
Miał ochotę pozabijać te rumuńskie śmieci, ale potrzebował kogoś, kto wskazałby mu drogę i najlepiej towarzyszył. Jeżeli w zamku naprawdę spoczywa jakiś wampir, do przesłuchania go potrzebna będzie krew. Nie mając więc wyjścia, westchnął uspokajając się odrobinę. Zza pazuchy wyciągnął sakiewkę z pieniędzmi. Wyjął z niej kilka monet.
- Arată castelul. Dați bani. Du-te cu mine.*
Nie wiedział, czy to poprawne albo zrozumiałe, ale musiał jakoś porozumieć się z tymi ludźmi. I tak prawdopodobnie zginą - albo po tym, jak go zaprowadzą, albo jeżeli nie będą chcieli tego zrobić. Nie mieli oni przed sobą przyszłości. Spotkanie z wampirem stało się gwoździem do ich trumien.

* Pokazać zamek. Dać pieniądze. Iść ze mną.
Gedeon Thine

Tytuł : Prawnik Rady Wampirów
Wiek : (56/800)
Zawód : Prawnik w Dziale Administracji
Stan cywillny : Wdowiec
Umiejętności : Telepatia (p), Pamięć Krwi (p)
Punkty : 13


http://vampirekingdom.forumpl.net/t580-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t588-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t589-gedeon-thine#2430 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Cromwell on 02/01/18, 07:51 pm

Samym podniesieniem głosu, wampir nie poprawiał swojej sytuacji. A tym bardziej biednych cygan. Dzieci były tak wystraszone, że bardziej przyległy do nóg matczynych, trzymając się spódnicy.
Mężczyzna szepnął po rumuńsku do swojej małżonki, prosząc aby zabrała dzieci i bagaż, który miała ze sobą. Kobieta przemknęła z dziećmi za plecami swojego męża, a on pozostał z nieznajomym starszym mężczyzną, który znów ponowił rozmowę. Sakwa pieniędzy jaką ujrzał mężczyzna, była dość interesująca. Choć ten obcy mężczyzna nie wyglądał przyjaźnie nastawiony. Lęki strach przed nim, górowały u tej rodziny.
- Ce castel? Cea mai apropiată este la sud de oraș.*
Odpowiedział cygan, jednocześnie wskazując drogę. Powoli starając się opuścić to pomieszczenie. Już nawet pieniędzy nie chciał. Chciał być z rodziną i wyjechać dalej. Przez dzisiejszy przypadek chyba nie zatrzymają się w żadnym opuszczonym domu. Nie wiedzieli, że gospodarz tutaj jeszcze mieszka.

___________________
*Jaki zamek? Najbliższy jest na południe od miasta.

___________________

Kolejność odpisów: Dowolna.
Czas na odpisy: 48h.
Uczestnicy którzy się zapisali i dołączyli: Gedeon Thine.  
Cromwell

Administrator
Tytuł : Lord Protektor
Zawód : Admin / Mistrz Gry
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Gedeon Thine on 03/01/18, 10:00 am

Najwyraźniej Gedeon wystraszył niego rodzinę Romów, gdyż kobieta, po słowach swego męża, wzięła dzieci i wyszła. W sumie wampir nie był na tyle głodny, by zjeść wszystkich, więc należałoby to uznać za przejaw szczęścia. Ze słów cygana Thine zrozumiał tylko „castel” i „la sud”, co zrozumiał jako zamek na południu. Mężczyzna również wskazał ten kierunek, więc sprawa wydawała się jasna.
Tutaj jedna pojawiał się pewien problem – wampir był troszkę głodny, a cygan nie chciał za bardzo współpracować. Na dodatek jeszcze próbował uciec. Karygodne i kara zostanie wymierzona. Wampir schował zatem sakiewkę z monetami, bo jak widać nie będzie mu potrzebna.
- Ty rumuński robalu, pasożycie społeczny, przyczynię się choć trochę do wyplenienia tej plagi. Wiem, że nic nie rozumiesz, ale nie ma to znaczenia. Jeżeli człowiek jest tym, co je… Raczej nie będziesz smacznym posiłkiem, ale trudno.
Szybko zagrodził mu drogę i pokręcił z dezaprobatą głową.
- Nie tak szybko. Twoja droga się tu kończy. Moartea a întrebat deja despre tine.*
Zdziwił się, że pamięta jeszcze te słowa, które wieki temu powiedział mu napotkany gdzieś na drodze rumuński jasnowidz czy ktoś taki. ”Śmierć już o Ciebie pytała”, co to właściwie oznacza? Nie czas jednak było na rozmyślania o znaczeniu tego zdania, nadeszła pora posiłku. Thine rzucił się więc wprost na cygana, wysuwając swoje ostre kły.

* Śmierć już o Ciebie pytała
Gedeon Thine

Tytuł : Prawnik Rady Wampirów
Wiek : (56/800)
Zawód : Prawnik w Dziale Administracji
Stan cywillny : Wdowiec
Umiejętności : Telepatia (p), Pamięć Krwi (p)
Punkty : 13


http://vampirekingdom.forumpl.net/t580-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t588-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t589-gedeon-thine#2430 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Cromwell on 04/01/18, 08:23 pm

Gedeon całym sobą sprawiał wrażenie osoby niemiłej, nieuprzejmej i rozgniewanej. Dlatego cygan poprosił żonę, by zabrała dzieci i czekała na niego w powozie. Jeżeli nie wyjdzie i nakaże uciekać, ma ruszać i się nim nie przejmować. Te czasy były ciężkie. Nie tylko dla wampirów. Ale i ludzi.
Mężczyzna nie był pewny, czy nieznajomy go zrozumiał. Coś tam mówił po swojemu nic nie zrozumiałego. Jedyne to ostatnie słowa. Aż serce mężczyzny zabiło mocniej ze strachu.
- Fuji!*
Krzyknął, co by jego żona usłyszała. Nie miał wyjścia, kiedy próba wyjścia biegiem z budynku, została mu zagrodzona. Kobieta słysząc słowa męża, ruszyła powóz, uderzając pasem o konie. Obaj mężczyźni usłyszeli ten charakterystyczny hałas odjeżdżającego powozu.
Cygan cofnął się pod ścianę i klęknął, złączając dłonie razem jak do modlitwy, splatając ze sobą palce.
- Mercy! Am o soție și copii!**
Błagał o darowanie mu życia. Najwyraźniej wiedząc, co mu powiedział nieznajomy i rozgniewany mężczyzna.
Jeżeli Gedeon nie postanowił zmienić zdania, cygan zamknął oczy poddając się woli Śmierci.


___________________
*Uciekaj!
** Litości! Mam żonę i dzieci!

___________________
Smacznego Gedeonie.

Kolejność odpisów: Dowolna.
Czas na odpisy: 48h.
Uczestnicy którzy się zapisali i dołączyli: Gedeon Thine.  
Cromwell

Administrator
Tytuł : Lord Protektor
Zawód : Admin / Mistrz Gry
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Gedeon Thine on 05/01/18, 03:23 pm

Gedeon bardzo nie lubił, gdy coś nie szło po jego myśli, a ta cygańska rodzina wyjątkowo zalazła mu za skórę. W tej chwili jednak był sam na sam z głową tej chorej, nieprzystosowanej cywilizacyjnie do życia, rodziny i zastanawiał się, czy posiłek nie skończy się niestrawnością. Niestety cygan zdążył ostrzec swoich bliskich, którzy to pognali przed siebie, zostawiając za sobą tumany kurzu i oddalający się dźwięk końskich kopyt. Następnie Rom padł na kolana, błagając o litość.
- Nie bądź śmieszny! Bezużytecznych nierobów należy się pozbywać.
Złapał mężczyznę z wielką siłą i wbił się w jego tętnicę szyjną. Gedeon pił krew z pośpiechem, nie mając zbytnio ochoty na delektowanie się czymś, co nie należało do najsmaczniejszych rzeczy. Gdy skończył, cygan padł bezwładnie na ziemię.
- Wolę brytyjską kuchnię, smaczniejsza.
Powiedział z dziwnym grymasem na twarzy. Następnie chwycił Roma za nogę, zaciągnął pod wejście do piwnicy i zrzucił do środka.
- W zimnej piwnicy nie zaczniesz tak szybko śmierdzieć.
Poprawiwszy swój ubiór zerknął na zegarek. Stracił zdecydowanie za dużo czasu na tych ludzi, a każda sekunda się liczyła. Siadł zatem na konia i ruszył na południe. Nie miał pewności, czy został skierowany do właściwego zamku, ale w tamtej chwili nie miał zbyt wielu alternatyw.
Gedeon Thine

Tytuł : Prawnik Rady Wampirów
Wiek : (56/800)
Zawód : Prawnik w Dziale Administracji
Stan cywillny : Wdowiec
Umiejętności : Telepatia (p), Pamięć Krwi (p)
Punkty : 13


http://vampirekingdom.forumpl.net/t580-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t588-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t589-gedeon-thine#2430 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Cromwell on 05/01/18, 04:57 pm

A kto by lubił, kiedy los plata mu figle? Większa część rodziny odjechała, został tylko biedny cygan z wampirem. Nie mając szans na przeżycie, nieznajomy mu mężczyzna nie oszczędził go. Krzyk rozgległ się po całej budowli ludzkiego meżczyzny, w którego szyję wbiły się ostre kły wampira. Krew została z niego spijana. Im mniej jej miał, tym bardziej życie uchodziło z cygana. W końcu Gedeon odsunął się od konającego człowieka, postanawiając go zamknąć w piwnicy. Tam już na pewno umrze, do świtu już nie dożyje.
Decydując się na dalszą wędrówkę, miał długą drogę przed sobą. By dostać się do zamku, musiał przejechać przez miasto. Za tym szło, że przez nielicznych był widziany jako jadąca Śmierć na koniu. Wprowadził przerażenie na twarzach mieszczan, którzy zaczynali uciekać do swoich domów pośpiesznie.
Opuszczając miasto, z oddali mógł ujrzeć mury zamku. Pozostała do pokonania droga leśna. Coś jednak było nie tak, jeżeli zdecydował się wejść w nią z koniem. Jego wierzchowiec zaczynał się dziwnie zachowywać. Jakby odczuwał lęk, niebezpieczeństwo i chciał zawrócić. Czyżby coś czaiło się w tym niewielkim lesie?


___________________

Kolejność odpisów: Dowolna.
Czas na odpisy: 48h.
Uczestnicy którzy się zapisali i dołączyli: Gedeon Thine.  
Cromwell

Administrator
Tytuł : Lord Protektor
Zawód : Admin / Mistrz Gry
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Gedeon Thine on 08/01/18, 03:10 pm

Chociaż nie był zadowolony z tego, że większa część rodziny cygańskiej odjechała, nic nie mógł na to poradzić. Jechał zatem powoli na południe, przejeżdżając przez miasto. Miał wrażenie, że wszyscy ludzie, którzy jakimś cudem chodzili jeszcze po ulicach, unikają go, wiedząc kim jest. Wydawało mu się to niepojęte, ale zasadniczo był w państwie zabobonów, gdzie legendy o wampirach są żywe, gdzie trudno ukryć swoją tożsamość i upodobanie do krwi. Nie miał jednak czasu na zbytnie rozmyślania. Czekała go daleka droga.
Wyjechawszy wreszcie z centrum miasta, powoli zmierzał w kierunku lasu, który na pewno nie wróżył niczego dobrego. Tuż za jego gęstwiną majaczyło zamczysko, które było celem jego wycieczki. Nie do końca wiedział, czy Cygan, konający obecnie w piwnicy, pokierował go w dobre miejsce, ale musiał to sprawdzić.
Będąc coraz bliżej lasu, koń zaczął zachowywać się coraz dziwniej, jakby czegoś się bał. Gedeon nie miał jednak czasu na humorki tej nędznej szkapy, więc pognał ją ile sił wprost pomiędzy drzewa.

/Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisałem. Siła wyższa./
Gedeon Thine

Tytuł : Prawnik Rady Wampirów
Wiek : (56/800)
Zawód : Prawnik w Dziale Administracji
Stan cywillny : Wdowiec
Umiejętności : Telepatia (p), Pamięć Krwi (p)
Punkty : 13


http://vampirekingdom.forumpl.net/t580-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t588-gedeon-thine http://vampirekingdom.forumpl.net/t589-gedeon-thine#2430 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Cromwell on 09/01/18, 04:52 pm

Pognana szkapa, bardziej zawróciła do miasta. Nie miała zamiaru współpracować z wampirem. Jeżeli chciał ją zatrzymać, nie dała się. Nawet byłaby skłonna zrzucić z siebie jeźdźca. Gedeona tak czy inaczej, czekała wędrówka na piechotę.

[z/t]


___________________
Przenosimy się do tego tematu: Tajemnicza posiadłość

Kolejność odpisów: ---
Czas na odpisy: ---
Uczestnicy którzy się zapisali i dołączyli: Gedeon Thine.  
Cromwell

Administrator
Tytuł : Lord Protektor
Zawód : Admin / Mistrz Gry
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

[Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice Empty Re: [Zjednoczone Księstwa Rumunii] Bukareszt i okolice

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach