Gabriel Pierce

Gabriel Pierce

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Gabriel Pierce

Pisanie by Gabriel Pierce on 30/11/17, 11:36 amGabriel Pierce

Wizerunek: Jason Momoa.
Data urodzenia (wiek): 3 czerwca 1834 (51)
Miejsce urodzenia: Szkocja, Dundee.
Miejsce zamieszkania: Anglia, Londyn.
Rasa: Człowiek.
Zawód: Sługa, lokaj, ochroniarz.
Tytuł/Ranga: Niewolnik.
Stan cywilny: Kawaler.
Umiejętności i ich poziom:
- Jazda konna (10 pkt)
- Posługiwanie się bronią białą (20 pkt)
- Sztuki walk (20 pkt)

Biografia:
Urodzony i wychowywany w niewolniczej rodzinie, którego ojciec i matka zostali zakupieni z targu niewolników. Rodzina Lennox, wykupiła sobie mężczyznę do prac ciężkich, zaś kobietę do domowych obowiązków. Oboje sprawowali się wzorowo ze swoich obowiązków, przez co od rodziny dostawali od czasu do czasu dobre wynagrodzenie. Wspólnie spędzane lata sprawiły, że między nimi zaowocowało silne uczucie miłości, doprowadzając do narodzin nie jednego ich potomka. Jednym z nich okazał się być Gabriel. Rodzina dla której pracowali, nie mieli nic przeciwko temu, że dwójka ich służących poczęła dzieci. Wręcz zaoferowali kobiecie pomoc i lekarza przy każdych narodzinach. Dodatkowe ręce do roboty także się przydadzą. Ten gest miał również siłę zwrotną, kiedy po kilku latach od narodzin Gabriela, Pani Lennox urodziła swoją córkę - Irin.

Dorastający Gabriel, już jako dziecko uczył się prac domowych i pomagał w większości matce, niż ojcu. Tym samym kiedy tylko mógł, dotrzymywał towarzystwa pięknej dziewczynce Irin. Oboje dorastali w tym samym domu, lecz każde na innych warunkach. Irin pochodząca z wyższej klasy społecznej, miała wszystko co zapragnęła, nawet edukację. Gabriel natomiast uczył się od rodziców tego, co byli wstanie mu zaoferować. Choćby najważniejszego - pisania i czytania. Wiele zaś z tego wynosił od spotkań z Irin, która także w wolnej chwili uczyła go tego samego. Ich dziecięca przyjaźń, wzmacniała się z biegiem lat, kiedy już jako nastolatkowie, nie zaczęli poważniej myśleć o sobie.
Gabriel wyrastał na przystojnego mężczyznę, choć nadal będącego w niewolniczym statusie. Nie miał szans na dostanie się do jakiejś szkoły, musząc pracować z rodzicami w rodzinie Lennox. Odkąd dorósł, więcej prac wykonywał cięższych, pomagając ojcu. Mniej zaś matce. Rodzina jego przyjaciółki Irin, postanowiła wykorzystać chłopaka do innego rodzaju pracy w ich posiadłości, czyniąc i szkoląc na lokaja. Matka służąca, on lokaj a ojciec dorożkarz. Kto nie chciałby być obsługiwanym przez młodego lokaja na bankietach? Tym samym musiał porządnie nauczyć się etykiety.

Bycie lokajem wyszło Gabrielowi bardzo dobrze, że rodzinna Lennox przez swoich innych członków rodziny jak i znajomych, byli chwaleni za posiadanie takiego przystojniaka w roli lokaja. Był dzięki temu szanowany, a rodzice mogli być z niego dumni. Lecz niestety, ponad dwudziestoletni Gabriel oraz siedemnastoletnia Irin, dopuścili się pewnego dnia czegoś bardziej niewybaczalnego czynu.
Oboje od lat przyjaźni, zakochali się w sobie. Swoje uczucie ukrywali przed jedną i drugą rodziną. Wszyscy zaś myśleli, że tych dwoje najwyżej łączy przyjaźń. Nikt nie zakładał, że posuną się dalej. Miejsce to miało w komnacie dziewczyny. Gabriel zakradł się do jej pokoju za jej zgodą po cichu, wykorzystując noc nieobecności jej rodziców. Państwo Lennox wtedy udali się na spotkanie do innego kraju. Ta noc była dla nich niezapomniana. Pod wieloma względami...

Ponad miesiąc później, Irin dowiedziała się że jest w ciąży. Pierwszy o tym dowiedział się właśnie Gabriel. Oboje byli tym faktem uradowani, ale wiedzieli jaki w tym istniał problem. Gdy tylko o tym dowiedziała się rodzina Irin, od razu dostała zakaz spotykania z Gabrielem, kontaktowania z nim i utrzymywania jakiegokolwiek kontaktu z jego rodziną. Z kolei Gabriel, został przez jej ojca surowo ukarany. Pozbawiony roli lokaja rodziny, zamknięty w piwnicy i związany za dopuszczenie się "wykorzystania" jego wnuczki seksualnie, miał umrzeć z głodu, spragnienia i ran. Poddany był torturze biczowania. Nie liczył się z niczyim zdaniem. Nawet jego rodziców. Doprowadziło to zaś do niespodziewanych konsekwencji.
Wybuchł bunt niewolniczy z udziałem córki Lennoxa, która udzieliła sporej wiedzy i pomocy w zaplanowaniu ataku. Nie tylko rodzice Gabriela brali w tym udział, ale również jego rodzeństwo jak i inne zatrudnione osoby przez Lennoxów. Zgodnie z planem, Irin uciekła. Oni z kolei uratowali Gabriela i nakazali mu ucieczkę z matką. Niestety ostrzał trafił nie tylko jego ale i matkę. Jedynie jego ojcu udało się ujść z życiem i zabrał Irin ze sobą. Śmierć Gabriela i jego matki odbyła się na oczach tych dwoje...

Pociski trafiły go w plecy. Gabriel był przekonany, że umarł. Jednakże jak tylko otworzył oczy, czuł na swoich plecach ogromny ból. Nie za bardzo mógł się rozejrzeć, leżąc na brzuchu. Był bardzo osłabiony. Zasnął.
Po paru dniach odzyskał znów przytomność. Mógł nawet podnieść się do pozycji siedzącej, która ułatwiła mu lepiej spożywanie podanego posiłku. Kobieta jaka się nim zajęła, okazała być starą zielarką i wróżbitką. Oznajmiła mu, że został odnaleziony przez kobietę irlandzkiego pochodzenia. Zapłacono jej by go wyleczyła naturalnymi sposobami. Od niej też dowiedział się, że kobieta z którą uciekał - nie żyje. Wiedział już, że jego matka nie żyje. Z kolei ojciec i rodzeństwo, prawdopodobnie jeszcze żyją, tak samo jak Irin. Jego ukochana. Tylko co z dzieckiem? Tego już się nie dowiedział.

Pewnej nocy, po niego do chatki przybyła kobieta, która zapłaciła za jego wyleczenie. Wiedząc że był niewolnikiem, zabrała go do siebie. Wynajęła woźnicę, który zawiózł ich do jej posiadłości w Anglii. Tam dostał nowe ubrania i długą rozmowę z nieznajomą. Przedstawiła się mu jako Lasair Nesta Keva Horan. Jako że nie miał jak inaczej odwdzięczyć się jej za uratowanie życia, zaproponowała by dla niej pracował. Jako sługa, lokaj i ochroniarz. Przy tym ostatnim, wyszkoliła w posługiwaniu się bronią i obronie. Co z kolei trwało lata.
Nie rozumiał jednego, dlaczego ona sypiała w dzień, a w nocy funkcjonowała. Czemu była taka blada a w posiłkach, spożywała jedynie krew. Dowiedzenie się prawdy, sporo go kosztowało. Żałował tego, kiedy ujrzał ją spijająca krew z człowieka, którego specjalnie zaprosiła do swojej posiadłości. W ten sposób pokazała mu prawdę i wymusiła trzymanie tajemnicy. Wyjaśniła mu tym samym, dlaczego musi to robić i dlaczego chciała, by to on sprawował opiekę nad nią w ciągu dnia. Musiała darzyć go czymś szczególnym, że opowiedziała mu nawet najważniejsze fakty ze swojego życia. Co jedynie można było jej współczuć.
Miał czas do zastanowienia. Ale wtedy nie wypuszczała go z posiadłości i trzymała w zamknięciu w pokoju. Ostatecznie, zgodził się dla niej pracować i chronić ją. W zamian, otrzymywał to samo.

Tak z kolei minęło dwadzieścia osiem lat, odkąd Gabriel pracuje u wampirzycy. Jedyny cel jaki go jeszcze utrzymuje przy życiu, to chęć odnalezienia dziecka, które powinna urodzić Irin. Jeżeli je urodziła.

Charakter:
Przyjaźnie nastawiony do otoczenia. Potrafiący być dobrym przyjacielem, który wysłucha i doradzi. Pracowity, co przejawia się urodzeniu w rodzinie niewolniczej, przystosowany już od dziecka do prac ciężkich i fizycznych. Uwielbia jazdy konne, a także te piękne stworzenia. Zawsze marzył o posiadaniu takowego.
Wykształcony pod względem etykiety i serdeczności. Praca jako lokaj przyczyniła się do tego, że do wielu osób odnosi się z szacunkiem i należytą kulturą. Potrafi być także przekonujący, ciekawski, seksowny i inteligentny.
Drugą jego stroną, jest samotność i lękliwość. Skutkiem tego jest przebywanie wiele lat w samotności żyjąc z jedną osobą, która go przygarnęła. Jego życie zmieniło się gwałtownie. Mimo posiadania pracy, dachu nad głową i kogoś, dla kogo pracuje, czuł się wciąż samotny. Nie raz nie dwa, docierały do niego informacje, że dom Lennoxów spłonął, dorobek ich został zabrany, czyli rodzinę okradziono, zaś niewolnicy nie wszyscy przeżyli.
Lękliwy z tek względu, kiedy dochodziło do tortur. Ujrzenie narzędzi, choćby bicza powodowało u niego lęki i strach. Życie niewolnicze w pewnym sensie nie skończyło się dla niego. Przynajmniej on tak czuje. Pracując u kogoś innego, zdany nie czuje się dosłownie wolnym. Nie zna za bardzo pojęcia wolności.

Ciekawostki:
  • Urodził się w rodzinie niewolniczej. Od dziecka wykorzystywany był do prac domowych u bogatej rodziny, w której pracowali jego rodzice i rodzeństwo.

  • Posiada trójkę rodzeństwa. Dwóch braci i siostrę.

  • Jazdy konnej nauczył się jeszcze pracując u rodziny Lennox. Bardzo lubi konie i marzy się mu posiadać własnego. Kiedyś może jego marzenie zostanie zrealizowane. Z wielką chęcią, podejmuje się opieki nad tymi zwierzętami. Mając podejście nawet do ich oswajania.

  • Sztuk walk jak i posługiwania bronią, nauczyła go wampirzyca u której przyszło mu pracować. Jako ochroniarz, lokaj i sługa. W zamian otrzymywał od niej dach nad głową, zapłatę za wykonywaną pracę i bezpieczeństwo.

  • Jest biologicznym ojcem Mazikeen Pierce, lecz nie wie o jej istnieniu. Poszukuje dziecka, które miała urodzić mu Irin. Nie wie nawet jakiej ono jest płci i czy oboje przeżył ostatni atak, w którym on rzekomo był uznany a martwego.

  • Ma problemu z czytaniem i pisaniem. Jego edukacja jako niewolnika była ograniczona i tyle co mogli rodzice, to go nauczyli.

  • Posiada 190 cm wzrostu. Jest umięśnionym człowiekiem. Praca fizyczna oraz liczne treningi ukształtowały jego mięśnie.

  • Za młodu sprawował się bardzo dobrze jako lokaj i był z tego tytułu szanowany. Wpadka z córką Lennoxów, przekreśliła jego karierę i dalsze życie.

  • Na swoich plecach, posiada liczne blizny od biczowania i postrzałów. To cud, że przeżył i został wyleczony przez zielarkę. Przygarnięty później przez wampirzycę, doświadczał nieco lepszego życia z jej pomocą.

  • Nie przepada za kotami.  

avatar

Tytuł : Niewolnik
Wiek : 51 lat
Stan cywillny : Kawaler
Umiejętności : Jazda konna, broń biała, sztuki walk
Punkty : 13


http://vampirekingdom.forumpl.net/t554-gabriel-pierce#2111 http://vampirekingdom.forumpl.net/t587-gabriel-pierce#2423 http://vampirekingdom.forumpl.net/t586-gabriel-pierce#2422 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gabriel Pierce

Pisanie by Gabriel Pierce on 14/12/17, 12:48 pm

Podbijam!
avatar

Tytuł : Niewolnik
Wiek : 51 lat
Stan cywillny : Kawaler
Umiejętności : Jazda konna, broń biała, sztuki walk
Punkty : 13


http://vampirekingdom.forumpl.net/t554-gabriel-pierce#2111 http://vampirekingdom.forumpl.net/t587-gabriel-pierce#2423 http://vampirekingdom.forumpl.net/t586-gabriel-pierce#2422 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gabriel Pierce

Pisanie by Sherlock on 14/12/17, 05:52 pm


Karta postaci zaakceptowana!

Od teraz możesz zacząć swoją przygodę na fabule. Pamiętaj, aby założyć tematy pomocnicze jak informator i temat listowny.
A także, uzupełnij profil.

Życzymy Powodzenia!
Ilość pozostałych punktów: 1

avatar

Tytuł : Mistrz Gry
Wiek : Ogromny
Zawód : Mistrzowanie
Umiejętności : Zatruwanie życia graczom


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Gabriel Pierce

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach