Matthew Langdon

Matthew Langdon

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Matthew Langdon

Pisanie by Matthew Langdon on 25/06/17, 01:26 pmMatthew Patrick Ellsworth
(Matthew Langdon)

Wizerunek: Paul Bettany
Data urodzenia (wiek):  9 marca 1855 (30)
Miejsce urodzenia: Cardiff, Walia
Miejsce zamieszkania: Londyn, Anglia
Rasa: Człowiek
Zawód: Brak
Tytuł/Ranga: Brak
Stan cywilny: Kawaler
Umiejętności i ich poziom:
- Taktyk i strateg (10 pkt)
- Jazda konna (10 pkt)
- Kamuflaż (10 pkt)

Biografia:
Urodził się w zamożnej walijskiej rodzinie Ellsworth. Nie on jeden przyszedł na świat tej samej daty i godziny. Wraz z nim wyszedł braciszek. Rodzina była bardzo szczęśliwa, mając dwóch synów jednocześnie. Ogólnie państwo Ellswoth posiadali już trójkę potomstwa: syna i dwie córki. Szczęście jednak nie trwało zbyt długo, kiedy padła wieść o zniknięciu jednego z dzieci. Nieszczęśliwy los padł na Matthewa, który został wyniesiony z domu rodzinnego. Podejrzenia padały na służbę, ale nikt nie przyznawał się do winy. Nie dostrzeżono także nikogo, kto byłby podejrzanym. Zarządzono poszukiwania, które kończyły się bez skutku. Z każdym dniem dawano małe szanse na przeżycie niemowlęcia. Rodzina jednak nie poddawała się, a biologiczna matka modliła, że gdziekolwiek jest jej syn, by chociaż żył i dobrze go wychowano...

Matthew został wychowywany przez "zastępczą" matkę, która kiedyś pracowała dla Ellsworthów. Niestety z nieprzyjemności wynikających jej romansu z panem domu, została wyrzucona i zmuszona do usunięcia swojej ciąży. Innym słowy - poronienia. W zemście czekając na ten moment porodu bliźniaków, jednego z nich porwała i wychowała jak własne.

Młody Ellsworth, pod nazwiskiem Langdon, dorastał jako jedynak w biedzie z matką. Nie miał tego całego luksusu, jaki serwowała jego biologiczna rodzina. I być może w takich lepszych warunkach, wychowywał się jego brat bliźniak. Nigdy nie dowiedział się prawdy o swoim pochodzeniu. Był bardzo milczący i samotny. Matka nic mu na temat ojca nawet nie opowiadała. Jedynie tylko, że zginął na wojnie. Zdjęć jego także nie posiadała. Chłopak większość swojego życia dorastał w kłamstwie.

Lata mijały a on dojrzewał już wieku dorosłego mężczyzny. Matka zabraniała mu z kimkolwiek rozmawiać, co więc przyczyniało się do tego, że niemal nigdy się nie odzywał. Jedynie wykonywał polecenia w milczeniu. Wielu ludzi uważa go za niemowę, a on temu nie zaprzecza. Przynajmniej nikt o nic go więcej nie pyta i nie chce z nim rozmawiać.

Ostatnie miesiące były dla niego ciężkie. Jego zastępczą matkę dopadła nieuleczalna w tych czasach choroba. Nie było go stać na jakiekolwiek leki i mimo opieki jaką jej dawał, kobieta zmarła zabierając prawdę o jego osobie do grobu. Jedyne co mu zdążyła dać to kocyk, w jakim był owinięty gdy był niemowlęciem. Niebieski z wyhaftowanym napisem jego imienia. Nie miał jak skojarzyć faktów i stwierdził, że kobieta bardzo go kochała. Odeszła, bo tak chciał los.
Pozostawiony samemu sobie, błąkał się przez miasta raz żebrząc, raz podejmując się jakiejś dorywczej pracy, choćby po to by mieć co zjeść, umyć się czy przenocować. Swoją pracę oferował jako zapłatę. Tylko tyle potrafił robić.

Charakter:
Matthew jest osobą kochającą, dyskretną, ambitną, kulturalną i dobrze wychowaną. Mimo smutnie wyglądającego dzieciństwa, wyrósł na mężczyznę, który w życiu sobie jakoś poradzi. Dorastał w biedzie i nauczył się pomagania innym. Wspierania i tej bliższości, jaką często nie widać u ludzi z wyższych sfer. Nieznający bogactwa i życia w luksusie poznał życie w biedzie.
Uwielbia spacery, często wśród natury. Tam odnajduje swój spokój i harmonię. Nie znosi konfliktowych sytuacji. Czasem jednak przejawiał umiejętności ich łagodzenia. Mimo podstawowego doświadczenia, z życia i obserwacji szybko pojmował zachowanie ludzi. Posiada bardzo dobrą pamięć do zdjęć i słów.
Jest małomówny. To wina tego, że matka, która go wychowywała, nie chciała by za wiele mówił. Nie miał też przez to znajomych i nikt się z nim nie przyjaźnił. Całe te życie prowadził i prowadzi nadal, życie samotnika. Zaczął stawać się skrytą osobą. Lecz by przeżyć, wiele kombinował. Kradł bądź pracował jak należy.

Ciekawostki:
  • Mierzy 190 cm wzrostu.

  • Nie zna prawdy o swoim pochodzeniu. Jako niemowlę, został porwany i wychowywany przez obcą kobietę, podającą się za jego matkę. Wychowywał się w domu Langdonów jako jedynak. Tak na prawdę pochodzi on z rodu Ellsworth, zamożnej Walijskiej rodziny szlachciców.

  • Biologicznie, posiada brata bliźniaka oraz starsze rodzeństwo (brata i dwie siostry). Nie zna ich i nigdy nie widział. Nawet nie wie, że oni istnieją i jego prawdziwa rodzina. Wychowywał się jako jedynak.

  • Jako iż wychowywał się w biednej rodzinie, często pracował i wiele pomagał w pracach fizycznych. Dzięki temu ma dobrze zbudowane ciało i jest chętny do każdej pomocy. Dlatego też dorabiał sobie na pracach w magazynach.

  • Lubi zwierzęta. W szczególności czworonogi, jak psy czy koty.

  • O istnieniu wampirów nie ma pojęcia.

  • Jest chorowitą osobą. Cierpi na problemy z sercem. Nie stać go jednak na leczenie i niemal godzi się z losem, że odejdzie z tego świata.

  • Wykształcenie ma podstawowe - nieukończone.

avatar

Wiek : 30
Stan cywillny : Kawaler
Umiejętności : Taktyk i strateg. Jazda konna. Kamuflaż
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t476-matthew-langdon#1254 http://vampirekingdom.forumpl.net/t504-matthew-patrick-ellsworth#1565 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Matthew Langdon

Pisanie by Matthew Langdon on 23/07/17, 05:40 pm

Gotowe do sprawdzenia.
avatar

Wiek : 30
Stan cywillny : Kawaler
Umiejętności : Taktyk i strateg. Jazda konna. Kamuflaż
Punkty : 17


http://vampirekingdom.forumpl.net/t476-matthew-langdon#1254 http://vampirekingdom.forumpl.net/t504-matthew-patrick-ellsworth#1565 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Matthew Langdon

Pisanie by Cromwell on 30/07/17, 07:57 pm


Karta postaci zaakceptowana!

Od teraz możesz zacząć swoją przygodę na fabule. Pamiętaj, aby założyć tematy pomocnicze jak informator i temat listowny.
A także, uzupełnij profil.  

Życzymy Powodzenia!
Ilość pozostałych punktów: 0
avatar

Tytuł : Lord Protektor
Zawód : Admin / Mistrz Gry
Punkty : 0


http://vampirekingdom.forumpl.net/t83-karta-postaci-wzor#130 http://vampirekingdom.forumpl.net/t88-informator-wzory#135 Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Matthew Langdon

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach